سیستم Dendo Drive House میتسوبیشی برق خانه را از خودرو تامین می کند

0

میتسوبیشی سیستم جدیدی را معرفی کرده است که یه کمک آن می توان نیروی برق را بین خودرو الکتریکی و خانه به اشتراک گذاشت. میتسوبیشی در نمایشگاه موتور جنوا ، سیستم Dendo Drive House میتسوبیشی به اختصار (DDH)  ، مجموعه ای از پنل های خورشیدی ، باتری های مناسب خانه ، و یک شارژر دو طرفه را معرفی کرد که بوسیله آن می توان توان الکتریکی را بین خانه و خودرو به اشتراک گذاشت.

سناریو های زیادی می توان از مفید بودن این سیستم برای شارژ کردن برق خانه تعریف کرد. علاوه بر زمان های سیل و طوفان که برق خانه ممکن است قطع شود، این سیستم بسیار کاربردی خواهد بود. شما می توانید در زمان هایی از روز که تعرفه برق پایین است خودرو خود یا پک باتری خانه را شارژ کرده و در طول روز که زمان اوج باری محسوب می شود از برق AC خودرو استفاده کنید.

این سیستم از هر دو نوع خودرو های تمام الکتریکی و هیبریدی پشتیبانی می کند. خودرو جدید Mitsubishi Engelberg Tourer که در نمایشگاه Geneva Motor معرفی شد نیز با این سیستم سازگار است. میتسوبیشی جهت نصب این سیستم ها بر روی خودرو ، نمایندگی هایی را دایر می کند و امکان نصب توسط خریدار را نمی دهد.

این سیستم قبلا نیز بر روی خودرو های اروپایی و آمریکایی مشاهده شده بود. اما به کاملی سیستم میتسوبیشی نبود. خودرو تسلا رودستر نمونه ای از این خودرو ها بود که البته در مدل های بعدی خود این ویژگی حذف شد . ولی ایلان ماسک احتمال برگشت دوباره آن را داده بود.

میتسوبیشی اعلام کرده است که در سال آینده امکان خرید این سیستم وجود خواهد داشت. البته نباید قیمت ارزانی برای این سیستم متصور بود. این شارژر دو طرفه قیمتی حدود 10000 یورو خواهد داشت که علاوه بر آن باید پنل های خورشیدی و باتری های مناسب خانه را نیز باید خریداری کنید.

 

منبع theverge
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید