4 تا از بهترین نرم افزار شبیه ساز لینکوس در ویندوز 10

برای استفاده از لینوکس در کنار ویندوز 10 روش های مختلفی وجود دارد . در این مطلب 4 تا از بهترین نرم افزار های شبیه ساز برای نصب لینوکس در ویندوز 10 را به شما معرفی می کنیم.

شما می توانید به دو روش از لینوکس در ویندوز 10 استفاده کنید ، یکی اینکه به صورت کامل در کنار ویندوز آن را نصب کنید یا با استفاده از یک شبیه ساز لینوکس را در داخل ویندوز 10 اجرا کنید. از مزایای استفاده از ماشین مجازی این است که شما به راحتی در کنار محیط لینوکسی می توانید از محیط ویندوزی استفاده کنید و از ابزار های موجود استفاده کنید.

بهترین نرم افزار های شبیه ساز لینوکس در ویندوز 10

 

نرم افزار KNOPPIX : اجرای لینوکس از یک فلش مموری یا CD

پیشنهاد می کنیم:

KNOPPIX یک نرم افزار عالی است که به شما اجازه می دهد به صورت مستقیم از روی یک فلش مموری لینوکس را بوت کنید.

در این نرم افزار برای انواع کارت گرافیک ها و سخت افزار ها تنظیمات مخصوص وجود دارد و تقریبا از همه آن‌ها پشتیبانی می کند. همچنین از این برنامه هنگامی که ویندوز شما دچار مشکل شده است و اجرا نمی شود به عنوان یک نجات دهنده می توان استفاده کرد .

نرم افزار WUBI: نصب لینوکس به عنوان یک نرم افزار

WUBI یک ابزار عالی می باشد که به راحتی هر چه تمام به شما اجازه می دهد لینوکس را مانند یک نرم افزار در ویندوز 10 نصب کنید. این برنامه به قدری ساده می باشد که شما فقط با چند کلیک می توانید لینوکس را نصب کرده و حتی حذف کنید.

شبیه ساز Virtual Box

Virtual Box یک شبیه ساز نام آشنا است که با نصب آن بر روی ویندوز می توانید انواع سیستم عامل ها از جمله لینوکس ، مک و …  را در ویندوز خود اجرا کنید.

شبیه ساز VMware

VMware یکی دیگر از ماشین مجازی های قوی برای ویندوز است که به شما اجازه نصب لینوکس در ویندوز 10 را می دهد. این نرم افزار محدودیتی در ساخت تعداد شبیه ساز ندارد ، اما به نسبت موارد قبلی کمی کند تر می باشد.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید