دانلود فیلم به وقت خماری و نقد و بررسی آن

محمد حسین لطیفی با نهمین اثر سینمایی خود به نمایش خانگی بازگشت. هم اکنون فیلم به وقت خماری را دانلود کنید. نقد و بررسی فیلم نیز در ادامه قرار گرفته است.

فیلم سینمایی « به وقت خماری» اثر « محمدحسین لطیفی» از موسسه هنرهای تصویری سوره به نمایش خانگی رسید.

داستان و معرفی فیلم به وقت خماری

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرهای تصویری سوره فیلم سینمایی به وقت خماری در ژانر کمدی با موضوعیت فقر فرهنگی و اعتیاد توسط موسسه هنرهای تصویری سوره در نمایش خانگی منتشر شد، در این فیلم ستارگانی چون « مهدی فخیم‌زاده»، « ابوالفضل پوعرب»، « بهروزبقایی»، « هومن برق‌نورد »، « هنگامه حمیدزاده»، « هادی کاظمی»، « پوریا پورسرخ»، « هنگامه قاضیانی» و « رعنا آزادی‌ور» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم روایت زندگی چند خانواده است که در یک خانه قدیمی سکونت دارند و هر یک در زندگی شخصی خود خلافی انجام می‌دهند تا اینکه برای این خانواده خواستگاری می‌آید که از قضا وی پلیس است.

در این فیلم مسئله مصرف مواد مخدر به ویژه ماریجوانا توسط جوانان مطرح شده است و به خانواده‌ها در مورد مصرف این مواد مخدر هشدار می‌دهد.

نقد و بررسی فیلم به وقت خماری

فیلم خماری یکی از معدود فیلم های کمدی است که این قدر زیبا و پر معنا ساخته شده است. فیلم های همچون هزارپا و دیگر فیلم های طنز اکران شده اخیر، اگر چه به لطفا بازیگران توانایی همچون رضا عطاران فروش گیشه را مال خود می کنند. اما وقتی به درون مایه فیلم نگاه می شود. جز رگه های بسیار باریکی از معنا و مفهوم در ان چیز خاصی دیده نمی شود و صرفا سعی دارند با شوخی های جنسی مخاطبان را به سمت خود جذب کنند. فیلم به وقت خماری هم اگر چه از این ترفند برای جذب مخاطب خود تا حدودی استفاده کرده است . اما در بخش هایی از فیلم چنان محتوا به طنز فیلم می چربید که ناگهان مخاطب را با لب های خنده اما با دلی آکنده از بغض همراه می کرد.

فیلم هایی که به موضوع خواستگاری و ازدواج پرداخته اند کم نبوده ، اما به وقت خماری از دیدگاه جدیدی به این قضیه نگاه کرد . قصه ای پر کشش ، که هر چند 10 دقیقه ی اولی چنگی به دل نمی زد و حتی شوخی ها هم خیلی با مزه نبودند، اما به مرور و با ورود خواستگار همه چیز رنگ و بوی دیگری می گیرد. در این فضای طنز آلود چنان هنرمندانه مسائلی همچون جدایی پدر از دخترش به خاطر اعتیاد یا زن جوانی که شوهرش به خاطر کشیدن چک بی محل به زندان افتاده ، به تصویر کشیده می شود که گاهی مخاطب فراموش می کند فیلم در دسته بندی کمدی قرار دارد . نویسنده حتی در این فیلم از مشکلات کودکان نیز غافل نبوده و بدون اینکه به خط داستانی فیلم آسیب بزند اشاره گذرایی به سنین پایین تر هم داشته است.

از دیگر نقطه قوت های این فیلم ، پایان بندی خوب ان می باشد. در این چند سال اخیر که مد شده است و اکثر فیلمساز ها با واژه ای به نام پایان باز آشنا شده اند، فیلم ها خیلی بی سر و ته به پایان می رسند. اما به وقت خماری در این مورد هم مخاطب را سردرگم و ناراضی از پایان فیلم ، رها نکرده است.

در پایان از دست اندر کاران این فیلم قدر دانی می شود که در سال هایی که معنی کمدی تغییر کرده است ، همچنان کارهایی ساخته می شود که قدر چشم های مخاطب را می داند.


به وقت خماری به کارگردانی محمد حسین لطیفی، نویسندگی احمد رفیع‌زاده و تهیه کنندگی مشترک محمد حسین لطیفی و جمال گلی و همچین با هنرمندی مهدی فخیم‌زاده، ابوالفضل پورعرب، بهروز بقایی، هومن برق‌نورد، هنگامه حمیدزاده، رعنا آزادی‌ور، هادی کاظمی، پوریا پورسرخ، هنگامه قاضیانی، سیما تیرانداز، شهره لرستانی، علی سلیمانی، مجید یاسر، شیرین یزدان‌پناه، نقی ساوری، محمدعلی دشتی و آرمین جداخانی ساخته شده است، تهیه‌کنندگی این اثر را سید محمود رضوی بر عهده دارد.

از عوامل دیگر این اثر می‌توان به: فرشاد گل‌سفیدی تصویر‌بردار، فرشید احمدی صدابردار، سید محمود موسوی صداگذار، محسن نوروزی طراح صحنه، ایمان امیدواری طراح چهره‌پردازی، امیر شیبان خاقانی تدوینگر، مهدی لطیفی عکاس، رضا خسروی آهنگساز، حمید و فارا بخشی‌نژاد مسئول هنروران، رضا شریفی، حمیدرضا بیگدل و بهنام سلیمانی دستیاران کارگردان، علیرضا نجف‌زاده مجری طرح و سید امیر سید ابراهیمی به عنوان مدیر تولید نیز اشاره کرد.

 

منبع linkplay
ممکن است شما دوست داشته باشید