چجوری بفهمم باردارم ، 8 علائم اولیه بارداری

چیکار کنم بفهمم باردارم یا چجوری بفهمم باردارم یا نه، سوال بسیاری از خانم ها هست که دانستن پاسخ این سوال نیز بسیار برایشان مهم است. در این مطلب سعی می کنیم سه روش را به شما برای دست یافتن به این پاسخ به شما معرفی کنیم. پس با جی دی همراه باشید.

تشخیص علائم اولیه بارداری

اگر در مورد بارداری خود مشکوک هستید با بررسی این علائم در خود می توانید تا حد زیادی این شک را بر طرف کنید.

1فکر کنید که کی آخرین رابطه جنسی را با همسر خود داشته اید. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا در طول این مدت از قرص ضد بارداری یا روشهای دیگر جلوگیری از بارداری استفاده کرده اید یا خیر؟ اگر از پیشگیری ها استفاده نکرده اید ، پس احتمال باردار شدن شما بسیار بالا است.

در واقع حدود شش تا ده روز پس از اینکه شما رابطه جنسی برقرار کردید طول می کشد تا اولین مراحل بارداری شکل بگیرد. این نیز زمانی است که بدن شما شروع به آزاد سازی هورمون ها می کند. تست بارداری زمانی دقیق تر است که شما یک عادت ماهیانه را بگذرانید.

 

2 توجه به عادت ماهیانه . عادت ماهیانه یکی از اولین علائم بارداری می باشد. اگر این اتفاق یک هفته یا بیشتر از تاریخ مورد انتظار، عقب تر رخ بدهد می تواند نشانه بارداری شما باشد.

اگر تقویم دوره عادت ماهیانه خود را داشته باشید، تشخیص این موضوع آسان خواهد بود. با این حال، این شاخص به اندازه کافی قابل اعتماد نیست، به خصوص اگر دوره های عادت ماهیانه شما نامنظم باشد.

3 مشاهده تغییرات در اندازه سینه .  در طول دوره بارداری اندازه سایز سینه ها افزایش می یابد.همچنین ممکن است شما در همان اوایل متوجه تغییرات شوید. هورمون ها هنگامی که باردار می شوید، تغییراتی در بدن شما ایجاد می کنند، که می تواند سبب حساسیت و تورم در قسمت سینه ها شود.

4 احساس خستگی بیش از حد . بارداری اغلب با خستگی همراه است. شما در حال رشد یک زندگی جدید در داخل خود هستید و این کار سختی است. اگر چه، در اوایل بارداری، این خستگی بیشتر به خاطر افزایش هورمون پروژسترون است، که می تواند باعث خواب آلودگی شود.

5 توجه به مشکلات معده.  “بیماری صبحگاهی” یک مسئله رایج برای زنان تازه باردار است. این نوع تهوع تمایل دارد در صبح اتفاق بیافتد، اما می تواند در هر زمانی از روز نیز رخ دهد. اغلب، این علامت حدود دو هفته پس از حاملگی شروع می شود و پس از سه ماهه اول بهبود می یابد.

– به طور متوسط ​​حدود 70-80٪ زنان باردار مبتلا به بیماری صبحگاهی می شوند.
– ممکن است مشکلات دیگر گوارشی مانند یبوست نیز داشته باشید.

6 نیاز شما به دستشویی رفتن افزایش پیدا کرده است. یکی از علائم اولیه که شما ممکن است متوجه شوید، افزایش ادرار کردن می باشد. این علامت، مانند بسیاری از نشانه هایی که در بارداری تجربه می کنید، به دلیل تغییر هورمون است.
بعدها در دوران بارداری، کودک عامل اصلی افزایش ادرار می باشد. اما در اوایل، ادرار مکرر به علت تغییرات هورمونی است.

7 تغییرات خلقی .  تغییرات هورمونی ناشی از بارداری می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد، باعث می شود که یک دقیقه عالی باشید و یک دقیقه دیگر ناراحت و عصبانی باشید. پس اگر متوجه تغییر غیر معمولی شدید و یا بی اختیار شروع به گریه کردن کردید ، احتمال بدهید که باردار شده اید.

8 سرگیجه . سرگیجه می تواند در هر زمان از دوره بارداری سراغ شما بیاید، از جمله در ابتدای بارداری نیز رخ می دهد. در اوایل بارداری، به دلیل ساخت رگ های جدید خونی تغییراتی در فشار خون شما بوجود می آید، البته می تواند ناشی از کاهش قند خون نیز باشد.

در انتها نیز می توانید به راحتی یک تست بارداری را از داروخانه تهیه کنید و بوسیله آن باردار بودن و یا نبودن خود را چک کنید. بهترین زمان برای استفاده بعد از گذشت یک دوره عادت ماهیانه می باشد و نتیجه دقیق تری را به شما می دهد.

آیا علائم و نشانه های بالا  در پاسخ به سوال شما مبنی بر اینکه چجوری بفهمم باردار هستم کمک کرده است؟ با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع wikihow
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید