آموزش انلاین بازی کردن جی تی ای وی GTA v

0

بازی جی تی ای یکی از بازی ها محبوب و عالی برای کامپیوتری می باشد. اما نسخه جی تی ای انلاین (GTA v online) آن کمی فراتر از عالی است . اما چگونه جی تی ای وی را در کامپیوتر انلاین بازی کنیم. در اینجا قرار است آموزش انلاین بازی کردن جی تی ای وی GTA v را به شما آموزش بدهیم.

این بازی به این خاطر که در نسخه آنلاین افراد واقعی در یک شهر حضور دارند و در واقع شبیه به دنیای واقعی است و افراد با یکدیگر در ارتباط هستند جذابیت زیادی دارد همچنین در این بازی قوانین شهری حاکم است و پلیس نیز که از کاربران آنلاین می باشد بر شهر نظارت دارد.

عده ای از کاربران شهروند قانون مدار هستند و سعی می کنند از راه های قانونی مانند راننده تاکسی شدن، تعمیرکار یا … کسب درامد کنند اما افراد دیگر نیز هستند که از راه های خلاف از جمله دزدی ، سرقت ، خرید و فروش مواد مخدر کسب درامد می کنند. پلیس نیز که در شهر وجود دارد وظیفه برقرار نظم را دارد. البته شما به همین راحتی نمی توانید پلیس شوید و باید منتظر گزینش و قبولی در آزمون ورودی آن شوید.

اگر علاقه مند به بازی های واقعی یا به اصطلاح رول پلی هستید جی تی ای یک از بهترین انتخاب ها برای شما می باشد. در این مطلب قصد داریم اموزش بازی جی تی ای انلاین (GTA V online ) را از نحوه دانلود و نصب تا اتصال به سرور را به شما توضیح دهیم.

پیشنهاد می کنیم:

آموزش بازی جی تی ای انلاین صفر تا صد

در ابتدا شما باید به یک سیستم قوی برای اجرای بازی داشته باشید. از آنجا که در بازی انلاین می توانید با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید بهتر است هدفن و میکروفن نیز داشته باشید تا با کیفیت بهتری با دیگران در طول بازی صحبت کنید.

پس از فراهم کردن تجهیزات لازم ، شما نیاز به یک اینترنت خوب با پینگ مناسب نیاز دارید ، خیلی سرعت اینترنت ملاک نیست.  با سرعت اینترنت ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه نیز براحتی می توانید آنلاین بازی کنید و توجه داشته باشید که برای بازی آنلاین حجم زیادی مصرف نمی شود.

اما برای انجام بازی جی تی ای انلاین شما نیاز به تهیه نسخه اورجینال بازی دارید. سه نسخه از این بازی وجود دارد:

  • نسخه سوشیال کلاب
  • نسخه تحت استیم استاندارد
  • نسخه تحت استیم پریمیوم

تفاوت مورد اولی با دو مورد دیگر در نحوه راه اندازی و فعال کردن بازی می باشد. در نهایت هر دو به یکجا وصل می شوند و نگرانی از این بابت نیست اما کار کردن با نسخه سوشیال کلای در ابتدای کار کمی دشوار است.  اما بین نسخه استاندارد و پریمیوم تفاوت در Hپدیت ها و یک سری Hپشن های اضافه می باشد . برای مثال برای شروع در بازی 2 که باید از فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید. زیرا نسخه های رایگان یا کرک شده این بازی قابلیت اتصال به اینترنت و بازی آنلاین را ندارند. قیمت های متفاوتی برای این بازی از 100 تومان تا 300 تومن در بازار وجود دارد که قیمت های کم تر برای نسخه های دست دوم می باشد و همچنین از نظر استاندارد یا پریمیوم بودن نیز قیمت های متفاوتی دارند.

برای اجرای بازی به صورت آنلاین شما به دیتاپک های بازی که حجمی حدود 60 گیگ دارند ، نیاز دارید. مثلاً اول دیتا اورجینال سوشیال کلاب تهیه و سپس لایسنس اورجینال سوشیال کلاب خرید نمایید، یا اینکه اول دیتا بکاپ استیم تهیه و سپس لایسنس تحت استیم خرید نمایید. توجه داشته باشید که نمی توانید مثلاً دیتا بکاپ استیم تهیه و برای لایسنس سوشیال کلاب استفاده کنید. پس تا اینجا شما نیاز به یک دیتا پک دارید .

اما دیتا پک به تنهایی کافی نیست و شما باید لایسنس بازی را نیز خرید نمایید. دقت کنید که لایسنس باید متناسب با یکی از سه نوع بازی که در بالا معرفی شد، باشد و امکان استفاده از یکی برای دیگری وجود ندارد.

پس از خرید و نصب بازی شما احتیاج به یک نرم افزار بنام fivem دارید که از اینجا می توانید دانلود کنید. این نرم افزار واسطه ای است که شما را به یک سرور مشخص برای بازی آنلاین متصل می کند. سرور های مختلف و متفات زیادی برای بازی وجود دارد . شرایط ورود به هر کدام از این سرور ها متفاوت می باشد، برای مثال در سرور های خارجی (مانند eclipse) شما باید تقریبا زبان انگلیسی قوی داشته باشید. یکی از سرور های مناسب ایرانیان که فعلا 32 نفر ظرفیت دارد سرور iran hype می باشد که برای عضویت باید با ادمین آن ارتباط قرار کرده و در صورت داشتن شرایط کافی عضو آن شوید.

آموزش نصب fivem برای بازی جی تی ای انلاین

پس دانلود این نرم افزار از ادرس بالا کافی است فایل را در یک پوشه دلخواه قرار داده و سپس اجرا کنید.

پنجره ای باز می شود و مراحل آپدیت و برروز رسانی صورت می گیرد. در میان مراحل نصب پنجره ای باز می شود که از شما ادرس محل نصب بازی GTA v را می خواهد . آدرس فایل بازی را به ان بدهید و اجازه بدهید تا fivem به صورت کامل نصب شود.

در انتها اگر درخواست دسترسی به اینترنت را کرده حتما allow را بزنید. تا امکان ارتباط با سرور وجود داشته باشد.

اکنون با اجرای این برنامه لیستی از سرور ها به شما نمایش داده می شود و همچنین در کادر بالای آن می توانید سرور مورد نظر خود را جست و جو کنید و به آن متصل شوید. ویدیو زیر نیز مراحل نصب و اجرای بازی را به شما نشان می دهد.

 

از اجرای بازی لذت ببرید.

دیدگاه بگذارید