تنظیم محدودیت زمان فعالیت در اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام time limit را اضافه خواهد کرد که در آن می توان محدودیت زمان برای مدت استفاده از برنامه را تنطیم نمود و از این طریق اعتیاد خود به اینستاگرام را کاهش دهید و فعالیت خود در اینستاگرام را کنترل کنید.

بیش از یک سوم جمعیت جهان داری یک گوشی هوشمند هستند . اگرچه این تکنولوژی زندگی مردم را به شدت تغییر داده‌است ، اما این تلفن همراه با خود مشکلاتی از جمله مسئله اعتیاد به دیجیتال و شبکه های اجتماعی را به همراه آورده که مشکلات بزرگی محسوب می شوند. ما هر روز مقدار زیادی از وقت خود را در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام ، اینستاگرام و … می گذرانیم که این می تواند خطرات جدی را برای ما ایجاد کند.

خوشبختانه ، امسال ، تمام سه پلتفرم های اصلی در دنیا (اینستاگرام ، فیس بوک و یوتیوب) سیستم کنترل مدیریت زمان را در برنامه های خود جای داده اند که اینستاگرام نیز یکی از این سه پلتفرم بود. با این ویژگی شما می توانید مدت زمان استفاده از اینستاگرام را کنترل کنید و تاریخچه ای از مدت زمان فعالیت خود را مشاهده کنید.

توجه ! این ویژگی به تدریج به اینستاگرام و فیس بوک اضافه می شود . پس باید تا آپدیت مربوطه صبر نمایید.

 Activity Tracker به شما این امکان را می‌دهد که یک حد زمانی مشخص را در این برنامه‌ها تنظیم کنید . زمانی که زمان تنظیم شده فرا رسید ، هشداری به شما داده خواهد شد که محدودیت زمان تعیین شده به اتمام رسیده است. اگر چه این روش خیلی کامل نیست و هنوز نیاز به کار بیشتری دارد اما برای شروع گام خوبی می باشد.
بنابراین ، در ادامه این مطلب ، می‌خواهیم به شما نشان دهیم چگونه محدودیت زمانی را در اینستاگرام تنظیم کنید .

تنطیم محدودیت و مدیریت زمان فعالیت در اینستاگرام

اینستاگرام سه بخش برای کنترل فعالیت شما دارد . اولین گزینه به نام Activity Dashboard به شما نشان خواهد داد که چقدر زمان را در اینستاگرام صرف کرده اید . همراه با آن میانگین زمان صرف شده در هفته را نیز به شما نشان خواهد داد.

دومین بخش aptly  نام دارد و مدیریت زمان را بر عهده دارد  و شما می توانید یک محدودیت زمانی بین 15 دقیقه تا 8 ساعت را تنظیم کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی Set Daily Reminder کلیک کرده و زمانی را تعیین کنید که برای شما مناسب است .

اگر از من بپرسید , حدود یک ساعت در کل زمان مناسبی است .


همچنین در  Notification settings نیز می توانید تنطیمات مربوط به نوتیفکیشن ها را انجام دهید. در واقع این کار باعث می شود تا پیام های جدید را در یک مدت زمان مشخص دریافت کنید و هر لحظه نیاز نباشد وارد اینستاگرام خود شوید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید