آموزش کاهش حجم PDF ها (در ویندوز ، مک و آنلاین)

0

دانستن روش کاهش حجم PDF ها به خصوص زمانی که شامل تعداد زیادی از عکس ها و اشکال مختلف می باشد، برای شما بسیار مفید خواهد بود. در این مقاله آموزشی این روش را آموزش خواهیم داد.

وقتی یک pdf دارای حجم زیادی باشد لود شدن آن با سرعت کمی صورت می گیرد و همچنین ارسال آن به دیگران علاوه بر مصرف ترافیک ، کار زمان بری نیز خواهد بود.

دلیل شما هر چه باشد ، کاهش حجم pdf ها یک راه ساده و سر راست دارد و خیلی تفاوت چندانی بین نرم افزار هایی که این کار را انجام می دهند ، وجود ندارد. در ادمه چند روش کاربردی برای کاهش حجم پی دی اف ها در ویندوز ، مک و به صورت آنلاین را آموزش خواهیم داد.

کاهش حجم در سیستم عامل ویندوز

کاربران ویندوز ، به صورت پیش فرض برنامه ای را برای مدیریت pdf در اختیار ندارند. بنابراین برای باز کردن یک فایل pdf و کاهش حجم آن باید از نرم افزار جانبی استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار Free PDF Compressor می باشد . یک نرم افزار سبک ، که کیفیت های مختلفی از فشرده سازی را ارائه می دهد.

بعد از اینکه یک فایل pdf را در این نرم افزار باز کردید و محل خروجی را نیز تعیین کردید. از بخش setting نوع فشرده سازی وکاهش حجم را انتخاب کنید و در بر روی “copress” بزنید.

 

کاهش حجم در سیستم عامل مک

اگر می خواهید یک فایل pdf را در سیستم عامل مک کاهش حجم دهید ، شانس با شما یار است. چون به صورت پیش فرض یک برنامه در مک وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهد.

در ابتدا فایل pdf خود را با انتخاب  file in Finder ، زدن space ، و سپس کلیک بر روی دکمه “Open with Preview” ، با Preview  باز کنید.

در Preview  در نوار بالا از تب File گزینه Export را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده ، از بخش کشویی “Quartz-Filter” حالت “Reduce File Size” را انتخاب کنید و سپس دکمه “save” را بزنید.

نکته مهم در این روش این است که فایل جدید ساخته شده جایگزین فایل قبلی می شود . پس قبل از انجام این کار یک کپی از فایل خود داشته باشید.

کاهش حجم به صورت آنلاین

اگر استفاده از نرم افزار را نمی پسندید . وب سایت های آنلاین زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. یکی از این سایت ها ، Smallpdf می باشد. کار با آن آسان و سریع است . همچنین فایل شما پس از یک ساعت از روی سرور پاک می شود.

پس از اینکه وارد این سایت شدید و فایل pdf خود را وارد آن کردید. مدت کوتاهی را باید صبر کنید تا فایل  کاهش حجم داده شده ، برای دانلود آماده شود و لینک آن در اختیار شما قرار بگیرد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید