آموزش باز کردن فایل با پسوند .000

در این مطلب آموزشی می خواهیم نحوه کار با فایل هایی که دارای پسوند یا فرمت .000 هستند بپردازیم. این فرمت نوع دیگری از فایل های ISO می باشد که برای ذخیره سازی و ایمیج گرفتن از داده ها بر روی کامپیوتر استفاده می شود.

به ندرت از این نوع فرمت ها دیده می شود،  اما اگر مثل من با یکی از این موارد برخورد کنید تا بخواهید بفهمید چگونه باید آن ها را باز کنید مدتی وقتتان گرفته می شود و اذیت خواهید شد . بنابراین این مطلب رو قرار دادیم تا بدون مشکل یه راست بروید سراغ را حل و وقتی را که ما صرف یادگیری کردیم را دیگر شما صرف نکنید.

این نوع فایل ها به صورت مستقیم مورد استفاده قرار نمی گیرند. در واقع در این روش این نوع فایل ها را به ios تبدیل می کنیم و سپس به راحتی می توانید آن ها را اجرا کنید.

اولین گام  و در حقیقت مهمترین مرحله ، پیدا کردن برنامه مناسب این کار می باشد. از بین ده ها برنامه ی ساخت درایو مجازی و iso دو یا سه برنامه هستند (حداقل تا اینجایی که می دانم)که از این نوع فایل ها پشتیبانی می کنند.

ابتدا برنامه ultraiso را که نسخه پرتابل و بدون نیاز به نصب آن را قرار داده ایم را دانلود کنید.

سپس برنامه را اجرا کنید. در پنجره باز شده روی پوشه open کلیک کنید.

حال به محلی بروید که فایل شما با پسوند .000 وجود دارد و ان را باز کنید.

با باز کردن فایل نرم افزار خود به خود فایل های درون آن را شناسایی و باز می کند.  حال برای استفاده کردن از این فایل ها از طریق convert فایل ها را به یک فایل iso تبدیل می کنیم.

کار تمام است و شما یک فایل iso دارید که به راحتی می توانید در درایو مجازی قرار داده و اطلاعات ان را استخراج کنید.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید