نقد و بررسی قسمت 3 فصل 8 سریال گیم اف ترونز

قسمت سوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز پخش شد و اکنون به نقد و بررسی قسمت این قسمت از فصل 8 (نام قسمت : The long night) می پردازیم . حتما قبل از خواندن این نقد قسمت سوم را مشاهده کنید.

در این قسمت شاهد یک جنگ تمام عیار بین مردگان و زندگان بودیم طولانی ترین جنگ سریال که  بسیار پر هیجان و پر التهاب بود و نفس ها را در سینه حبس می کرد . همه چیز این قسمت در حد نمره 10 بود به جز یک مورد که با گلایه زیادی از طرف بییندگان همراه بود ،  که آن هم مربوط به تاریک بودن سریال در طول این قسمت بود به گونه ای که هم اکنون نیز فضای مجازی پر شده است از اعتراض به این موضوع و شوخی هایی در این مورد. در ادامه کمی در این مورد بحث می کنیم و سپس به رازی مهم بین آرایا و ملیساندری و پاسخ به چند سوال خواهیم پرداخت.

قسمت سوم جنگی بزرک داشت اما کسی نمی توانست آن را ببیند

در ابتدا فکر می کردم فقط من هستم که از تاریک بودن سکانس ها رنج می برم . اما اکنون می بینم که کل فضای مجازی از این قضیه شاکی هستند . این قسمت جنگ بزرگی داشت اما کسی نمی توانست خیلی از بزرگی های این جنگ را ببیند و بیشتر باید از دراگون ها و میلساندری متشکر بود که با ایجاد آتش، کمی اجازه دیدن وقایع را به مخاطبان دادند.

البته بردن جنگ به شب را می توان از یک سوی دیگر نیز نگاه کرد. این کار به بخش جلوه های ویژه کمک می کرد و باعث می شد در تهیه قسمت سوم سرعت عمل بیشتری داشته باشند و خیلی نیاز نباشد به جزییات پرداخت . همان طور که می دانید بیشتر ارتشی که در سریال و فیلم ها دیده می شوند به کمک جلوه های ویژه ساخته می شود و اگر این جنگ بزرگ را می خواستند در روز نمایش بدهند نیاز به کار بیشتری برای ساخت جزییات و پرداختن به تک تک جزییات بود. پس به نظر می رسد عوامل سازنده تصمیم گرفته اند زمان را غنیمت بشمارند و بیشتر تمرکز خود را روی خط داستانی بگذارند تا جزییات.

پیشنهاد می کنیم:

اما این عجله در جمع کردن سریال حداقل به  وایت واکر ها و پادشاه شب ضربه سنگینی وارد کرد . تا قبل از فصل 8 دیدگاه ها و تحلیل های بسیار زیبایی در مورد وایت واکر ها وجود داشت و هیچ کس فکر نمی کرد پایان وایت واکر ها به این صورت باشد. در واقع ما هیچ چیزی از پادشاه شب ندیدیم و به مبتدی ترین شکل ممکن کشته شد ، تا جایی که ذهن من یاری می کند تراکم درختان در کنار آن تک درختی که برن زیر آن بود بسیار کم و فاصله درختان برای انجام چنین حرکتی از سوی آریا بیش از حد بود و اصلا منطقی به نظر نمی رسید. شاید تصویر زیر کمی منظورم را بهتر منتقل کند. به شخصه تمام تصوری که از قدرت و هولناکی پادشاه شب در ذهن داشتم با این اتفاق از بین رفت. اگر قرار بود جنگ بین مردگان و زندگان به این صورت در یک قسمت و با این کیفیت به اتمام برسد دلیل این همه تمرکز بر روی این موضوع را نمی فهمم ، فصل 7 تمامی قسمت ها به گونه ای مقدمه چینی برای این جنگ بود و ذهن مخاطب را برای این اتفاق آماده می کرد. اما اکنون بعد از قسمت سوم به مخاطب یک حس فریب خوردگی منتقل می شود.

شاید برای تسکین خود باید یک کور سوی امیدی را برای خود باقی بگذاریم و امیدوار باشیم که این پایان کار وایت واکر ها نبوده است و شاهد بازگشت دوباره آن ها باشیم.

آریا و ملیساندری

اما دیدار آریا و ملیساندری به نکته ای بسیار ریز اشاره داشت که می توان از آن نتیجه ای بزرگی گرفت. در یکی از قسمت های فصل های گذشته که در همین قسمت هم به آن اشاره داشت این دو با هم ملاقاتی داشتند . در آنجا ملیساندری به آریا گفت:  من در درون تو تاریکی می بینم و اشاره ای به چشم های قهوه ای ، آبی و سبز داشت . شاید آن زمان این جمله ها معنای خاصی نداشتند اما اکنون راز های آن برملا می شود. آریا تا کنون افراد بسیاری را کشته است که احتمالا منظور از چشمن قهوه ای همان افراد می باشد. او در این قسمت پادشاه شب با چشمان آبی را کشت . حال یک استدلال وجود دارد که منظور از چشمان سبز سرسی لنیستر می باشد. علاوه بر اینکه نام سرسی در لیست کسانی که آریا می خواهد انتقام بگیرد نیز وجود دارد.

پس از مشاهده این قسمت پایان کار مردگان ، داستان سریال هنوز ادامه دارد و سوالاتی پیش می آید که در ادامه این سوالات را مطرح می کنیم.

چه کسانی در این قسمت مردند؟

انتتظار می رفت در این قسمت شاهد کشته شدن تعداد زیادی از شخصیت ها باشیم ، اما عوامل سازنده مهربانی زیادی از خود نشان دادند و به جز جورا مورمنت و تئون گریجوی که به نسبت بقیه شخصیت های مهم تری به حساب می آمدند بقیه زنده ماندند.

مرده ها : جورا مورمنت ، لیانا مورمنت ، تئون گریجوی ، ادیسون تولت ، بریک داندرین و میلیساندری

مشکوک به مرگ : گیلی و تورموند

البته به لطف تیزر فصل هشتم مشخص است که گرگ  جان اسنو نیز همچنان زنده مانده است

بعد از کشته شدن وایت واکر ها برای برن چه اتفاقی می افتد؟

یکی از موضوعات دیگر مربوط به کارکتر برن استارک می باشد. در کل از اول چیز خاصی از این شخصیت ندیدیم ، حتی پس از اینکه کلاغ سه چشم هم شد باز هم توانایی نداشت و همان طور که در این قسمت دیدید هنگام حمله کردن پادشاه شب نیز هیچ قدرتی برای دفاع از خود نداشت و تنها چیزی که از او می دانیم داشتن خاطره ای از جهان است. تا این قسمت شخصیت برن با وجود پادشاه شب معنا داشت اما اکنون که پادشاه شب کشته شده (البته احتمالا)، قرار است برای این شخصیت چه اتفاقی بیافتد. آیا دیگر به پایان کاری این شخصیت رسیده ایم.

بعد از این اتفاق چه کسی رهبری شمال را در دست می گیرد: دنریس یا جان اسنو؟

دنریس یک هدف داشت آن هم نشستن بر تخت آهنین و پادشاهی بر هفت اقلیم ، از آن طرف جان اسنو اگر چه تمایلی به حکومت ندارد اما پس از  مشخص شدن پدر و مادر واقعیش ، او جانشین بر حق این پادشاهی به حساب می آید و از طرفی اگر چه به دنریس علاقه مند است اما سانسا نیز ممکن است او را متقاعد به نستنن بر روی تخت پادشاهی بکند.پ و قدرت را از دنریس بگیرد.

بعد از یک جنگ تمام عیار آیا نیروی کافی برای مبارزه با سرسی وجود دارد؟

در این مدت که متحدان آماده مبارزه با وایت واکر ها بودند ، سرسی در حال تقویت ارتش خود بود. تا قبل از این جنگ دنریس و جان اسنو ، دوتارکی ها ، دو دراگون و کلی مبارز داشتند . اگر چه آن ها پیروز جنگ بودند اما کلی از نیروهای خود را از دست دادند.

جیم گریملی جایی نوشته بود که سرسی به لطف ثروت لنیستر ها، کلی کشتی از گریجوی ها و 20000 هزار نیروی تازه نفس دارد.

منبع variety
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (1)