8 توصیه برای گرفتن عکس های زیبا در روز برفی و سرد زمستان

در این مقاله به آموزش و بیان چند توصیه مهم برای گرفتن عکس های زیبا و بهتر در روز برفی و سرد زمستان می پردازیم. حتما در این روز های سرد و برفی شما هم بدنبال گرفت عکس های حرفه ای و زیبا هستید. پس همراه ما باشید ، زیرا این توصیه ها می تواند به افرادی که علاقمند به عکاسی هستند، کمک کند.

۱ اگر از سرما متنفر هستید بیرون نروید

اگر از سرما متنفر هستید بیرون نروید

اگر از اینکه در این آب و هوای سرد و یخی به بیرون بروید و عکس بگیرید، کمی احساس ناخوشایند دارید و خیلی علاقه مند به سرمای زمستان نیستید ، لازم نسیت به بیرون بروید. در خانه هم می توان عکس های زیبایی از  زمستان انداخت. قبل از اینکه به بیرون بروید ، فکر کنید چه ایده و کارهایی می توانید در فضای داخل خانه انجام دهید. به چند عکس زیر نگاه کنید تا ایده های خلاقانه ای به سراغ شما بیایند.

۲ توجه بیشتر به باتری دوربین

حال که قصد دارید در این سرما به بیرون بروید توصیه می کنیم خودتان را آماده کنید. در فصل زمستان باتری دوربین زودتر خالی می شود . بنابراین از فول شارژ بودن باتری خود مطمئن شوید و آن را در یک کیف گرم نگه دارید. برای مثال می توانید در کیف یک سیب زمینی پخته شده قرار دهید.

۳ تنظیم نوردهی (اکسپوژر) در عکس گرفتن

تنظیم نوردهی (اکسپوژر) در عکس گرفتن

بسیاری از افراد از تنظیمات اتوماتیک دوربین مانند حالت landscape یا پرتره استفاده می کنند.  در این حالت ها دوربین به صورت اتوماتیک مقدار نوردهی را تنظیم می کند که این باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

وقتی در حالت landscape می خواهید یک عکس در محیط برفی بگیرید،دوربین به صورت اتوماتیک نوردهی را کمتر و تاریکتر می کند.  به این معنا که برف های اطراف سوژه به رنگ خاکستری رنگی در می آیند. دوربین تشخیص نمی دهد که شما می خواهید برف ها سفید و روشن در بیایند. در واقع اصلا نمی فهمد که در یک محیط برفی قرار دارد.

دو راه برای حل این مشکل دارید:

اولین راه این است که دوربین را بروی حالت کاملا دستی بگذارید. بنابراین در این حالت شما کنترل کاملی بر روی نور دهی دارید.

اگر شما با حالت دستی راحت نیستید . سعی کنید که از حالت جبران نوردهی (exposure compensation)استفاده کنید.

 

۴ حفظ بالانس رنگ

پیدا کردن حد تعادل رنگ سفید در عکاسی مخصوصا برای یک روز برفی کار سختی است. اغلب اوقات، برف در قسمت آبی رنگ طیف قرار خوانده می شود. بنابراین اگر شما در تنظیمات تعادل رنگ سفید دخالت نداشته باشید و ترجیح می دهید همه چیز را دوربین درست کند، پیشنهاد می کنیم از “فلش” استفاده کنید. این کار تا حدودی خطا ها را برطرف می کند. از آن طرف اگر سعی کنید رنگ ابی را به طور کامل حذف کنید برف های شما به رنگ زرد تبدیل می شوند، که مطمئنا برای شما ایده آل نخواهد بود. این هنر شماست که یک حالت متعادل را پیدا کنید.

۵ به دنبال کنتراست باشید

به دنبال کنتراست باشید

حال که مقدار نوردهی را تنظیم کردید زمان آن رسیده که چند عکس خلاقانه بگیرید.

اولی چیزی که به شما در عکس های برفی پیشنهاد می کنیم، کنتراست است.

چون برف سفید و روشن است به دنبال سوژه های تاریک باشید. این کار عکس های شما را زیباتر می کند.

 

۶ عکس های سفید و سیاه

عکس های سفید و سیاه

در مورد قبلی به دنبال کنتراست بالا بودیم ، خب چرا عکس سیاه و سفید نگیریم. مشاهده عکس در حالت سیاه و سفید به ما این اجازه را می دهد . تا خطوط و تکسچر ها را بهتر درک کنیمو ذهنمان درگیر رنگ ها نشود.

دو روش برای این کار وجود دارد:

شما می توانید تنظیمات دوربین را بر روی حالت سیاه و سفید قرار دهید. یا اینکه در حالت jpeg یا raw عکس بگیرید و سپس آن را به عکس سیاه و سفید تبدیل کنید.

پیشنهاد ما این است که از حالت raw استفاده کنید و دوربین را بر روی گرفتن عکس سیاه و سفید تنظیم کنید. زیرا در این حالت همچنان رنگ ها برای شما باقی می مانند و می توانید در کامپیوتر رنگ ها را دوباره بازگردانید.

۷ سرعت شاتر پایین

سرعت شاتر پایین

خیلی دوست داشتنی است که در هنگام بارش برف بیرون باشید و به حرکت برف ها توسط باد نگاه کنید. این حرکت برف ها در آسمان به شما یک فرصت عالی و خلاقانه را می دهد که توسط تنظیم سرعت شاتر عکس های زیبایی بگیرید.

شما می توانید سرعت شاتر دوربین را به نحوی تنظیم کنید که برف ها در آسمان ثابت بنظر برسند. یا کمی سرعت شاتر را پایین بیاورید و از حرکت برف های عکس بگیرید.

پس پیشنهاد می کنیم تمرکز خود را بر روی سرعت شاتر بگذارید. سرعت را تا حدی که حرکت دانه های برف به صورت مه آلود به نظر برسد پایین بیاورید.

۸ مراقبت از دوربین در هنگام ورود به مکان بسته و گرم

مراقبت از دوربین در هنگام ورود به مکان بسته و گرم

افرادی که عینکی هستند بیشتر متوجه این مطلب می شوند. وقتی که آن ها از یک محیط سرد زمستانی وارد محیط گرمی مثل خانه می شوند ، شیشه های عینکشان بخار می گیرد. این موضوعات بیشتر به مسائل انتقال حرارتی بر می گردد.

این اتفاق برای دوربین نیز می افتد که بسیار اثر بدی برای دوربین دارد. زیرا وقتی وارد محیط خانه می شوید ، رطوبت به همه جای دوربین شما وارد می شود. و این عمر دوربین شما را کم می کند.

شما چه ایده ای برای گرفتن عکس های زیباتر و حرفه ای تر در روز برفی زمستان دارید؟

منبع digital-photography-school
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید