حل مشکل فارسی نوشتن در افزونه paid memebership pro وردپرس

اگر مشکل با فارسی نوشتن در افزونه paid membership pro دارید و کاراکترها را به صورت علامت سوال ؟؟؟ نشان می دهد این راه حل به شما کمک خواهد کرد و در عرض چند ثانیه می توانید مشکل خود را حل کنید.

دلیل نمایش ?? به جای حروف فارسی در وردپرس

این دلیل به تنظیمات دیتابیس بر می گردد.  هر دیتابیسی که در phpmy admin ساخته می شود دارای بخشی به نام Collation می باشد که نوع و فرمت کاراکتر ها را مشخص می کند. با انتخاب هر یک از تایپ های این بخش ممکن است کاراکترهای مربوط به یک زبان خاص نمایش داده نشود. در ادامه  روش حل این مشکل را آموزش می دهیم ، البته این راه حل برای همه ی افزونه ها یا بخش های دیگر کاربردی می باشد.

حل مشکل فارسی نوشتن در افزونه paid memebership pro

از آنجایی که سر و کار ما با دیتابیس ها می باشد توصیه می شود قبل از هر کاری یک فایل پشتیبان از وب سایت یا دیتابیس خود بسازید تا در صورت اشتباه کردن سایتتان دچار مشکل نشود. در اینجا همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کاراکتر های فارسی به صورت علامت سوال ؟؟؟ نمایش داده شده اند.

برای حل این مشکل از کنترل پنل وارد بخش phpMyAdmin می شویم.

اگر چندین دیتابیس دارید ، باید دیتابیس سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شما می توانید به صورت کلی تایپ Collation سایت را تغییر بدهید یا اگر دیتابیس افزونه مورد نظر را می دانید مستقیم به سراغ آن بروید.

پس از انتخاب دیتابیس مورد نظر از پنجره سمت راست در تب های بالایی گزینه operations را انتخاب کنید.

در ادامه به پایین اسکرول کنید تا بخش Collation را مشاهده کنید از این بخش باید از منوی آبشاری موجود گزینه utf8_general_ci را انتخاب کنید و سپس تیک مربوط به گزینه های و را برای اعمال تغییرات بر روی جدول های موجود فعال کنید. در انتها نیز بر روی go کلیک کنید.

اکنون کافی است یک بار دیگر بخش هایی را که به صورت علامت سوال نمایش داده می شود ، ویرایش کرده و دوباره تایپ و ذخیره نمایید.

اگر مراحل درست انجام شده باشد شما باید کاراکترها را مانند نصویر زیر درست مشاهده کنید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید