11 مشکل وصل نشدن هات اسپات ایفون به ویندوز 10

دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که هات اسپات ایفون شما به ویندوز 10 متصل نمی شود و شما نمی توانید از اینترنت گوشی آیفون خود در ویندوز 10 استفاده کنید. در این مطلب 11 مورد از مشکلات احتمالی و روش حل آن را بررسی می کنیم.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا iPhone hotspot کار نمی کند، و مشکل می تواند در هر دو طرف باشد. بیاید این 11 مشکل وصل نشدن هات اسپات ایفون به ویندوز 10را در ادامه بررسی کنیم:

1. حذف شبکه و دوباره کانکت شدن

از همان ابتدا به دنبال راه حل های سخت و پیچیده نباشید . شاید مشکل شما با یک کار ساده مانند فراموش کردن شبکه و اتصال مجدد حل شود. بر روی آیکون Wi-Fi در نوار وظیفه روی لپ تاپ خود کلیک کنید. سپس بر روی نام هات اسپات آیفون کلیک راست کرده و Forget را انتخاب کنید.

کامپیوتر شما تمام فایل ها و تنظیمات آن شبکه را حذف خواهد کرد. با کلیک بر روی نام Wi-Fi و با وارد کردن رمز عبور دوباره به شبکه متصل شوید.

 

2. ری استارت دستگاه و تغییر رمز عبور

یکی از بهترین کارها ری استارت گوشی و ویندوز می باشد و اغلب اوقات جواب می دهد.  پس از ری استارت تغییر رمز هات اسپات ایفون نیز می تواند درحل مشکل موثر باشد.

برای انجام این کار، روی تنظیمات ضربه بزنید و Personal Hotspot را انتخاب کنید. بر روی Wi-Fi Password ضربه بزنید، گذرواژه خود را تغییر دهید و Save را بزنید. سعی کنید از رمز عبور آسان استفاده نکنید.

 

3. آپدیت WINDOWS 10 و IOS

آیا شما از آخرین نسخه ویندوز 10 و iOS در هر دو دستگاه استفاده می کنید؟ اگر نه، زمان به روز رسانی است. در آیفون خود، به بخش تنظیمات و سپس General بروید و رویSoftware Update ضربه بزنید.

اگر به روز رسانی در دسترس برای آیفون شما وجود دارد، یک اطلاع رسانی قرمز رنگ در کنار Software Update را خواهید دید. آن را دانلود و نصب کنید.

به طور معمول، به روز رسانی ویندوز 10 به صورت خودکار صورت می گیرد، اما ممکن است بعضی از اوقات این بروزرسانی صورت نگیرد. برای بروز رسانی دستی ، Windows+I را همزمان بزنید و بر روی Update & Security کلیک کنید. 

در این صفحه از پنل سمت چپ Windows Update را انتخاب و بر روی Check for updates کلیک کنید.

اگر آپدیت جدیدی باشد ویندوز به شما می گوید و می توانید اقدام به دانلود و نصب آپدیت ها کنید. پس از بروز رسانی، سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره به هات اسپات آیفون وصل شوید. 

 

4. ری استارت کردن شبکه در ویندوز و آیفون

بازنشانی تنظیمات شبکه در ویندوز 10 مانند آیفون می تواند بسیاری از مشکلات وصل نشدن  هات اسپات ایفون را حل کند. برای بازنشانی شبکه در ویندوز 10، از کلیدهای میانبر Windows+ I استفاده کنید تا تنظیمات باز شود و روی Network & Internet کلیک کنید. 

روی وضعیت در سمت چپ پنجره کلیک کنید و به پایین صفحه بروید تا گزینه Network reset را پیدا کنید. برای تنظیم مجدد روی آن کلیک کنید.

برای تنظیم مجدد تنظیمات شبکه در آیفون، روی تنظیمات ضربه بزنید و به General بروید و سپس به پایین صفحه بروید.

بر روی Reset  ضربه بزنید و در نهایت بر روی Reset Network Settings بزنید. هشدار: مراقب باشید تنظیملت دیگری را بازنشانی نکنید.

5. تغییر نام دستگاه

ممکن است ویندوز با نام آیفون شما مشکل داشته باشد. در برخی موارد، ویندوز نمی تواند به یک دستگاه با نامی که از کاراکترهای غیر ASCII استفاده می کند، متصل شود. تغییر نام دستگاه می تواند به حل این مشکل کمک کند. به تنظیمات بروید و روی About کلیک کنید.

روی Name ضربه بزنید و نام جدید را با استفاده از الفبا و عدد وارد کنید. دوباره اتصال به به هات اسپات را امتحان کنید.

6. اجرای TROUBLESHOOTER

اگر نمی توانید مشکل را دقیقا شناسایی کنید، شاید ویندوز 10 بتواند از ابزار Network troubleshooter استفاده کند. Windows+I را فشار دهید تا تنظیمات را باز کرده و روی Network & Internet کلیک کنید.

روی Status در پنجره سمت چپ کلیک کنید تا Network troubleshooter پیدا شود. روی آن کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. اگر هر گونه خطا شناسایی شود، ویندوز 10 یک راه حل را پیشنهاد می کند.

 

7. بازنشانی IP SETTINGS در ویندوز

پنجره Run را با فشار دادن کلید میانبر Windows+R  باز کنید و عبارت cmd را تایپ کنید.

با این کار command prompt باز خواهد شد. برای تنظیم مجدد تنظیمات IP ،دستورات زیر را به ترتیب نوشته و بعد از هر دستور Enter را بزنید.

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

این سری از دستورات تنظیمات آی پی را بر روی لپ تاپ شما بازنشانی می کند. می توانید اتصال Wi-Fi را یکبار غیرفعال و مجددا فعال کنید و سپس ویندوز 10 را به هات اسپات آیفون وصل کنید.

 

8. آپدیت NETWORK DRIVER

ممکن است درابور شما از دور خارج شده باشد، به خصوص زمانی که شما ویندوز 10 خود را به آخرین نسخه ارتقا نداده اید. کلید ویندوز روی صفحه کلید را فشار دهید، Device Manager را تایپ کرده و آن را باز کنید.

روی Network Adapters مربوطه کلیک راست کرده و Update driver را انتخاب کنید.

قبل از تلاش برای اتصال ویندوز 10 خود با هات اسپات آیفون، سیستم خود را یکبار راه اندازی مجدد کنید.

 

9. غیرفعال کردن آنتی ویروس

اساسا، هر نرم افزار آنتی ویروسی در ویندوز  شما ممکن است مانع از اتصال سیستم به هات اسپات شود ، بنابراین ممکن است مشکل شما با خاموش کردن آن حل شود. بر روی جعبه اطلاع رسانی کلیک کنید،  و بر روی هر یک از نرم افزارهایی که ممکن است مانع از اتصال شود راست کلیک کنید و به دنبال گزینه ای مانند exit  یا pause بگردید.

 

10. اتصال به HOTSPOT با استفاده از USB

شما می توانید از هر کابل USB سازگار برای اتصال آیفون خود به سیستم ویندوز 10 استفاده کنید. برای انجام این کار، آخرین نسخه iTunes را روی کامپیوتر نصب کنید . آیفون خود را وصل کنید و iTunes را راه اندازی کنید. اگر ویندوز یا iTunes قادر به شناسایی دستگاه شما نیستند، کابل و پورت USB بر روی رایانه خود را تغییر دهید.

هنگام درخواست کد Trust ، روی Yes ضربه بزنید و کد عبور خود را در صفحه بعدی وارد کنید. در حالت ایده آل، اکنون باید آیکون دستگاه را در گوشه بالا سمت چپ صفحه خود در iTunes مشاهده کنید. اگر هات اسپات در آیفون فعال باشد، لپ تاپ ویندوز 10 شما به صورت خودکار وصل خواهد شد.

شما باید یک نوار آبی بر روی آیفون خود مشاهده کنید که نشان می دهد یک دستگاه به هات اسپات متصل شده است. 

11. استفاده از TROUBLESHOOT INTERNET CONNECTION

بسیاری از مردم در مورد گزینه اختصاص داده شده به نام Troubleshoot در ویندوز نمی دانند. از جستجوی ویندوز برای پیدا کردن و باز کردن Troubleshoot استفاده کنید. هنگامی که آن را باز کردید، بر روی  Internet Connections کلیک کنید و Run troubleshooter را انتخاب کنید. ببینید آیا ویندوز می تواند چیزی پیدا کند.

ویندوز یک راه حل مبتنی بر تشخیص خود را پیشنهاد می دهد.

 امیدوارم یکی از راه حل های بالا برای حل مشکل شما مفید بوده باشد. اگر راه حل دیگری را کشف کرده اید، در نظرات به ما و دوستان خود اطلاع دهید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
نمایش دیدگاه ها (1)