10خودرو جگوار I-Pace به ناوگان تاکسی رانی آلمان وارد شد

خودرو های جگوار I-Pace  وارد ناوگان تاکسی رانی شهر مونیخ آلمان شدند تا خودرو های تاکسی مرسدس – بنز، حضور یک رقیب را در کنار خود احساس کنند.

کمپانی انگلیسی تایید کرده است که 10 خودرو الکتریکی I-Pace خود را به یک سیستم حمل و نقل بزرگ در مونیخ آلمان تحویل داده است.

سهم بزرگی از تاکسی های مونیخ آلمان در دست مرسدس بنز می باشد و این سهم حدود 60 درصد تخمین خورده است. بیشتر این خودرو ها از نوع E-class می باشند که تقریبا قیمتی نصف جگوار را دارند. نزدیکترین خودرو قابل مقایسه با جگوار I-Pace ، مدل کراس اور EQ C  می باشد که تا سال آینده تولید نخواهد شد.

رالف اسپنت، مدیر عامل جگوار می گوید: 

” ما می خواهیم مردم مونیخ را دعوت به رانندگی با خودرو های الکتریکی کنیم ، اما با خودرو های جگوار. یکی از دلیل های ورود ما به این شهر ، ترافیک پیچیده ی این شهر می باشد.”

ورود خودرو های جگوار یکی از برنامه های شهر مونیخ برای کاهش خودرو های BMW سوخت فسیلی و کاهش آلودگی می باشد. سوار شدن در این خودروهای جدید برای مسافران مزیت اقتصادی نیز دارد و شهرادری شهر مونیخ به ازای هر کیلومتر 20 سنت یارانه می دهد.

مونیخ یکی از چندین شهر جهان است که از نظر آلودگی وضعیت وخیمی دارد و با این کار زمینه ای برای حذف خودرو های قدیمی فراهم می شود. تا شاید با این کار مقداری از سطح آلودگی کاهش یابد.

خودرو جگوار دارای 395 اسب بخار قدرت از نوعی الکتریکی می باشد که در مدت 4.8 ثانیه سرعت خودرو را به 62 مایل بر ساعت می رساند. این نیرو از یک باتری 90 کیلووات ساعتی لیتیوم-یونی تامین می شود.  خودرو 2019 jaguar i-pace با یک بار شارژ مسافت 300 مایلی را طی می کند. همچنین  80 درصد از ظرفیت باتری در مدت 40 دقیقه با یک شارژر 100 کیلوواتی شارژ می شود.

منبع motor1
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
نمایش دیدگاه ها (1)