حل مشکل خطای 0x800704EC Microsoft Store is blocked در ویندوز 10

0

آیا تا به حال هنگام ورود به بخش store در ویندوز 10 با خطای 0x800704EC Microsoft Store is blocked رو به رو شده اید؟ این کد خطا نشان می دهد که به دلایلی بخش استور در ویندوز 10 مسدود شده است. برای بسیاری از کاربران، این اتفاق پس از بروز رسانی سیستم عامل به آخرین نسخه رخ می دهد.

این ابزار نقش مهمی را برای کاربران ایفا می کند زیرا از این بخش می توان برنامه های کاربردی، بازی، موسیقی، فیلم و … را دانلود و استفاده کرد.

کد خطا 0x800704EC شما را از دسترسی به  استور ویندوز 10 محدود می کند. برای اینکه این مشکل را حل کنید ، باید از طریق Group Policy ، آن را فعال کنید و کمی هم رجستری را دستکاری کنید. در آدامه با روش حل این مشکل آشنا خواهید شد.

فعال سازی Microsoft Store با استفاده از Group Policy

مرحله 1: پنجره Run را با فشار دادن کلید Win و R باز کنید.

عبارت gpedit.msc را در کادر تایپ کنید و OK را بزنید. با این کار بلافاصله پنجره Group Policy Editor برای شما باز خواهد شد.

مرحله 2: در نوار کناری سمت چپ به مسیر زیر بروید.

Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Store

مرحله 3: در اینجا، در قسمت سمت راست،Turn off the Store application را بیابید. بر روی آن راست کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید.

مرحله 4: اگر تنظیمات “Enabled” باشد، این پارامتر را به Not Configured یا Disabled تغییر دهید.

مرحله 5: در نهایت، برای تأیید تغییرات، دکمه Apply  و سپس OK را بزنید.

نکته: “Group Policy Editor”  تنها در نسخه های Professional و Enterprise  ویندوز 10 در دسترس است و در نسخه Home کار نمی کند.

Re-register کردن استور از طریق PowerShell

Re-register به احتمال زیاد خطای  0x800704EC را برطرف می کند. شما می توانید این کار را با اجرای یک cmdlet در PowerShell انجام دهید.

به کادر جستجوی Cortana بروید و PowerShell را تایپ کنید. وقتی که  Windows PowerShell  نمایش داده شد روی آن کلیک راست کنید و با “Run as administrator“ آن را اجرا کنید. هنگامی که  PowerShell باز شد، دستور زیر را وارد کنید.

Get-AppXPackage -Name Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}

در نهایت، Enter را بزنید تا فرمان اجرا شود. صبر کنید تا مراحل تکمیل شود و ویندوز 10 را مجدد راه اندازی کنید و خطای 0x800704EC برطرف شود.

انجام تنظیمات رجیستری

عبارت regedit را در قسمت جستجو در نوار وظیفه تایپ کنید و Enter را بزنید تا پنجره ی جدیدی برای شما باز شود.

هنگامی که به ویرایشگر رجیستری دسترسی پیدا کردید، از سمت چپ به مسیر زیر بروید.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ WindowsStore

اگر کلید WindowsStore در دسترس نیست، آن را ایجاد کنید. برای انجام این کار، بر روی Microsoft کلیک راست کنید، مکان نما را بر روی «New» قرار دهید و روی «Key» کلیک کنید. نام این کلید را  WindowsStore بگذارید.

حالا، به پنل سمت راست WindowsStore بروید و یک DWORD جدید ایجاد کنید. برای این کار ، روی فضای خالی کلیک راست کنید. از New  DWORD (32-bit) را پیدا کنید.

نام این DWORD جدید را  RemoveWindowsStore بگذارید و روی آن دوبار کلیک کنید.

توجه: اگر این DWORD در حال حاضر موجود است و مقدار آن 1 است، شما باید آن را ویرایش کنید. بنابراین، برای رفع خطای 0x800704EC Store، مقدار Value data را مانند تصویر زیر ، 0 قرار دهید و روی OK کلیک کنید.کار به پایان رسید . امیدواریم با این آموزش توانسته باشیدمشکل مربوط به خطای 0x800704EC Microsoft Store is blocked را حل کرده باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید