ابرخودروی تمام برقی دریکو GTE : ویژگی ها و مشخصات

0

کمپانی استارتاپی دریکو که در کالیفرنیا واقع است خودرویی تمام برقی به نام دریکو GTE معرفی کرده است که ویژگی ها مطرح شده در مورد آن خبر از یک ابر خودرو را می دهد.

این خودرو اولین محصول کمپانی دریکو است که از سال 2013 آغاز به کار کرده است.

خودرو دریکو جی تی ایی دارای ظرفیت چهار سرنشین می باشد و چهار موتور برقی وظیفه انتقال قدرت به چرخش های این خودرو را بر عهده دارند.  ترکیب این چهار موتور یک خروجی 1200 اسب بخاری به همراه 8800 نیوتن‌متر (در چرخ) را می دهد که در نوع خود منحصر به فرد می باشد.

جالب اینجاست که در هر کدام از این موتورها به صورت کاملا مستقل به چرخ ها متصل شده اند و مانند موتورهای بنزینی خبری از گیربکس و جعبه دنده نیست و از گیربکس های مستقیم استفاده شده است.

طبق گفته کمپانی دریکو سیستم توزیع قدرت هر چرخ در هر ثانیه هزار بار چک و پردازش می شود. گفتنی است حداکثر سرعت خودرو GTE به بیش از ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

از آنجایی که این خودرو از شاسی فیسکر کارما (Fisker Karma) استفاده می کند شباهت زیادی با این خودرو دارد و در بخش طراحی هرچند زیبا به نظر می رسد اما چیز جدیدی برای گفتن ندارد .

چراغ های جلو کشیده و باریک می باشند شبکه ورودی بزرگی که از بالا تا پایین قسمت جلویی خودرو مشاهده می شود. در قسمت عقب خودرو نیز از همان طراحی چراغ های باریک استفاده شده است .

در مورد مقدار ظرفیت باتری های این خودرو و حداکثر مسافتی که می تواند طی کند ، هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است. اما آنچه که مشخص است GTE یک خودرو سدان منحصر به فرد و با ویژگی های بالا است که رقیب جدی برای سایر کمپانی ها به حساب می آید.

البته قیمت این خودرو بسیار بالا بوده ، به طوری که کمپانی دریکو قیمت پایه برای دریکو GTE را بیش از ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار درنظر گرفته و فقط هم در ۲۵ دستگاه از این مدل تولید خواهد کرد.

منبع motor1
دیدگاه بگذارید