تاکسی آینده مرسدس بنز به نام Urbanetic

حمل و نقل بار ها و مسافران امروزه جداگانه صورت می گیرد و برای این منظور ما تاکسی های مسافر کش و تاکسی بارها را داریم ، این موضوع  چه در خارج و چه در داخل ایران یکسان است و فرقی نمی کند. اما مرسدس بنز می خواهد این دو را در یک خودرو الکترونیکی خودران ادغام کند ، این خودرو مفهومی Vision Urbanetic نام دارد و قرار است تاکسی های آینده را در این فرم ببینیم.

در CES 2019 این خودرو مفهومی به نمایش درآمد و فرصت خوبی برای نگاه کردن به درون این خودرو بود. کابین این خودرو به دو بخش تقسیم شده است. بخش سفید برای مردمی است که فقط چند لحظه در خودرو می مانند، در حالی که بخش قرمز رنگ برای افرادی است که قراره مسافت بیشتری را طی کنند.

در داخل Urbanetic  به قدر کافی بزرگ و بلند است و ابعادی در حد شش پا و سه اینچ دارد، و بدون هیچ مشکلی می توانید در این خودرو بایستید. به علاوه، سقف شیشه ای به شما یک منظره از آسمان را می دهد. صفحه نمایش باریکی در خودرو وجود دارد که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مسافران در مورد سفرشان  مورد استفاده قرار می گیرد،  و حتی اخبار روز را نیز می توانند دریافت کنند.

صندلی های بسیار متفاوت با چیزی هایی هستند که ما در خودرو ها می بینیم . یک چینش متفاوت که احساس می کنیم در یک کافی شاپ نشسته اید.

اما تفاوتی که این تاکسی با تاکسی های امروزی دارد این است که به راحتی و در مدت 5 دقیقه تغییر حالت می دهد و به یک تاکسی بار تبدیل می شود. ایده اصلی مرسدس برای طراحی خودرو Urbanetics این بوده که در طول روز با این خودرو مسافر جابجا شود و در شب برای ارسال محموله های پستی استفاده شود.

البته در ایران که هیچ ، حتی در اروپا هم فعلا نباید منتظر دیدن این خودرو به این زودیها باشید.  زیرا این خودرو فعلا در مرحله مفهومی قرار دارد و هنوز به صورت خودران کامل هم در نیامده است.

منبع engadget
ممکن است شما دوست داشته باشید