ویژگی ها و مشخصات خودرو تسلا مدل Y

0

تسلا سرانجام خودرو SUV خود را در  نماشیگاه خودرو کالیفرنیا ساعاتی پیش معرفی کرد.  در این مطلب به بررسی ویژگی ها و مشخصات خودرو تسلا مدل Y خواهیم پرداخت.

 

ایلان ماسک بار دیگر اثبات کرد که چرا کمپانی تسلا یکی از شگفت انگیز ترین کمپانی های ساخت خودرو در کره زمین می باشد. خودرویی که تقریبا 3 چهارم قطعات آن با تسلا مدل 3 سدان مشابه است اما این خودرو بزرگتر است و برای 7 سرنشین ساخته شده است.

تسلا برنامه دارد این خودرو را در 4 رنگ مختلف عرضه کند. مدل “Performance” خودرو تسلا Y در پاییز 2020 قابل خرید خواهد بود و 0 تا 60 مایل آن در 3.5 ثانیه است ، الیته این خودرو با همان ظرفیت 5 نفر خواهد بود و مسافت 280 مایلی را با یک بار شارژ  می تواند طی کند.

مدل استاندارد این خودرو در مدت زمان 5.5 ثانیه سرعت خود را از 0 به 60 مایل بر ساعت می رساند و همچنین مسافت طی شده با یک بار شارژ 230 مایل (20 مایل کمتر از مدل performance) خواهد بود.

در کابین داخلی این خودرو ،تفاوت هایی را با مدل 3 سدان مشاهده می کنید. در خودرو تسلا مدل Y شما شاهد یک سری خطوط مینیمالیستی هستید و همچنین یک صفحه نمایش لمسی بزرگ نیز در مرکز قرار گرفته است که مدیریت کنترل کل خودرو را بر عهده دارد و یک سیستم خود ران نیز در آن تعبیه شده است.

قیمت مدل  performance خودرو تسلا مدل Y از 55700 دلار شروع می شود و مدل استاندارد این خودرو نیز قیمت پایه 39000 هزار دلار خواهد داشت که تا سال 2021 وارد بازار نخواهد شد.

[unitegallery tesla catid=26]

 

منبع motor1
دیدگاه بگذارید