خودرو رنو زویی 2020 معرفی شد : مشخصات فنی و ویژگی ها

0

خودرو الکتریکی رنو از سال ۲۰۱۲ در بازار بوده‌ – در سال ۲۰۱۶ با یک بروز رسانی بزرگ همراه شد- و اکنون زمان خوبی بود که خودرو رنو زویی 2020  (Renault Zoe) تبدیل به یک نسخه کامل و  بازبینی‌شده از این کمپانی شود.

با نگاهی به ظاهر رنو زویی احساس می شود این خودرو چنان تفاوتی با مدل های قبل ندارد ، اما در واقع این خودرو دست خوش یک سری تغییرات برای رقابت با خودرو هایی همچون پژو e-208 و اُپل Corsa-e شده است.

زویی با یک باتری ۲۲ کیلووات ساعت شروع کرد و در نسخه زویی Z.E. 40 از پک باتری 41 کیلو وات ساعتی استفاده نمود ، تا اینکه در زویی 2020 این رشد ادامه یافت و اکنون شاهد استفاده از پک باتری 52 کیلو وات ساعتی هستیم.

رنو زویی 2020 که با نام “Zoe  Z.E 50” نیز شناخته می شود به کمک این پک باتری جدید، می‌تواند مسافت تا ۳۹۰ کیلومتر (۲۴۲ مایل) را با یکبار شارژ طی کند. که این مقدار، رشد 20 درصدی را نسبت به قبل نشان می دهد.

برای شارژ کردن باتری، سوکت شارژ در پشت لوگوی رنو ، جلوی خودرو قرار گرفته است. در پشت این لوگو شما دو سوکت،  یکی تایپ ۲ برای شارژ AC و دومی برای شارژ DC تا حداکثر ۵۰ کیلووات را پیدا خواهید کرد.

یک شارژ کامل ، 9 ساعت و 25 دقیقه زمان می برد. البته یک شارژ 8 ساعته برای مسافتی حدود ۳۰۶ کیلومتر (۱۹۰ مایل) نیز کافی می باشد.

[unitegallery erdr catid=32]

در عرض یک ساعت، رنو زویی 2020 می تواند با یک دستگاه شارژر 22 کیلوواتی کنار جاده ای، برق خود را برای ۱۲۶ کیلومتر (۷۸ مایل) مسافت تامین کند . سریع‌ترین راه شارژ باتری ،شازژر ۵۰ کیلووات DC برای حدود ۱۴۵ کیلومتر (۹۰ مایل) است که در عرض نیم ساعته باتری خودرو را شارژ می کند.

تا سال ۲۰۲۰  زویی می‌تواند با یک موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب‌بخار جدید که گشتاور سریع ۱۸۱ پوند (۲۴۵ نیوتن – متر)را تولید می‌کند ، همراه شود.

طراحی خارجی و داخلی رنو زویی

تا آنجا که به طراحی مربوط می‌شود، فضای خارجی با بهبود طراحی اصلی مسیر تکاملی خوبی را در پیش گرفته است. این بهبود ها شامل تغییر شکل کاپوت، سپر جلویی بزرگ‌تر و چراغ‌های LED به روز شده، همراه با یک لوگوی بزرگ لوزی شکل می باشد.

در پشت خودرو، چراغ‌های LED بزرگ‌تر از قبل هستند تا تاثیر بصری بیشتری ایجاد کنند و همچنین گرافیک جدیدی به زویی بدهند که خودرو ظاهر جدیدی داشته باشد.

چراغ‌های LED چشمک‌زن در آینه‌های کناری،  طراحی‌های جدید برای چرخ‌های آلیاژی از سایز ۱۵ تا ۱۷ اینچ از جمله دیگر تغییرات در ظاهر بیرونی خودرو می باشد. همچنین برای این خودرو  سه رنگ جدید هم وجود دارد (Quartz White, Flame Red, Celadon Blue) که در مجموع شامل 9 رنگ می شود.

تغییرات مهمی در داخل کابین رخ داده‌است . در بخش داخلی رنو زویی 2020 ، از پلاستیک مرغوب تری استفاده شده و یک صفحه لمسی بزرگ ۹.۳ اینچی به عنوان یک سیستم سرگرمی در نظر گرفته شده است . استفاده از ترمز الکتریکی باعث شده است تا با حذف ترمز دستی فضای بیشتری بر روی کنسول وجود داشته باشد.

دو جایگاه برای قرار گرفتن لیوان تعبیه شده و همچنین یک پد شارژر وایرلس نیز برای گوشی وجود دارد. برای صندلی های عقب نیز سوکت هایی برای شارژ گوشی در نظر گرفته شده است.

رنو زویی که به عنوان مدل نسل سوم پس از سال ۲۰۱۲ و سال ۲۰۱۶ شناخته می شود. در پاییز امسال به فروش خواهد رسید.

منبع motor1
دیدگاه بگذارید