بازی The Last of Us 2 : مشخصات ، داستان ، شخصیت ها و انتشار

0

 

تا مدت ها خبر های متفاوتی در مورد بازی منتشر The Last of Us 2 می شد . تا اینکه در E3 سال 2018 تریلری از گیم پلی این بازی منتشر شد . اگرچه این تریلر ما را با محیط بازی تا حدود زیادی آشنا می کرد و اطلاعات مفیدی را به گیمر ها می داد اما در نهایت هنوز هم اطلاعات ما در مورد این بازی ناقص و در حد یک تریلر بود. اکنون که به نظر می رسد زمان انتشار این بازی نزدیک شده است قصد داریم نگاهی دقیق به این بازی و تغییرات آن نسبت به نسخه اول بازی داشته باشیم.

 بازی The Last of Us 2

داستان در مورد اتفاقاتی است که برای الی  (شخصیت اول بازی) رخ می دهد و پدر خوانده‌اش، جوئل، یک شخص مرموز و خطرناک است ، الی توسط انسان های زامبی مانندی که آلوده به قارچ سمی هستند و مانند  هیولا رفتار می کنند مورد حمله قرار می گیرد. ما همچنین می‌دانیم که این بازی مانند نسخه قبلی خود فضایی خشن و وحشتناک ، در کنار عاطفه و احساسات خواهد داشت.

در اینجا همه اطلاعاتی که در مورد این بازی وجود دارد را گرد آورده ایم. از جمله این که مبارزه  چگونه خواهد بود، شخصیت‌هایی که  انتظار داریم ببینیم، جای جوئل کجاست و بیشتر.

در The Last of Us، شما در درجه اول نقش جوئل را بازی می‌کردید. اما در ادامه، شما نقش الی را بازی می‌کنید (که بار دیگر توسط اشلی جانسون صداگذاری شده است) و به نظر می‌رسد که بیشتر بازی حول او می‌چرخد.

نویسنده / کارگردان نیل دروکمن تایید کرد که Ellie در این بازی یک گروه خواهد شد، اما او همچنان شخصیت اصلی در این داستان است، بنابراین بازیکن کنترل الی را بر عهده خواهند داشت و ما در تریلر پخش شده گروه کمکی الی را نشان نداده ایم.

داستان، تنظیمات و دیگر شخصیت‌ها

همانند نسخه اصلی، The Last of Us Part II در جهان آخرین زمانی قرار دارد که در آن شما مجبورید هم با انسان‌ها و هم موجوداتی مثل زامبی که به قارچ آلوده شده‌اند، بجنگید. بخش دوم کمی بعد از رویدادهای نسخه اول بازی اتفاق می افتد ؛ Ellie ۱۹ ساله است و طبق گفته نیل دروکمن ، الی “آرامش و زندگی عادی” خود را پس از رویدادهای نسخه اول بازی به دست یافته است. ما همچنین می‌دانیم که بخش بزرگی از بازی در سیاتل رخ می‌دهد (و نه وایومینگ، جایی که جوئل و الی در انتهای بازی اول قرار داشتند) و موضوع این بازی نفرت است (در حالی که موضوع اولین بازی عشق بود).

در تریلر  ۲۰۱۷، ما با چهار شخصیت جدید معرفی شدیم: یارا، لو، امیلی و یک شخصیت بدون نام که توسط لارا بیلی بیلی بازی شد.

در E3 سال ۲۰۱۸ خالق بازی ما را با دو کاراکتر دیگر آشنا کرد: دینا،که بازیگر سریال وست ورلد، شانون وودوارد، آن را بازی می کند و شخصیت دیگری که نامش جسی است.

 

پس جوئل کجاست؟

جوئل به طور کاملا از هر آنچه که از The Last of Us Part II دیدیم غایب بوده است؛ ما می‌دانیم که او در بازی حضور دارد و نقش آن را تروی بیکر بازی می کند – اما مشخص نیست که او چه نقشی در این داستان بازی می‌کند. وقتی از او پرسیده شد که آیا جوئل می‌میرد، “دروکمن” اظهار داشت که “هیچ‌کس در بخش دوم ایمن نیست”، حتی “جوئل” و “الی”.

نحوه مبارزه

مبارزه در The Last of Us Part 2 به طور قابل‌توجهی به روز شده‌است. چیزی که ما در E3 دیدیم، بسیار سینمایی به نظر می‌رسید.

در حال حاضر الی می‌تواند سینه‌خیز به زیر ماشین‌ها برود، و با توجه به سلاحی که در دست دارد نسبت به ضربات دشمن جا خالی دهد. البته به زاویه قرار گیری و عوامل دیگر نیز بستگی دارد. زمانی که الی یک تیر در بدن خود دارد، باعث می‌شود که روی عملکرد او تاثیر بگذارد  و منجر به اختلال در نشانه‌گیری و دیگر توانایی‌های مبارزاتی او شود. شما باید به طور فعال زمان و مکان خوبی را پیدا کنید تا پیکان را بیرون بکشید و تاثیر را از بین ببرید.

به گفته دروکمن ، ” ما بطور کامل موتور خود را تعمیر کردیم، مکانیک رزمی جدیدی را توسعه دادیم و سیستم انیمیشن خود را برای بیان کامل احساست و چابکی منحصر به فرد الی ایجاد کردیم.”

دشمنان سخت تر

دروکمن گفته‌است که قسمت دوم قابلیت‌های هوش مصنوعی  را افزایش داده است و نشان می‌دهد که دشمنان به طور کلی هوشمندتر به نظر می‌رسند و بهتر با هم کار می‌کنند تا به دنبال الی بگردند که در جنگل و خرابه‌ها پرسه می‌زند.

البته،  انسان‌های آلوده به قارچ سمی نیز  که شبیه به زامبی می رسند در پارت دوم این بازی نیز حضور دارند و اگر چه در تریلر ها دیده نشده اند اما وحشتناک تر و قدرتمندتر از نسخه اول ، باز خواهند گشت.

بخش چنده نفره بازی

نسخه اولی The Last of Us شامل یک حالت چند نفره به نام Factions بود که به یک ویژگی غیر منتظره و جالب تبدیل شد. نیومن و مارگناو در مصاحبه‌ای تایید کردند که در پارت دوم نیز بخش چند نفره وجود خواهد داشت.

تاریخ انتشار بازی

تاریخ دقیق انتشار این بازی هنوز مشخص نیست اما می دانیم که این بازی در ابتدا برای ps4 منتشر خواهد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید