پاک کردن تاریخچه جست وجو در گوگل (سریعترین روش)

گوگل پاک کردن تاریخچه جست و جو را آسانتر از همیشه کرده است.

0

شاید بخواهید بعد از کلی جست و جو عبارت و کلمه هایی را که سرچ کرده اید از تاریخچه گوگل پاک کنید. در اینجا ساده ترین و سریعترین روش پاک کردن تاریخچه جست و جو در گوگل را به شما آموزش می دهیم.

همه ما می دانیم که گوگل هزاران نوع از اطلاعات ما جمع آوری می کند و بسیاری از همین جستجوها است. اما در کنار آن گاها راه هایی هم برای محدود کردن این داده ها گذاشته است. (البته به گفته خودش اگر راست بگوید.)

پیش از این، برای پاک کردن سابقه جست و جو در گوگل باید به حساب خود می رفتید و پس از طی چند مرحله این کار را انجام می دادید. اما اکنون درهمان صفحه ی جست و جو که هستید چه در حالت موبایل و چه در حالت دسکتاپ به سرعت می توانید این کار را انجام دهید.

حذف تاریخچه جست و جو گوگل در دسکتاپ:

پس از اینکه وارد حساب شدید در تب زیرین باکس جست وجو  از منو settings گزینه ی your data in search را انتخاب کنید.

در این بخش می توانید سابقه جست و جو های خود را مشاهده کنید. در قسمت Delete your Search activity می توانید یک ساعت آخر جست و جو یا کل سابقه را پاک کنید.

پاک کردن تاریخچه جست و جو گوگل در اندروید:

گوگل برای گوشی نیز کار را راحت تر کرده است. با باز کردن گوگل در حالی که وارد اکانت خود شده اید در سمت چپ کنار لوگو گوگل بر روی منو سه خط (اصطلاحا همبرگری)ضربه بزنید. حال بهyour data in search رفته و دوباره  صفحه های بالا را مشاهده می کنید و بقیه کار را مانند نسخه دسکتاپ انجام دهید.

منبع pcworld
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید