تنظیمات ویندوز 10 برای بازی (7 ترفند بهینه سازی)

0

با انجام برخی ترفند ها و ایجاد تغییراتی در تنظیمات ویندوز 10 می توان تجربه بهتری از بازی کردن در ویندوز 10 را تجربه نمود. در اینجا چندین راه برای بهینه سازی ویندوز 10 معرفی می کنیم.

۱ بهینه سازی ویندوز 10 با Gaming Mode

بهینه سازی ویندوز 10 با Gaming Mode

نسخه های جدید سیستم عامل ویندوز 10 دارای یک حالت بازی هستند که کامپیوتر را برای بازی بهینه سازی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی ، کلید Windows key + I را فشار دهید، عبارت game mode را در کادر تایپ کنید و سپس بر روی Control Game Mode for optimizing your PC for games کلیک کنید.

در Gaming screen، روی Game Mode کلیک کنید به حالت ON سوییچ کنید تا سیستم برای حالت بازی بهینه سازی شود.

مسلما Game Mode کامل نیست و بسیاری از بهینه سازی های دیگر برای بازی در ویندوز 10 در دسترس هستند، که ما در ادامه نگاهی به آن ها خواهیم داشت.

۲ غیرفعال کردن Nagle’s Algorithm

غیرفعال کردن Nagle’s Algorithm

این الگوریتم برای مدیریت هزینه اینترنت در زمان انجام بازی های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. این الگوریتم که در رایانه شما فعال است، ممکن است هنگام انجام بازی های آنلاین باعث ایجاد مشکلات زمانبندی شود.

برای غیر فعال کردن این مورد و بهبود عملکرد بازی در ویندوز 10، باید رجیستری ویندوز را ویرایش کنید. به مسیر زیر بروید:

Start> type regedit> Regedit

در نوار آدرس، مسیر زیر را کپی کنید:

: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces

در پنل سمت چپ، شما یک مجموعه از پوشه ها را با نام های پرونده با حروف و اعداد خواهید دید. برای دسترسی به فایل صحیح، آدرس IP خود را با DhcpIPAddress ذکر شده در یکی از این فایل ها مطابقت دهید.

با رفتن به Windows key + X > Windows PowerShell  و وارد کردن ipconfig می توانید ip خود را مشاهده کنید.

برای شناسایی آدرس IP خود، آدرس “IPv4” را که در زیر اتصال فعلی شما (معمولا اترنت یا شبکه بی سیم) فهرست شده است، پیدا کنید. پس از چک کردن آدرس آی پی اتصال اینترنتی خود، روی پرونده مربوطه کلیک راست کرده و New> DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. در اینجا، دو مقدار DWORD ایجاد کنید: نام یکی TcpAckFrequency و نام دیگری را TCPNoDelay بگذارید. هنگامی که مقادیر را ایجاد کردید، بر روی هر کدام دوبار کلیک کنید و پارامترهای آنها را بر روی مقدار 1 تنظیم کنید.

این کار دو پارامتر را فعال می کند،که باعث می شود الگوریتم ناگل غیرفعال شود. اگر به هر مشکلی برخورد کردید مقدار آن ها را 0 کنید.

۳ غیر فعال کردن بروز رسانی خودکار و راه اندازی مجدد ویندوز 10

به طور خودکار ویندوز 10 خود را به روز رسانی می کند و از شما اجازه نمی گیرد. شما هرگز نمی خواهید که در بین بازی بدون سیو شدن بازی ، سیستم ری استارت شود. به روز رسانی های خودکار نه تنها می تواند ویندوز را بدون هشدار ری استارت کند، بلکه بخاطر دانلود فایلهای بروز رسانی ، در پس زمینه، اینترنت شما را مصرف می کند.

با دسترسی به تنظیمات به روز رسانی سیستم در  Windows key + I > Update and security > Windows Update > Advanced options > Update Options کار را شروع کنید.

در اینجا،  Automatically download updates, even over metered data connections را غیر فعال کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه We’ll show a reminder when we’re going to restart نیز فعال شده است. با این کار ویندوز هنگام ری استارت شدن هشدار هایی را به شما می دهد.

۴  تنظیم کردن Visual Effects در ویندوز 10

 تنظیم کردن Visual Effects در ویندوز 10

رابط کاربری گرافیکی (GUI) سیستم می تواند از کارایی سیستم برای پردازش بازی ها بکاهد. به خصوص اگر سیستم شما ضعیف باشد این مورد بیشتر به چشم می آید. به طور پیش فرض، ویندوز 10 از حالت های متحرکت برای زیبایی ظاهری خود استفاده می کند. شما می توانید با تغییر تنظیمات در ویندوز 10 ، برای بازی منبع بیشتری در اختیار بگذارید و عملکرد سیستم را برای بازی بهینه سازی کنید.

کلید Windows key + I را فشار دهید و performance را تایپ کنید، سپس به این مسیر بروید:

Adjust the appearance and performance of Windows > Adjust for best performance > Apply > OK

سپس به تب  Advanced بروید و اطمینان حاصل کنید که Adjust the best performance of روی Programs تنظیم شده است.

۵ تنظیمات Power برای بهبود ویندوز 10

تنظیمات Power برای بهبود ویندوز 10

برای استفاده از حداکثر قدرت ویندوز در انجام بازی ، باید تنظیمات بخش پاور را در حالت حداکثر گذاشته باشید. اما برای انجام این کار چه باید کرد؟

برای این کار با فشردن Windows key + I عبارت power را در کادر تایپ کنید و این مسیر را دنبال کنید:

power > Power and sleep settings > Additional power settings

اگر گزینه ای به نام  high-performance دارید، آن را انتخاب کنید. اگر نه، از بخش Create a power plan استفاده کنید و یک برنامه شخصی بسازید.

۶ درایور های ویندوز 10 را آپدیت نگه دارید

پردازنده گرافیکی شما (GPU )، هسته مرکزی انجام بازی در سیستم به حساب می آید. بنابراین برای داشتن بهترین عملکرد خود نیاز به بروزرسانی مداوم دارد.

همه کارت های گرافیکی، بدون توجه به اینکه چند سال از عمر آن ها می گذرد، آپدیت دریافت می کنند . برای بررسی نام و مشخصات GPU خود، به مسیر زیر بروید:

Desktop > Display settings > Advanced display settings > Display adapter properties

اگر چه شما می توانید بروز رسانی درایور ها را از طریق مسیر  Properties > Driver > Update Driver  انجام دهید، اما پیشنهاد می کنیم از سایت سازنده درایور استفاده کنید تا مطمئن شوید بروز ترین آپدیت را دریافت می کنید.

برای عملکرد مطلوب، به شدت توصیه می شود که چیپست و درایور LAN برای مادربرد خود را نیز نصب کنید، زیرا آنها برای عملکرد بهینه بازی بسیار مهم هستند. ساده ترین روش برای بررسی چیپست درایور ها ، باز کردن command prompt از طریق فشردن همزمان Windows key + R ، تایپ کردن cmd و زدن OK می باشد. سپس دستور ریز را کپی کنید:

wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber

با این کار سازنده، نسخه و سریال نامبر مادربرد شما ظاهر می شود. حال با داشتن این موارد در اینترنت به دنبال آپدیت درایور متناسب برای سیستم خود بگردید.

۷ نصب DirectX 12 برای بهینه سازی بازی

نصب DirectX 12 برای بهینه سازی بازی

DirectX 12 آخرین نسخه  از ابزار محبوب API شرکت مایکروسافت می باشد که یک عنصر کلیدی برای بازی در ویندوز 10 به حساب می آید.

این ابزار برای بهینه کردن سیستم های چند هسته ای GPU و CPU ، فریم ها، مصرف انرژی پایین و افزایش کارایی کارت گرافیکی کاربرد دارد.

برای بررسی اینکه آیا شما آخرین نسخه DirectX را دارید، همزمان دکمه های Windows key + R را بزنید و عبارت dxdiag  را تایپ کنید و در انتها Ok را بزنید. لحظاتی بعد، ابزار Diagnostic DirectX را خواهید دید.

آیا DirectX 12 را نصب نکرده اید؟ شما می توانید با دنبال کردن مسیر  Windows key + I > Update and security > Windows Update > Check for updates  صبر کنید تا آپدیت ها نصب بشوند.

اگر ویندوز 10 خود را به تازگی نصب کرده اید ممکن است آپدیتی برای DirectX 12 دریافت نکرده باشید ، دقت کنید که آپدیت مستقلی برای آن وجود ندارد.

آیا ایجاد تغییرات بالا در ویندوز 10 بر روی بازی شما تاثیری داشت؟

 

 

منبع makeuseof
دیدگاه بگذارید