6 بهترین وب سایت آموزش هک برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای

1

می خواهید یاد بگیرید چگونه هک کنید و یک هکر حرفه ای شوید؟  برای این کار حتما به منبع آموزشی قوی نیاز خواهید داشت . هک یک موضوع واحد نیست که هر کسی تصمیم گرفت یک شبه هکر شود و دنیای هکر ها بسیار وسیع است. برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای خواندن چند مقاله و مشاهده چند وب سایت کافی نیست.

اما اگر شما وقت زیادی را صرف مطالعه و تمرین کنید، می توانید هک کردن را یاد بگیرد. البته در این آموزش منظور از هکر شدن ، هکر های کلاه سفید است. به این معنا که شما تبدیل به شخصی می شوید که می تواند امنیت شبکه ها و سیستم ها در حفظ کند.

هک کلاه سفید و هک کلاه سیاه

دو فرم کلی برای هک وجود دارد: کلاه سفید و کلاه سیاه.

هکرهای کلاه سفید خودشان را هکر های اخلاق مدار می نامند؛ آن ها سعی می کنند نقاط آسیب پذیر  و نفوذ یک شبکه یا سایت را پیدا  کنند و سعی در بهتر کردن امنیت آن سایت یا شبکه دارند و به صورت غیر اخلاقی از آن حفره سوء استفاده نمی کنند.

در آن طرف، گروهی به نام هکر های کلاه سیاه وجود دارد که سعی در پیدا کردن آسیب پذیری ها ، رخنه ها و حمله به آن سایت یا شبکه را داشته تا حداکثر خرابکاری یا بهره بری را از حفره داشته باشند.

حالا که می دانید چه دسته هایی وجود دارد بهتر است تصمیم بگیرید می خواهید جز کدام یک از این دو گروه باشید (پیشنهاد می کنیم راه اخلاقی تر و صحیح تر را در پیش بگیرید).

در ادامه لیستی از بهترین سایت های اموزش هک را به شما معرفی می کنیم.

۱ سایت Hacking Tutorial

سایت Hacking Tutorial

 

در Hacking Tutorial، شما لیستی از منابع را پیدا خواهید کرد که برخی از ترفندهای عمقی برای برنامه های مختلف، سیستم عامل ها و دستگاه ها را به شما آموزش می دهد. برخی از مقالاتی که در این وب سایت مشاهده خواهید کرد:

 

  • آموزش هایی مانند “چگونگی دور زدن AppLocker در ویندوز”
  • اخبار مربط به نفوذ
  • ترفند های مفید برای گوشی های همراه

اگر چه مقالات این سایت کوتاه می باشند و گاها گرامر درستی ندارد ، اما تکنیک های بالایی به صورت گام به گام در آن ها آموزش داده شده است.

 

۲ سایت Hack a Day

سایت Hack a Day

 

Hackaday یک وبلاگ برای مهندسان است. این وبلاگ کمتر به هک از طریق برنامه نویسی می پردازد و در همه زمینه ها فعالیت می کند.

در طول این سال ها، Hack A Day تبدیل به وبلاگی نسبتا محبوب شده است. آنها همچنین دامنه دیگری با نام hackaday.io دارند، که در آن جا پروژه های که از سوی کاربران ارسال می شود ، قرار می گیرد.

این سایت معنای کلمه هک را  به یادگیری نحوه هک کردن دستگاه های الکترونیکی و تغییر کاربری آن ها تعریف می کند.  آنها همچنین مسابقات سالانه ای را برگزار می کنند و هزاران نفر از هکرها با هم رقابت می کنند.

۳ سایت Hack In The Box

سایت Hack In The Box

 

این سایت در سال های اخیر تغییرات قابل توجهی داشته است. این سایت در واقع از چهار سابدامین کلی تشکیل شده است که هر کدام با یک هدف خاص برای هکرها ساخته شده اند. این سایت همچنین سیاست خود را بر هک امنیتی و اخلاقی بنا نهاده است و هدف خود را این نوع هک عنوان کرده است.

چهار بخش عمده از این سایت عبارتند از:

HITBSecNews: این وبلاگ محبوب خبرهای امنیتی در حوزه صنعت را پوشش می دهد . موضوعات اصلی این خبرها شامل سیستم عامل های بزرگ مانند مایکروسافت، اپل و لینوکس است. موضوعات فرعی دیگر نیز شامل خبرهای بین المللی هک های صورت گرفته، علم و فناوری و حتی قانون می باشد.

HITBSecConf: این بخش مربوط به کنفرانس های سالانه در زمینه هک های حرفه ای می باشد و تحقیق هایی از سراسر دنیا در آن ارائه میشود.

HITBPhotos: یک مجموعه ساده از آلبوم های عکس است که بیشتر شامل تصاویری از کنفرانس سالانه می باشد.

HITB Magazine: این صفحه  هایلاتی از مجلات سایت را به مشترکینی که تا سال 2014 ثبت نام کرده بوده اند ، ارائه می دهد. هرچند این بخش سایت هنوز فعال است و هر از گاهی بروز می شود ، اما دیگر به صورت فیزیکی مجله ای ارسال نمیشود .

این سایت کمتر درباره آموزش های فنی هک کردن صحبت می کند و بیشتر می توانید آخرین خبر های مربوط به هک های انلاین را دریافت کنید.

HITB یک منبع عالی برای دریافت اخبار مربوط به هک ها در سراسر دنیا می باشد.

 

۴ سایت Hack This Site!

سایت Hack This Site!

 

Hack This Site.org یکی از جالب ترین سایت های آموزش رایگان برنامه نویسی است که در آن شما می توانید یاد بگیرید چگونه هک کنید. فقط کافی است پس از ثبت نام ، از قسمت  challenges در سمت چپ، یکی از موضوعات را انتخاب کنید و ماموریت های مختلف را در پیش بگیرید.

جایی که شما باید آسیب پذیری یک سایت را کشف کنید و پس از آن مهارت های جدید هک کردن را فرا بگیرید (البته باید همه مقاله ها را در این سایت مطالعه کرده باشید).

مأموریتها عبارتند از: Basic، Realistic، Application، Programming و … . اگر بتوانید ماموریت های دشوار این سایت را انجام بدهید ، تقریبا به شما می توان یک هکر گفت.

۵ سایت Cybrary

سایت Cybrary

 

اگر می خواهید تبدیل به شخص حرفه ای به عنوان هکر کلاه سفید شوید برای شروع، سایت  Cybrary یک منبع عالی است. در اینجا ، شما صدها دوره رایگان را در بر می گیرید که حوزه هایی مانند امنیت سرور، ارزیابی های امنیتی، آزمایش نفوذ و مجموعه ای از دورههای CompTIA را پوشش می دهد.

این سایت شامل انجمن ها، آزمایشگاه های آموزشی، منابع آموزشی و حتی هیئت مدیره کاری می باشد.

 

منبع makeuseof
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (1)