جزییاتی از مشخصات پلی استیشن 5 منتشر شد

0

امروز  وب سایت wired جزییاتی از ویژگی های پلی استیشن 5 منتشر کرد که خبر از یکی کنسول خیلی قوی از سوی سونی را می دهد.

به گزارس سایت wired، پلی استیشن 5 دارای یک هارد درایو جامد خواهد بود که از بازی های پلی استیشن 4 نیز پشتیبانی می کند و البته قرار نیست امسال وارد بازار شود و به احتمال زیاد عرضه آن در سال 2020 خواهد بود.

همانطور که انتظار می رود، PlayStation 5 دارای مشخصات قدرتمند تری نسبت به کنسول های قبلی خواهد بود که با افزایش نیاز به گرافیک و فضای ذخیره سازی برای بازی های نسل بعدی سازگار باشد. هیجان انگیز ترین بخش از خبر های منتشر شده در مورد پلی استیشن 5 درایو حالت جامد (SSD) می باشد، که می تواند به طور چشمگیری سرعت بارگذاری و زمان رندر کردن محیط بازی را افزایش دهد. سونی در مورد مشخصات و یا تولید کننده حافظه های SSD هنوز چیزی نگفته است و اطلاعات کاملی در اختیار ما نیست. اما معمار برجسته PlayStation 5، مارک سرنی می گوید ، پهنای باند خام آن  از آنچه که در حال حاضر برای رایانه های شخصی در دسترس است، بسیار فراتر می باشد.

اگر در مورد CPU و کارت گرافیک PlayStation 5 نیز اطلاعات می خواهید، ما این جزئیات را شنیده ایم:

نسل بعدی کنسول PlayStation ، از تراشه AMD در قلب خود استفاده می کند. این پردازنده بر اساس نسل سوم AMD’s Ryzen line است و دارای هشت هسته جدید از معماری جدید 7nm Zen 2 شرکت می باشد. کارت گرافیک نیز ، یک نوع سفارشی از خانواده Navi Radeon است که از ray tracing پشتیبانی می کند، یک تکنیک که مدل ارسال نور را برای تعاملات پیچیده در محیط های 3D شبیه سازی می کند.

پیشرفت های صوتی یک تمرکز بزرگ است که سونی به آن توجه ویژه ای کرده است، Wired ادامه داد: در حالی که “ray tracing” عمدتا برای گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد، سرنی یاد گرفته است که می تواند از آن ها برای مزایای صوتی نیز استفاده کند. او گفت:

این ویژگی به گیمر کمک کند تا صدای های کوچک و ظریف را که از سوی دشمن می آید را بشنود . با کنسول جدید گیمر ها تجربه صوتی بسیار متفاوتی را حس خواهند کرد.

اطلاعات بیشتری در مورد توانایی های PlayStation 5  بخصوص در زمینه واقعیت مجازی منتشر نشده است . در حالی که VR از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید  افزود که هدست PSVR فعلی با کنسول آینده کار خواهد کرد.

منبع wired
دیدگاه بگذارید