ردیابی گوگل مپ حتی بدون اجازه شما صورت می گیرد

گوگل اعتراف کرده است که حتی زمانیکه تاریخچه مکان را غیر فعال می کنید شما را ردیابی می کند.

با توجه به تحقیقی که توسط آسوشیتد پرس انجام گرفته مشخص شده است که گوگل مکان شما را ردیابی می‌کند – حتی زمانی که شما این اجازه را به آن نمی دهید . یافته‌ها اثبات می‌کنند که بسیاری از خدمات گوگل هم بر روی  آندروید و هم بر روی آیفون داده‌های مکانی را بدون توجه به حریم خصوصی شخص ذخیره می کنند.  این گزارش آسوشیتدپرس توسط محققان علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون تایید شده‌است و اکنون گوگل به این موضوع اعتراف کرده‌است .

” آسوشیتدپرس ” از زمانی به این مساله پرداخت که Shankari ، یک محقق فارغ‌التحصیل از دانشگاه کالیفرنیا ، پس از آنکه تاریخچه مکان خود را روی دستگاه آندروید خاموش کرده بود – بعد از آن نیز یک نوتیفیکیشن که مرتبط به مکانی که در آن حضور داشت دریافت کرده بود.

در حالی که گوگل برای دسترسی به اطلاعات مکانی ( مانند درخواست دسترسی به جهت‌یابی ) از کاربر مجوز می خواهد ، و صفحه پشتیبانی گوگل نیز می‌گوید : ” شما می‌توانید هر زمانی که می خواهید تاریخچه مکان را غیر فعال کنید و با این کار، دیگر تاریخچه مکان هایی که رفته اید ثبت نمی شود. ” اما تحقیقات آسوشیتدپرس این موضوع را رد می کند.

گزارش های دقیق تر نشان می دهد که با خاموش کردن تاریخچه مکان ها نیز گوگل به طور کامل و دقیق محل هایی را که به آن جا رفته اید را نیز ذخیره می کند.

جستجوی سریع گوگل نیز از این موضوع ایمن نیست و حتی شما زمانی که برای یک موضوع که ربطی به مکان ندارد جست و جو می کنید. گوگل موقعیت شما را ذخیره می کند.

گوگل در پاسخ به این یافته‌ها بیانیه‌ای را برای آسوشیتد پرس صادر کرد .

” چندین روش متفاوت وجود دارد که گوگل ممکن است از مکان ها برای بهبود تجربه مردم استفاده کند ، از جمله : تاریخچه مکان ، وب و برنامه کاربردی , و از طریق خدمات مکان یاب سطح صدا . ما توصیفات روشنی در مورد این ابزارها داریم و  کنترل آن را در اختیار کاربر قرار داده ایم تا بتوانند آن‌ها را روشن یا خاموش کنند و سوابق خود را در هر زمانی حذف کنند .”

غول تکنولوژی می‌گوید که کاربران می‌توانند تنظیمات دیگری به نام “Web and App Activity” را خاموش کنند ، تنظیماتی که به طور پیش فرض بر روی دستگاه شما فعال است .
خاموش‌کردن آن باعث می‌شود که گوگل از ذخیره کردن مارکر های مکان ، به همراه اطلاعات مبتنی بر جستجو و فعالیت شما جلوگیری کند .

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید