4 نشانه مشکل در بینایی که نباید نادیده بگیرید

آیا می توانید آنچه که بر روی دیوار مقابل شما نوشته شده است را بخوانید؟ فقط کافی است از فردی که در کنار شما ایستاده است بخواهید نوشته بر روی دیوار را بخواند ، آنوقت متوجه می شوید که بینایی چشم شما دچار مشکل می باشد یا خیر .

پزشکان توصیه می کنند، سالانه چشم خود را معاینه کنید. اما اکثر ما اهمیتی به این موضوع نمی دهیم.

با افزایش سن ، بینایی شما نیز تغییر می کند . آیا تا کنون تجربه ای از تار دیدن، قرمزی چشم یا فلش زدن زدن بی دلیل نور را دیده اید؟ اهمیت دادن به سلامت چشم بسیار مهم می باشد ، زیرا این نشانه ها می توانند علائم اولیه بیماری های مزمن مانند تومور، ایست قلبی یا حتی سرطان باشند.

چشم ها کار های زیادی برای ما می توانند انجام دهند ،  از  درون چشم می توان نشانه هایی از  برخی بیماری ها را شناسای کرد. آیا ممکن است چشمانتان قصد داشته اند موضوعی را به شما بگویند و تا به حال نسبت به آن بی توجه بوده اید؟

4 نشانه مشکل در بینایی زیر شما را در شناخت بیماری های چشمی راهنمایی می کند.

1 دیدن نور های چشمک زن  یا سایه های خاکستری

دیدن نور های چشمک زن  یا سایه های خاکستری

ما در مورد فیلم ترسناکی که شب گذشته تماشا کرده اید صحبت نمی کنیم. ما در مورد لایه ها یا لکه هایی که در اطراف چشم شما ممکن است وجود داشته باشد صحبت می کنیم . اگر پرده ای خاکستری را دیدید که میدان دید شما را مختل کرده است، شبکیه چشم شما جدا شده است. شبکیه مسئول فرستادن تصاویر به مغز است. اگر جدایی شبکیه نادیده گرفته شود، می تواند منجر به نابینایی شود. بنابراین، با توجه به این نشانه لازم است به پزشک مراجعه کنید.

2 داشتن چشم های قرمز و خشک

داشتن چشم های قرمز و خشک

نوعی از قرمزی چشمان بعد از یک روز خسته کننده دیده می شود و مشکلی ندارد ، اما اگر چشم های قرمز دارید که باعث سوزش، گسترش رگ های خونی و درد می شود ، نباید نادیده گرفته شود. دلیل آن می تواند وجود یک مو درون چشم یا یک واکنش آلرژیک که عمدتا ناشی از شامپوهاست ، باشد. معمولا قرمز بودن یک چشم خطرناک تر از داشتن قرمزی در هر دو چشم است. بهتر است قبل از استفاده از قطره چشم ، به چشم پزشک مراجعه کنید تا علت قرمزی چشم را متوجه شوید.

3 دابل دید

دابل دید

دابل دیدن به این معنی است که وقتی چشمتان را باز می کنید شما اشیا را تار می بینید به گونه ای که اگر به یک شخص نگاه کنید او را دو نفر به صورت تار و نزدیک به هم می پندارید. این می تواند نشانه ی عدم تقارن چشم ها، درد در قرنیه یا لنز باشد. اگر این وضعیت را در خود مشاهده می کنید حتما باید به آن اهمیت دهید زیرا ممکن است به علت عفونت یا یک مشکل خطرناک تر باشد.

4 نمایان شدن خال سیاهی در چشم

نمایان شدن خال سیاهی در چشم

خال سیاه می تواند شما را جذاب تر کند و یک امتیاز مثبت برای زیبایی باشد اما اگر این خال در چشم باشد اصلا این طور نخواهد بود.اگر این خال همواره در چشم شما وجود داشته است مسئله مهمی نیست ، اما اگر به تازگی نمایان شده است بهتر است توسط یک پزشک بررسی شود. زیرا می تواند اعلائم اولیه یک ملانوم اولیه باشد.

منبع stylecraze
ممکن است شما دوست داشته باشید