چگونه سیر در رفع شوره سر موثر می باشد

0

سیر را به عنوان یکی از مواد طبیعی برای از بین بردن شوره سر می شناسند ، ولی واقعا سیر چگونه بر روی شوره سر تاثیر می گذارد؟

یکی از قدیمی ترین گیاهانی که سرشار از خواص دارویی می باشد، Allium sativum است که ما به عنوان سیر آن را می شناسیم.

سیر در ابتدا در آسیای مرکزی کشت شده است، این گیاه خوراکی قدرتمند یکی از اعضای خانواده Allium genus است و پسر عموی پیاز و شلغم شناخته می شود.

چین بزرگترین تولید کننده سیر در جهان است. سیر دارای استفاده زیادی در آشپزی می باشد و به عنوان یک عامل طعم دهنده تقریبا در تمام غذاهای جهان یافت می شود. سیر خواص زیادی در زمینه درمانی مانند خواص ضد سرطانی، ضد التهابی، ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد.

آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضروری در این بمب گیاهی به درمان بیماری هایی نظیر آلرژی و عفونت های پوستی، فشار خون بالا، سرطان، درد دندان، آرتریت، یبوست، افزایش ناخواسته وزن ، ریزش مو و … کمک می کند.

شوره سر یک مشکل رایج برای همه می باشد و پیر و جوان نمی شناسد. خشکی و عفونت منجر به خارش و سوزش پوست سر و در نتیجه باعث شوره سر می شود. اعتقاد بر این است که سیر به عنوان یک داروی گیاهی عالی ، به علت داشتن محتوای بالای ویتامین و مواد معدنی برای خلاص شدن از شر شوره سر مفید است.

سیر غنی از ویتامین A ، B و C ، کلسیم ، فسفر ، روی و بالاتر از همه الیسین، یک ترکیب گوگردی است که باعث تغذیه مو و پوست می شود ، عفونت های پوستی را پاک می کند و بنابراین یک پادزهر مناسب برای درمان شوره سر می باشد. سیر را به صورت مستقیم و یا به عنوان عصاره های موجود در شامپوها، صابون ها، روغن ها و … برای درمان شوره سر می توان استفاده کرد.

البته ، در صورت مصرف زیاد یا تحت شرایط خاص، سیر می تواند اثرات بدی مانند تنفس بد، احساس سوزش در معده، تحریک پذیری روده ، اسهال و … داشته باشد. در ادامه پی خواهیم برد که چگونه سیر در رفع شوره سر موثر می باشد.

درمان بیماری ها و بهبود سلامت عمومی:

آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی موجود در سیر در درمان بیماری های مختلف و بهبود سلامت عمومی افراد کمک می کند.

ویتامین ها، مواد معدنی و روغن های ضروری این گیاه به تقویت ایمنی بدن کمک می کند. و از این طریق از مسائلی مانند کلسترول بالا، مسائل قلبی، سرما و سرفه، آرتریت، عفونت های پوستی و التهاب، شوره سر جلوگیری می کند.

تقویت ایمنی بدن:

آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضروری این گیاه با مبارزه و پیشگیری از بیماری ها، به بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک می کند تا از بیماری هایی مانند درماتیت سائبروز و شوره سر نیز جلوگیری کند. این کار، تولید آنتی ژن ها و سلول های سفید خون را در بدن تنظیم می کند که به مبارزه و جلوگیری از بیماری کمک می کند.

بهبود وضعیت گردش خون:

مواد مغذی ضروری در سیر به تنظیم و کنترل تولید چربی روی پوست سر کمک می کنند تا به طور موثر به درمان شوره سر کمک کنند. همچنین گردش خون را در پوست سر بهبود می بخشد و ریشه های مو را تقویت می کند و از فولیکول های مو محافظت می کند تا پوست های قوی، براق، ضخیم و زیبا را تولید کند.

مصرف به عنوان مکمل غذایی:

مسائل مربوط به شوره سر و پوست ، گاهی اوقات ناشی از مصرف ناسالم و نادرست مواد مغذی و نداشتن تغذیه مناسب است. سیر انباری از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است که اگر در مقادیر مناسب مصرف شود، می تواند به رژیم غذایی شما کمک کند و در درمان شوره سر موثر واقع شود.

 درمان و جلوگیری از عفونت های قارچی و باکتریایی:

شوره سر همچنین ممکن است بر اثر یک عفونت قارچی بر روی پوست سر ایجاد شود. آنتی ببیوتیک ، آلیسین و سایر آنتی اکسیدانهای موجود در سیر دارای خواص ضد قارچی، ضد باکتریایی و ضد التهابی ویژه ای هستند که عفونت را تمیز می کنند و در جلوگیری از ایجاد شوره سر از این طریق ، کمک می کند.

بنابراین سیر را در رژیم غذایی روزانه خود امتحان کنید و از اثرات شگفت انگیز آن بر بدن لذت ببرید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید