پهپاد بدون سرنشین غول آسایی که بدنبال ثبت رکورد گینس است

به تازگی در روسیه پهپادی (کوادکوپتر) معرفی شده است که به کمک موتور های ترکیبی بنزینی و الکتریکی می تواند وزنی بالغ بر 220 کیلوگرمی را به مدت 8 ساعت در آسمان حمل کند.

اگر چه تستی که در تاتارستان روسیه صورت گرفت میزان ارتفاع گرفتن این پهپاد و ادعاهای این کمپانی را نمایش نداد اما کاری که انجام شد به خوبی توانایی آن ها برای شکستن رکورد گینس را نشان می داد.

این پهپاد که  Skyf  نام دارد  از بدنه محکمی ساخته شده است و داری دو نوع نیروی پیشران الکتریکی و بنزینی می باشد. این پهپاد از موتور بنزینی 220 اسب بخاری برای ایجاد نیروی لیفت قوی و نیرومند استفاده می کند و سپس از موتور های الکتریکی که به نسبت کوچکترند، برای پایداری و فرمان دهی استفاده می کند.

این کمپانی می گوید که  قادر است ظرفیت حمل بار این هواپیمای بدون سرنشین را تا 400 کیلوگرم افزایش دهد و می تواند مسافت 350 کیلومتری را نیز پوشش دهد.این پهپاد به گونه ای طراحی شده است تا بتواند هر نوع محموله ای را جابجا کند.

در تاتارستان روسیه این پهپاد وزنه 100 کیلوگرمی را بلند کرد و آن را حدود 100 متر جابجا نمود تا رکورد بیشترین وزن حمل شده توسط پهپاد بدون سرنشین که قبلا در اختیار دانشجویان دانشگاه اسلو با وزن 64 کیلو گرم بود را بشکند.

 

 

 

منبع newatlas