اولین تلویزیون 88 اینچی 8k جهان توسط الجی معرفی شد

اولین تلویزیون 88 اینچی 8k جهان توسط شرکت معروف کره ای ، یعنی LG  در نمایشگاه IFA 2018 برلین معرفی شد. تلویزیونی که شاید کاربرد چندانی ندارد اما برای نمایش قدرت بسیار خارق العاده می باشد.

رقابت الجی و سامسونگ بر سر تلویزیون تمامی ندارد. چند سال پیش تلویزیون های خمیده  و ۴K مد بود ،  اما این بازی LG و سامسونگ تمامی ندارد و همچنان آن ها به دنبال ساخت تلویزیون های با کیفیت تر اما غیر ضروری و بدون استفاده هستند . در حالی که سامسونگ روز گذشته در نمایشگاه IFA 2018 ،  اولین تلویزیون  8K QLED TV خود را معرفی نموده بود.  الجی نیز برای اینکه از رقیب کره ای خود عقب نماند و همه افتخارات نصیب سامسونگ نشود امروز اولین و بزرگترین تلویزیون 8K OLED را معرفی کرد.

در واقع هیچ نوع اطلاعاتی در مورد قیمت و مشخصات فنی آن ها وجود ندارد و این محصولات بیشتر برای نمایش قدرت و یک محصول آزمایشی به حساب می آید . لقب اولین تلویزیون 8k الجی نیز احتمالا به خاطر 3 اینچ بیشتر بودن از تلویزیون سامسونگ می باشد. و بله ، باور نکردنی به نظر می‌رسد .

به نظر رقابت این دو کمپانی فقط بر سر تلویزیون های 8k نمی باشد . زیرا سامسونگ در حال نزدیک شدن به فروش تلویزیون های 146 اینچی میکرو ال ای دی  4k خود می باشد و از آن طرف الجی نیز سعی دارد تا با معرفی تلویزیون 173 اینچی خود به مشتریان بگوید تلویزیون هر چه بزرگتر باشد، بهتر است.

منبع engadget
ممکن است شما دوست داشته باشید