خودرو مرسدس بنز EQ Silver Arrow با طراحی مدرن از دل گذشته

مرسدس بنز در جشنواره 2018 مونته ری کالیفرنیا از طرح مفهومی و بسیار زیبای EQ Silver Arrow رونمایی کرد. خودرو تک سرنشین با طراحی زیبا که از خودرو w125 تولید سال 1937 الهام گرفته است.

 

اگر بگوییم که مرسدس بنز در سال های اخیر خودرو های مفهومی زیبایی را معرفی کرده است کم بی راه نگفته ایم ، با نگاه به خودرو هایی مانند AMG GT در سال  2013 ،  Concept IAA در سال 2015 ،  خودرو مفهومی  Maybach 6 در سال 2016 و به دنبال آن cabriolet در سال 2017، و حالا نیز EQ Silver Arrow احتمالا موافق با حرف من باشید.

همان طور که از نام EQ Silver Arrow بر می آید ، شاهد یک خودرو با بدنه ای به رنگ نقره ای هستیم  که در عین حال نگاهی به گذشته و به خودرو w125  دارد. خودرویی 12 سیلندری که در سال 1938 رکورد سرعت 432.7 کیلومتر بر ساعت ( 268.8 مایل بر ساعت ) را به ثبت رساند.

طراحی تک سرنشینانه این خودرو ما را به یاد خودرو لامبورگینی Egoista در چند سال پیش می اندازد. اگر چه این خودرو فعلا یک خودرو نمایشی می باشد ، اما مرسدس چند مورد از ویژگی های فنی این خودرو مفهومی را بیان کرده است . یک موتورالکتریکی پر قدرت که خروجی آن 750 اسب بخار ( 550 کیلو وات ) می باشد و از یک پک باتری که در زیر بدنه قرار گرفته است به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند . خنک نگه داشتن این باتری توسط دریچه های کناری صورت می گیرد.

این خودرو در حالت شارژ کامل مسافت 248 مایلی ( 400 کیلومتری ) را در چرخه WLTP  طی می کند.

اما مهمترین بخش این خودر طراحی زیبا و واقعا شگفت انگیز ان می باشد. خودرو مفهومی EQ Silver Arrow  از جنس فیبر کربن ساخته شده است و با طراحی آیرودینامیک خود ما را به مفهوم خودرو های نسل آینده بسیار نزدیک می کند.

چرخ های 24 اینچی با رینگ های طلایی نیز بخشی از این زیبایی به حساب می آید . البته نیمی از چرخ ها نیز توسط یک پوشش متالیک نقره ای مخفی شده است.

در داخل خودرو نیز شاهد روکش های چرمی و تجهیزات با تکنولوژی پیشرفته هستیم که راحتی رانندگی را دو چندان می کند. البته یکی از موارد جالب که در تصاویر نیز می توانید مشاهده کنید، صفحه نمایشی بود که در مرکز فرمان قرار گرفته بود و حسابی حالت اسپورتی و مسابقه ای به این خودرو می داد.

نظر شما در مورد خودرو مرسدس بنز مفهومی EQ Silver Arrow  چیست ؟

 

منبع motor1
ممکن است شما دوست داشته باشید