16 مزایا و معایب زندگی در آمریکا

کشور آمریکا نیز همانند بسیاری از کشورها پر از خوبی و بدی هاست. هم آزادی وجود دارد و هم محدودیت ها ، هم مردم خوب دارد و هم مردم بد، هم قوانین خوب وجود دارد و هم قوانین بد.

همه آن چیزی را که می شود تصور کرد، از تلویزیون ، خودرو ها و انواع تکنولوژی ها گرفته تا رسانه ها و هالیوود در آمریکا وجود دارد. اما از آن طرف جرم و جنایت، سیاست های ناکارآمد و مسائل غیر اخلاقی نیز وجود دارد.

بیایید سفری در سراسر ایالات متحده داشته باشیم و در مورد مزایا و معایب زندگی در آمریکا اطلاعاتی کسب کنیم.

مثبت : تنوع

آمریکا به یک کشور هزار ملیتی مشهور است. زیرا در طول تاریخ مردمان زیادی با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان را در خود دیده است. در نتیجه، در آمریکا شما یک مجموعه گسترده ای از فرهنگ ها و زبان های مختلف را مشاهده می کنید که البته غذاهایی خوشمزه نیز جزیی از این تنوع به حساب می آیند.

 

منفی : نژادپرستی

آمریکا برای مدت های طولانی است که به عنوان منبع و سرچشمه نژادپرستی علیه فرهنگ های اقلیتی شناخته می شود. ریشه هایی از نژاد پرستی و برده داری آفریقایی-آمریکایی ، قانون جیم کرو و حتی در مورد بومیان آمریکا در شکل و نوع امروزی همچنان مشاهده می شود. در یک رای گیری از سوی NBC حدود 64 درصد از آمریکایی ها گفته اند که نژاد پرستی هنوز وجود دارد و یکی از مشکلات مهم آمریکا می باشد.

مثبت: طبیعت زیبا

در کنار فرهنگ های متفاوت مردم ، آمریکا دارای طبیعت گوناگون و زیبایی نیز می باشد. از سواحل فلوریدا و کوه های آپالاشیا تا زمستان سرد مینیسوتا و صخره های صعب العبور کوهای راکی، همه بخشی از زیبایی های آمریکا هستند . 58 پارک ملی وجود دارد که توسط دولت فدرال محافظت می شود و برای کمپ زدن ، پیاده روی ، ماهیگیری و بسیاری فعالیت های دیگر، قابل استفاده می باشد.

 

منفی : شهرهای کثیف

شهر های بزرگ می توانند فرصت های زیادی را ایجاد کنند، اما در کنار این فرصت ها معایبی نیز وجود دارد. از شهر نیویورک تا شیکاگو و تا لس آنجلس که از بزرگترین شهرهای آمریکا هستند، کثیف ترین شهر ها نیز به حساب می آیند.بوی بد ، مگس ها و وجود زباله های فراوان در بستر رودخانه های و خیابان ها از جمله معایب این شهر ها می باشد.

 

مثبت: سیستم سیاسی

بستگی به این دارد که شما در کجای دنیا زندگی می کنید اما به هر ترتیب نهاد های سیاسی امریکا نمونه ای از حقوق شهروندی هستند و می توانند با مرور زمان خودشان را اصلاح کنند که یک پیروزی بزرگ برای جامعه به حساب می آید. سیستم سیاسی کلی آن، چندین مرحله نظارتی را دارد که از هرگونه سوء استفاده از قدرتی جلوگیری می شود. در این نوع سیستم هر کسی می تواند وارد سیستم سیاسی شود و شهروندان به راحتی می توانند اداره امور را آن طور که می خواهند از پایین ترین سطح تا مقامات فدارال بخواهند. اگر به دنبال جایی هستید که دوست دارید صدایتان به گوش کسی برسد ، امریکا یکی از این جاهاست.

 

منفی : تقسیمات سیاسی

امروزه آمریکا دارای تقسیمات شدید سیاسی است که به نظر می رسد این تقسیمات در حال رشد نیز می باشند. این سیستم دو حزبی فقط مشکلات را تشدید می کند و برای مردم تنها دو جهت و سو برای انتخاب می دهد.  اینکه در هر بار قدرت به دست یک حزب بیافتد  باعث بی ثباتی در سیاست و قوانین کشور می شود.

 

مثبت : اقتصاد

دوباره بستگی به این دارد که شما کجای جهان ایستاده باشید. اما در هر حال یکی از بهترین کشور ها از نظر اقتصادی آمریکا می باشد. صنعت های بسیاری در آمریکا وجود دارد که شما می توانید وارد ان ها شوید. فناوری تنها بخشی از این اقتصاد قدرتمند می باشد.

منفی : فرهنگ اداری و سازمانی

کمپانی ها و شرکت های بزرگ امریکایی احتیاج به ساعات کاری زیادی نیز دارند و هم چنین داری محیط کاری خسته کننده و با دستمزد های پایین هستند. کار در آمریکا زندگی شخصی شما را کمتر می کند و تمام زندگی شما را یک سری اعداد و ارقام تشکیل می دهد و شما را تبدیل به یک ماشین می کنند. اگر خیلی خوش شانس باشید حداقل 40 ساعت در هفته باید کار کنید. اما همه کارمندان برای اینکه شغل خود را حفظ کنند می دانند که ساعات بیشتری را باید مشغول به کار باشند.

 

 مثبت : املاک و زمین

آمریکا درای زمین های بکر بسیاری است که دست نخورده هستند و دارای قیمت های نسبتا ارزانی نیز می باشند. پس اگر در زمینه املاک و زمین فعالیت می کنید، آمریکا یکی از بهترین جاها می باشد.

 

منفی : سیستم حمل و نقل عمومی

آمریکابه طور کلی فاقد سیستم حمل و نقل عمومی می باشد. از هر شهروند آمریکایی که در یکی از شهر های آمریکا زندگی می کند بپرسید ، همین نظر را دارند. البته در برخی از شهرهای آمریکا در مورد اتوبوس ها، دوچرخه ها و قطارها شرایط کمی بهتر است، اما ترافیک همچنان یک مشکل بزرگ به حساب می آید.

 

مثبت : شکارچیان جایزه بگیر

bounty hunting کیست ؟ فردی است که فراری‌ها را برای بدست آوردن جایزه نقدی شکار می‌کند. در سال ۱۸۷۲، دیوان عالی مقرر نمود که شکارچیان جایزه بگیر بخشی از نظام اجرای قانون ایالات متحده هستند.

 

منفی : قانون اسلحه

قوانین استفاده از اسلحه در آمریکا بسیار ضعیف است و فرهنگ نادرست استفاده از آن باعث شده تا خشونت های زیادی نسبت به سایر کشور های توسعه یافته در آمریکا صورت بگیرد. فجایع زیادی در مدارس و بخش های مختلف آمریکا تا کنون با اسلحه رخ داده است.

 

مثبت : سیستم آموزشی بالا

امریکا دارای بهترین دانشگاه ها در سطح جهان می باشد. هاراورد ، استنفورد ، ام آی تی و دانشگاه شیکاگو از جمله این دانشگاه ها هستند. مردم از سراسر جهان برای گرفتن بورسیه در این دانشگاه ها تلاش می کنند.

 

منفی: هزینه تحصیل

در حالی که هر کودک در سیستم مدرسه دولتی آمریکا تحصیلات رایگان دریافت می کند، آنها باید برای تحصیلات عالی خود در کالج ها و دانشگاه ها  هزینه پرداخت کنند. هزینه ها به گونه ای است که سال ها پس از فارغ التحصیلی هنوز به دانشگاه ها بدهکار می مانند. در واقع، دانش آموزان به طور متوسط مبلغ 37172 دلار وام می پردازند. کل بدهی وام دانشجویی در امریکا 1.52 تریلیون دلار است.

 

مثبت : علم پزشکی و تحقیق

آمریکا دارای بهترین بیمارستان ها در سطح جهانی می باشد. همچنین تحقیقات پزشکی گسترده ای در این کشور صورت می گیرد که نهایتا منجر به تولید دارو های بسیار مفیدی برای انواع بیماری ها می شود. آنها در کلینک های تخصصی  پزشکان ماهری را تربیت می کنند و هزینه های بسیاری در زمنیه تحقیقات پزشکی انجام می دهند.

 

منفی : سیستم سلامت

سیستم سلامت در آمریکا افتضاح است. نتایج یکی از مطالعات نشان می دهد که آمریکا در این زمینه یکی از بدترین ها می باشد. هزینه درمان بسیار بالا می باشد و اگر بیمه ای نداشته باشید می تواند کاملا شما را ورشکسته کند. بیمه ها نیز ممکن است بعضی بیماری ها را پشتیبانی نکند.

نظر شما در مورد زندگی در امریکا چیست؟

منبع list25 travelandleisure
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید