نقد و بررسی قسمت دوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز

در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی قسمت دوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز بپردازیم. با ما همراه باشید.

قسمت دوم سریال گیم اف ترونز این هفته نیز بر روی وینترفیل و خط داستانی آن تمرکز داشت به گونه ای که حتی یک لحظه هم از آن جدا نشد و ما حتی سکانسی  از سرسی یا پادشاهان شب ندیدیم. این قسمت نیز شبیه قسمت قبل به کاراکترها اختصاص داده شده بود و بیشتر مکالمات و دیالوگ را می شنیدیم تا اینکه اقدامی یا عملی از شخصیت های سریال ببینیم. شاید تنها اقدامی که در این قسمت صورت گرفت و خیلی هم مورد توجه قرار گرفت رابطه ی آریا و گندری بود  که بسیاری عجیب بود و ما فکر می کردیم آریا هنوز بچه است ، در حالی که گندری یک مرد کاملا بالغ به نظر می رسید.

از آنجایی که به احتمال زیاد از قسمت سوم شاهد جنگ و درگیری خواهیم بود می توان قسمت دوم را آخرین شانس مخاطبان برای دیدن شخصیت های داستان و گذرندان زمان با این شخصیت ها دانست ، زیرا در ادامه تعدادی از آن ها خواهند مرد و یا تبدیل به وایت واکر خواهند شد. پس از این سو می توان نگاه مثبتی به قسمت دوم داشت. اما نمی توان از این موضوع غافل بود که بازیگران دیگر آن درخشش فصل های قبل را ندارند و در مقایسه با فصل های ابتدایی ضعیف عمل می کنند. به هر حال بیایی به جزییات قسمت دوم بپردازیم.

 

قسمت دوم با ورود جیمی لنیستر آغاز شد ، شخصیتی که در این قسمت توجه خاصی به او شده بود . جیمی از  خاندانی است که همه از آنها متنفر هستند و به نحوی از این خاندان ضربه خورده اند. اما جیمی در طول خط داستانی خود تغییرات زیادی کرده بود و از یک مرد منفور تبدیل به یک مرد جوانمرد و خانواده دوست شد تا جایی که دست خود را نیز در این فداکاری از دست داد . جایی که جیمی لنیستر مقابل وارگو هوت و روس بولتون ایستاد تا آسیبی به برین نرسد وقتی که در مقر پادشاهی او در مقابل لوراس تایرل که برین را مسئول مرگ رنلی می دانست، ایستاد تا آسیبی به برین نرسد و حالا جای آن ها عوض شده ، و این بار برین بود که به نجات جیمی آمد و او را نجات داد.

پیشنهاد می کنیم:

اما بیایید کمی راجع به دنریس حرف بزنیم کسی که گام خوبی برای پادشاهی هفت اقلیم برداشته بود ، اما ناگهان همه چیز خراب شد ، جایگاه او با شنیدن حرف های جان اسنو اکنون متزلزل شده است . این موضوع را در گفت گوی بین دنریس و سانسا نیز می توان دید ، در ابتدا همه چیز خوب پیش می رفت و انگار که این دو می خواستند کدورت ها را دور بریزند اما یک سوال سانسا باعث شد رابطه ی بین آن دو شکر آب شود. اینکه تقابل بین این دو چه خواهد بود از جذابیت های این فصل است ، اگر چه که مشخصی نیست جنگ بین مردگان و زندگان چند قسمت ادامه خواهد داشت و تا چه حد فرصت برای پرداختن به تقابل این دو شخصیت پیش می آید . هنوز هم می توان گفت 8 فصل برای این سریال کم است و مشخصی نیست چرا تصمیم به پایان دادن به این سریال گرفته شد.

اگر جنگ تمام شد ، سرنوشت شمال چه می شود؟

آریا نجات دهنده زندگان

آریا، دیگر عضو خاندان استارک، خارج از سکانس جنجالیش ، در مورد مردگان به نکات ریزی اشاره کرد که شاید خبر از برنامه ریزی او برای مواجه با وایت واکر ها را مطرح می کرد. او در حال فکر کردن به استراتژی است که ما را متقاعد می کند او تنها کسی است که می تواند پادشاه شب را از بین ببرد.

آریا در مکالمه ای که با گندری داشت سوال هایی در مورد وایت واکر ها پرسید: “آن ها شبیه چه چیزی هستند؟” ،  “آن ها چه بویی می دهند؟” ، “چگونه حرکت می کنند و چگونه می کشند؟”

آنچه مشخص است سوالات بالا صرفا جهت شناسایی وایت واکر ها نیست بلکه او می خواهد راه نفوذ و کشتن آن ها را یاد بگیرد. و چه کسی بهتر از او می تواند این کار را انجام می دهد زیرا او توانایی دارد که می تواند صورت شخصیت ها را بدزد. راه رفتن آریا در زیر زمین که در تریلر فصل هشتم نشان داده شد نیز احتمال رویارویی او با پادشاه شب را قوی تر می کند.

برن استارک هدف وایت واکر ها

حرف برن استارک در این قسمت بسیار  مهم بود . جمله ای که قصد و نیت وایت واکر ها و دلیل حمله شان را آشکار می ساخت. وایت واکر ها می خواهند خاطرات انسان را نابود کنند و تا ابد در تاریکی و زمستان باشد. او در ادامه توضیح داد آن ها به دنبال سه چشم هستند ، زیرا تمام خاطرات و سرگذشت دنیا را با خود دارد و اگر او را نابود کند به هدف خود خواهند رسید. به همین خاطر  برن استارک نقشه ای را برای کشتن وایت واکر ها مطرح کرد و داوطلب شد که خود را به عنوان طعمه قرار دهد.

اما هدف از بیان این نکته پرداختن به شخصیت تئون گریجوی است . کسی که داوطلب شد در نقشه ی برن او را همراه کند و نقش محافظ را ایفا کند.  تکامل کاراکتر تئون گریجوی هر فصل بهتر و کامل تر می شود. از زمانی که تئون به دوستان خود پشت کرد و وینترفل را گرفت و دست به کشت و کشتار زد مدت ها می گذرد. او ابتدا اشتباهاتش را با نجات سانسا استارک جبران کرد و حالا او بنام این خاندان از این قلعه دفاع خواهد کرد و در موقعیتی حساس به کمک برن می آید این را هم فراموش نکنیم که تئون کماندار قابلی است و حضورش در کنار ارتش زندگان ارزشمند خواهد بود.

قسمت دوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز نیز پر از ریز کاری ها و برگشت به عقب بود .

چه چیزی می توانست سر داووس را بیشتر به گذشته ببرد جز کودکی شبیه به شیرین؟!
دخترک با صورت آسیب دیده اش نه تنها داووس را بلکه همه ما را دوباره به یاد پرنسس شیرین انداخت به یاد مرگ دردناکش.

از این ها گذشته حضور دخترک ، گیلی را نیز وارد داستان میکند از صحبت های شجاعانه دختربچه گرفته که میخواهد برای زندگان بجنگد تا نگاه های داووس همه چیز غمناک است.

منبع express vox
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید