ردیابی گوگل مپ حتی بدون اجازه شما صورت می گیرد

گوگل اعتراف کرده است که حتی زمانیکه تاریخچه مکان را غیر فعال می کنید شما را ردیابی می کند.

0

با توجه به تحقیقی که توسط آسوشیتد پرس انجام گرفته مشخص شده است که گوگل مکان شما را ردیابی می‌کند – حتی زمانی که شما این اجازه را به آن نمی دهید . یافته‌ها اثبات می‌کنند که بسیاری از خدمات گوگل هم بر روی  آندروید و هم بر روی آیفون داده‌های مکانی را بدون توجه به حریم خصوصی شخص ذخیره می کنند.  این گزارش آسوشیتدپرس توسط محققان علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون تایید شده‌است و اکنون گوگل به این موضوع اعتراف کرده‌است .

” آسوشیتدپرس ” از زمانی به این مساله پرداخت که Shankari ، یک محقق فارغ‌التحصیل از دانشگاه کالیفرنیا ، پس از آنکه تاریخچه مکان خود را روی دستگاه آندروید خاموش کرده بود – بعد از آن نیز یک نوتیفیکیشن که مرتبط به مکانی که در آن حضور داشت دریافت کرده بود.

در حالی که گوگل برای دسترسی به اطلاعات مکانی ( مانند درخواست دسترسی به جهت‌یابی ) از کاربر مجوز می خواهد ، و صفحه پشتیبانی گوگل نیز می‌گوید : ” شما می‌توانید هر زمانی که می خواهید تاریخچه مکان را غیر فعال کنید و با این کار، دیگر تاریخچه مکان هایی که رفته اید ثبت نمی شود. ” اما تحقیقات آسوشیتدپرس این موضوع را رد می کند.

گزارش های دقیق تر نشان می دهد که با خاموش کردن تاریخچه مکان ها نیز گوگل به طور کامل و دقیق محل هایی را که به آن جا رفته اید را نیز ذخیره می کند.

جستجوی سریع گوگل نیز از این موضوع ایمن نیست و حتی شما زمانی که برای یک موضوع که ربطی به مکان ندارد جست و جو می کنید. گوگل موقعیت شما را ذخیره می کند.

گوگل در پاسخ به این یافته‌ها بیانیه‌ای را برای آسوشیتد پرس صادر کرد .

” چندین روش متفاوت وجود دارد که گوگل ممکن است از مکان ها برای بهبود تجربه مردم استفاده کند ، از جمله : تاریخچه مکان ، وب و برنامه کاربردی , و از طریق خدمات مکان یاب سطح صدا . ما توصیفات روشنی در مورد این ابزارها داریم و  کنترل آن را در اختیار کاربر قرار داده ایم تا بتوانند آن‌ها را روشن یا خاموش کنند و سوابق خود را در هر زمانی حذف کنند .”

غول تکنولوژی می‌گوید که کاربران می‌توانند تنظیمات دیگری به نام “Web and App Activity” را خاموش کنند ، تنظیماتی که به طور پیش فرض بر روی دستگاه شما فعال است .
خاموش‌کردن آن باعث می‌شود که گوگل از ذخیره کردن مارکر های مکان ، به همراه اطلاعات مبتنی بر جستجو و فعالیت شما جلوگیری کند .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید