روش صحیح کوچک کردن دور شکم در 2 ماه

همین که به فکر کوچک کردن دور شکم (دور کمر) خود افتاده اید به این معناست که شما به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می دهید و برای ظاهر خود ارزش قائل هستید. البته در وهله اول مهم همان سلامتی است که  با کاهش چربی های اضافی دور شکم خطر ابتلا به انواع بیماری ها قلبی و دیابت را کم می کنید. فراهم کردن یک تغذیه مناسب و ورزش کردن می‌تواند در مدت زمان دو ماه به کوچک کردن دور شکم شما کمک کند.

منظم بودن در زمان

از دست دادن وزن و بهبود آمادگی جسمانی شما نیاز به نظم و یک نوع تعهد شخصی دارد. شما ممکن است برای کاهش چندین اینچی دور شکم شروع به تمرین کنید و سریع هم به دنبال کسب نتیجه باشید.  اما باید بدانید که از بین بردن چربی کاری زمان بر است و شما باید ترمینات ورزشی را مرتبط و با نظم انجام دهید.

با انجام منظم برنامه ها ممکن است به طور قابل‌توجهی زمان کاهش وزن و از بین بردن چربی کاهش یابد. تناسب اندام یک بخشی از زندگی شما باید در نظر گرفته شود که باید هر روز برای آن وقت بگذارید. اگر تغذیه مناسب و ورزش مناسب داشته باشید، می‌توانید انتظار داشته باشید که به مدت دو هفته نتایج هرچند کوچکی را در خود مشاهده کنید. با تکرار تمرینات به مدت دو ماه می توانید چند اینچ دور کمر خود را کوچک کنید.

اقدامات متداول رژیم غذایی

رژیم غذایی برای لاغری

هیچ نوع ورزشی نمی‌تواند رژیم غذای اشتباه شما را جبران کند. بنابراین، شما باید به رژیم غذایی کم‌کالری در مدت هدف خود پایبند باشید، و اگر می‌توانید ، بهتر است داشتن یک رژیم غذایی سالم را به یک سبک زندگی معمولی در زندگی تبدیل کنید.

از غذاهای حاضری، غذاهای سرخ‌شده، غذاهای فرآوری شده، غذاهای کم‌ارزش و نوشیدنی های گاز دار دوری کنید . چون اینها همه دارای مواد نگهدارنده هستند و مملو از کالری می باشند و غذای کافی برای بدن فراهم نمی‌کنند.

از میوه و سبزیجات برای فیبر، و مقدار متوسط کربوهیدرات برای انرژی استفاده کنید. همچنین از مصرف بیش از حد کربوهیدرات نیز خود خودداری کنید. غذای های سرشار از کربوهیدرات به افزایش وزن کمک می‌کند. به جای سه وعده غذایی بزرگ، شش وعده غذایی کوچک در هر روز بخورید. این به افزایش سوخت و ساز شما کمک می‌کند.

کاردیو (تمرینات هوازی)

همیشه یک تصور غلط وجود دارد که افراد فکر می کنند کاردیو به تنهایی می‌تواند شما را لاغر کند. اگر چه این نوع ورزش ها با سوزاندن چربی و کالری به کاهش وزن کمک می‌کنند، اما ترکیبی از تمرینات کاردیو و و تمرینات با وزنه نتایج بهتری را برای شما همراه خواهد داشت.

شما با انجام کاردیو ساده به آن تناسب اندام دلخواه خود نخواهید رسید، اما انجام حدود ۳۰ دقیقه در روز و سه‌ یا چهار بار در هفته قبل از تمرینات اختصاصی  برای کاهش وزن مطمئنا ضروری است. دویدن، دوچرخه سواری ، بالا و پایین رفتن از پله، همه نمونه‌هایی از ورزش قلبی و عروقی هستند.

تمرینات با وزنه

یک تصور غلط وجود دارد که شما می‌توانید یک سری تمرینات را به صورت متمرکز برای یک ناحیه خاص از بدن انجام بدهید. تمرینات با وزنه  ماهیچه های شما را درگیر می کند . و همین باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود.

متابولیسم سریع‌تر ، چربی و کالری را سریعتر می سوزاند و در نتیجه منجر به کاهش وزن می‌شود . تمرینات ترکیبی مثل اسکات ، پرس سینه و بلند کردن وزنه به این دلیل که آن‌ها چندین گروه ماهیچه‌ای را تحت تاثیر قرار می دهند ، بسیار موثر هستند.

همان طور که گفته شد تمرینات ناحیه ای زیاد موثر نیست، اما فعالیت‌های اصلی مانند پلانک و دوچرخه را می توانید انجام دهید. داشتن یک ماهیچه شکم قوی عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد و به جلوگیری از آسیب کمک می‌کند. انجام تمرین با وزنه ، سه‌تا چهار بار در هفته برای دریافت نتیجه مطلوب و کوچک کردن دور شکم بسیار لازم است.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید