کالیبره کردن تاچ صفحه لمسی لپ تاپ در ویندوز 10 ، 8 ، 7

0

ویندوز 10 طوری طراحی شده است که برای صفحه نمایش های لمسی نیز بخوبی عمل کند. اما گاهی اوقات ممکن است تاچ صفحه نمایش لپ تاپ در ویندوز دچار مشکل شود. برای مثال شما برای انجام عملی روی قسمتی از صفحه نمایش ضربه می زنید اما اثر آن لمس ، در نقطه ی دیگری عمل می کند . اصطلاحا این مشکل را به کالیبره نبودن تاچ صفحه نمایش مربوط می دانند.

آموزش کالیبره کردن تاچ صفحه لمسی لپ تاپ در ویندوز 10 ، 8 ، 7

کالیبره کردن تاچ صفحه لمسی لپ تاپ در ویندوز 10 نمی باشد. به این خاطر که خود ویندوز ابزاری را برای این کار در اختیار کاربر قرار داده است. همین ابزار به صورت مشابهی در ویندوز های 8 و 7 نیز وجود دارد.

ابزار کالیبره کردن تاچ با ارائه یک الگو مشکل را حل می کند. نقاطی را در صفحه نمایش به شما نشان می دهد و با کلیک کردن بر روی نقاط مشخص شده خطاهای صفحه تاچ را حل می کند.

در هنگام انجام این کار بسیار مهم است که شما دقیقا نقطه ای را که مشخص شده است لمس کنید. بنابراین اگر در جایی غیر از نقاطی که مشخص شده است ضربه بزنید ، تنظیمات تاچ شما از آن چیزی که فعلا بود نیز خراب تر می شود.

مراحل انجام کار:

دکمه ویندوز روی صفحه کلید را بزنید. این کار منو استارت را باز می کند و شما می توانید ابزار کالیبره کردن را جست و جو کنید.

عبارت calibrate را تایپ کنید. در ویندوز 8 شاید باید عبارت tablet را تایپ کنید و در ویندوز 7 نیز احتمالا به دنبال عبارت touch باید باشید. در نتیجه هر سه مورد باید بر روی Calibrate the screen for pen or touch input ضربه بزنید.

روی Calibrate کلیک یا ضربه بزنید.
Touch input را انتخاب کنید.

اگر یک پیام از نوع User Account Control نمایش داده شد Yes را انتخاب کنید.

حال در صفحه نمایان شده بر روی نقاطی که می شود با انگشت ضربه بزنید. هر بار که این نقطه جابجا می شود این کار را تکرار کنید. برای اتمام این مرحله شما باید بر روی 16 نقطه ضربه بزنید.

در نهایت بر روی Save the calibration data کلیک یا ضربه بزنید. اگر در مرحله قبل اشتباهی کرده اید می توانید reset را انتخاب کنید و دوباره مرحله کالیبره کردن تاچ را انجام دهید.

اگر مشکل تنظیم نبودن تاچ همچنان حل نشده است چه کار باید انجام دهیم

بعضی اشکالات اینچنینی مربوط به تاچ صفحه نمایش مربوط به کالیبره بودن نمی شود. برای نمونه دلیل درست کار نکردن تاچ می تواند عدم نصب درایور مناسب و سازگار باشد . بنابراین درایور تاچ صفحه لمسی خود را چک کنید.

در موارد خیلی سخت تر ممکن است  صفحه نمایش لمسی شما آسیب دیده باشد و نیاز به مراجعه به متخصص آن باشد.

 

 

منبع lifewire
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید