بهترین روش های طبیعی برای براق کردن مو

همه ما عاشق موهای براق هستیم! چه کسی پیدا می شود که موهای ابریشمی ، لطیف و براق را دوست نداشته باشد؟ بعضی از افراد فکر می کنند داشتن موهای براق و درخشنده ژنی است و شخص از زمان تولد اینجوری بوده . اما ما به شما می گوییم اگر اینگونه بدنیا نیامده اید ، نگران نباشید. با انجام مراحل زیر در خانه و به صورت طبیعی موهای براق و مرطوبی خواهید داشت .

سلامت مو با میزان قدرت و نرمی آن مشخص می شود. درمان های شیمیایی باعث آسیب رسیدن به موها و شکستن و از بین رفتن مو می شود. اما با انجام کار های زیر ، بهترین روش برای براق کردن مو به  صورت طبیعی می باشد.

بهترین روش های طبیعی برای براق کردن مو

۱ تغذیه مو:

آب:

مقدار زیادی آب بخورید، تا بدن شما هیدراته بماند. مو 25 درصد از آب تشکیل شده است. آب انرژی مورد نیاز برای سلول های مو را فراهم می کند و باعث رشد موهای جدید می شود. هیدراته بودن از جمع شدن سموم اضافی در بدن شما جلوگیری می کند. که باعث درخشش پوست پوست و براق شدن مو می شود. شما می توانید زنگ هشدار گوشی خودتان را برای مصرف 8 عدد لیوان آب در طول روز تنظیم کنید.

رژیم غذایی سالم:

رژیم غذایی غنی از ویتامین B و پروتئین باعث داشتن موهای بلند و نرم می شود. آیا تا به حال متوجه شده اید که مردم از مناطق ساحلی دارای موهای شفاف تر و نرم تری هستند؟ دلیل این می تواند مربوط به رژیم غذایی غنی از غذاهای دریایی باشد. بنابراین رژیم غذایی حاوی ویتامین و پروتئین را برای رسیدن به موهای نرم و براق مصرف کنید.

۲ ماسک مو:

ماسک مو می تواند به داشتن موهای براق و مرطوب کمک کند.

عسل را به رژیم مراقبت از موی خود اضافه کنید. ماسک مو ساخته شده با آوکادو و عسل می تواند رطوبت را به موی شما بازگرداند.

 تخم مرغ یکی دیگر از عنصرهای مفید برای ماسک مو و طراوت مو می باشد.
یک تخم مرغ کامل را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. مخلوط را به طور یکنواخت بر روی تمام موی خود بمالید و سپس با کلاه یا پوشش پلاستیکی پوشش دهید. اجازه دهید مخلوط به مدت ده دقیقه روی مو باقی بماند و سپس کاملا شستشو بدهید. مقدار پروتئین و اسید آمینه تخم مرغ باعث تقویت موهای شما می شود و روغن زیتون به ریزش مو کمک می کند.

یک ماسک عالی دیگر که بلافاصله موها را درخشان می کند ، این است که مواد زیر را مخلوط کرده و به مو بزنید ، سپس با آب سرد مو را بشویید تا تاثیر سریع آن را ببینید.

  • تخم مرغ (بزرگ = موی بلند، متوسط ​​= موهای کوتاهتر)
  • ماست ساده
  • عسل

 

۳ ماساژ با روغن گرم:

روغن ماساژ یکی از موثر ترین ابزارهای خانگی برای مرطوب کردن مو است. ماساژ باعث افزایش گردش خون به موهای شما می شود. این کار باعث بهبود ، سلامت و منجر به رشد مو می شود.

ماساژ پوست سر خود را به آرامی با هر نوع روغن گیاهی برای افزایش گردش خون انجام دهید. روغن های گیاهی بسیاری در بازار یافت می شود که می توانید با آن سر خود را ماساژ دهید.

۴ تقویت شامپو برای تمیز کردن موهای شما:

اضافه کردن جوش شیرین به شامپوی خود.  اگر شما از شامپوی ملایمی استفاده می کنید آن ها قادر به تمیز کردن کامل موی شما نیستند ، شامپوهای قوی تر نیز، درخشندگی و براقی مو را از بین می برند. برای حل این مشکل ،مقدار کمی جوش شیرین را به شامپوی خود اضافه کنید تا کثیفی و چربی را از مو های شما پاک کند و به صورت طبیعی یک موی براق را داشته باشید.

۵ شستشوی مو:

شما می توانید در آخرین مرحله از شست و شوی مو از مقداری سرکه استفاده کنید. همچین چای سیاه و یا چای بابونه نیز برای شستن مو بسیار کارا می باشد.

۶ تهویه مطبوع:

یکی از بهترین روش های طبیعی برای براق کردن مو ، فراهم کردن تهویه مناسب و رساندن هوای تازه به موها می باشد.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید