حل ارور 401 در وردپرس (6 روش)

آیا در سایت وردپرس خود ارور 401  رامشاهده می کنید؟ این خطا یکی از رایجترین و گیج کننده ترین خطاها در وردپرس است که می تواند شما را از دسترسی به وب سایت خود منع کند.

خطای 401 دارای چندین نام از جمله Error 401 و 401 unauthorized error می باشد. این خطاها گاهی با پیغام هایی همراه هستند: ‘Access is denied due to invalid credentials’ یا ‘Authorization required’. اما روش حل ارور 401 در وردپرس چیست؟

در این مقاله راه حلهای مختلفی را برای شما نشان خواهیم داد تا بتوانید به راحتی خطای 401 را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین در مورد علل آن بحث خواهیم کرد.

چه عواملی باعث ایجاد ارور 401 در وردپرس می شود؟

ارور 401 در وردپرس ناشی از تأیید هویت نادرست هنگام برقراری ارتباط با سرور میزبان وردپرس است. به عنوان مثال ، اگر پوشه مدیریت وردپرس خود را با رمز قفل کرده باشید و هنگام ورود رمز را وارد نکنید ، خطای 401 در صفحات ورود به سیستم و مدیریت وردپرس نشان داده می شود. با این وجود ، در برخی موارد ممکن است حتی بدون اضافه کردن قفل به وب سایت خود ، این خطا را مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، افزونه های امنیتی وردپرس می توانند بخش مدیریت ادمین سایت را هنگام حمله بی رحمانه قفل کنند. یکی دیگر از دلایل عمده این خطا اقدامات امنیتی است که توسط شرکت های میزبان برای محافظت از وب سایت وردپرس شما انجام می دهند.

بیشتر ، خطای 401 در صفحات مدیریت و ورود به WordPress ظاهر می شود. با این حال ، در برخی موارد ، می تواند در تمام صفحات وب سایت شما نیز ظاهر شود. باید ببینید دقیقاً چه عاملی باعث ایجاد این ارور شده است و سپس آن را برطرف کنید. بیایید نگاهی به راه حل های مختلف بیندازیم تا خطای 401 در وردپرس را به سرعت برطرف کنیم.

1. به طور موقت قفل بخش ادمین را در وردپرس حذف کنید

اگر پوشه مدیریت وردپرس خود را با رمز محافظت کرده اید ، می توانید حذف آن را به عنوان اولین راه حل در نظر بگیرید.

ممکن است شما رمز عبور دایرکتوری بخش مدیریت خود را فراموش کرده باشید یا پیکربندی سرور شما ممکن است تغییر کرده باشد.

به کنترل پنل میزبان وردپرس خود بروید و Directory Privacy را پیدا کنید.

در این بخش تمامی فایل ها  و دایرکتوری های شما نمایش داده می شود به دایرکتوری مورد نظر بروید و مانند تصویر زیر تیک گزینه ‘Password protect this directory’ را بردارید.

پس از اینکار دوباره به صفحه قبل برگردید و به پایین صفحه اسکرول کنید. در این بخش شما باید یوزرنیمی که با آن وارد می شدید را حذف کنید.

حال که با موفقیت قفل روی دایرکتوری را برداشتید T سعی کنید به سایت وردپرسی خود وارد شوید.

اگر همه چیز به حالت نرمال بازگشت ، شما دوباره می توانید یک قفل جدید را بر روی دایرکتوری خود بگذارید.

 

2. پاک کردن Firewall Cache برای حل خطای 401 در وردپرس

اگر از سرویس فایروال وردپرس مبتنی بر ابر مانند Sucuri یا Cloudflare استفاده می کنید ، ممکن است خطای 401 هنگامی ایجاد شود که فایروال نتواند با وب سایت شما ارتباط برقرار کند.

Purge Cache در Cloudflare

اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، باید به داشبورد Cloudflare وارد شوید و به بخش ‘Caching’ بروید. از اینجا باید برای پاک کردن حافظه پنهان ، روی دکمه ‘Purge everything’ کلیک کنید.

بعد از پاک کردن  ، حافظه نهان مرورگر یا حافظه نهان وردپرس را نیز پاک کنید.

 

3. همه افزونه های WordPress را غیرفعال کنید

افزونه های غیر استاندارد یا افزونه هایی که درست پیکربندی نشده اند نیز می تواند ارور 401 را ایجاد کند. شما باید بطور موقت همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید تا متوجه شوید که این خطا توسط یکی از آنها ایجاد شده است یا خیر.

برای این کار می توانید به صفحه افزونه ها مراجعه کنید و افزونه های وردپرس را از داخل قسمت مدیریت غیرفعال کنید.

با این وجود ، اگر نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، برای غیرفعال کردن همه افزونه ها باید از FTP استفاده کنید.

به سادگی از طریق پنل میزبان هاست خود وارد FTP شوید . سپس به پوشه / wp-content / بروید و در آنجا نام پوشه plugins را به plugins.deactivated تغییر دهید.

تغییر نام پوشه افزونه ها ، همه افزونه های وردپرس را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید به وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید و سعی کنید وارد شوید. اگر همه چیز خوب بود ، این بدان معنی است که یکی از افزونه ها باعث این مسئله شده است.

اکنون باید به سرویس دهنده FTP برگردید و یکبار دیگر نام پوشه plugins را به حالت اولیه بازگردانید.

در مرحله بعد ، به قسمت مدیریت وردپرس برگردید و به صفحه افزونه ها بروید. اکنون می توانید هر یک از افزونه ها را چک کنید تا افزونه ای را که باعث بروز این مشکل شده است را پیدا کنید.

 

4. به یک موضوع پیش فرض WordPress بروید

بعضی اوقات یک فانکشن در درون قالب شما باعث بروز این مشکل می شود. برای فهمیدن این موضوع ، باید موقتاً از تم های پیش فرض وردپرس استفاده کنید.

قالب های پیش فرض وردپرس را با نام های Twenty Nineteen, Twenty Seventeen, Twenty Sixteen می توانید مشاهده کنید. برای این کار باید به مسیر Appearance » Themes  (نمایش > پوسته ها ) بروید.

پس از تعویض قالب سایت، می توانید به وب سایت خود بروید و تست کنید. اگر اکنون همه چیز خوب است ، پس این بدان معنی است که قالب شما باعث ایجاد خطای 401 شده است.

 

5. ریست کردن کلمه عبور وردپرس

اگر کسی مکرراً سعی در وارد کردن رمز عبور داشته باشد ، شرکت های میزبان وردپرس می توانند دسترسی به صفحات wp-admin و login را گاهاً مسدود کنند.

در این حالت دسترسی شما به طور موقت مسدود می شود و می توانید بعد از چند دقیقه امتحان کنید.

با این وجود ، به جای حدس زدن رمز عبور خود ، بهتر است پسورد فراموش شده وردپرس را بازیابی کنید.

وردپرس برای تغییر رمز عبور خود یک ایمیل با پیوند را برای شما ارسال می کند. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که بعضی اوقات ممکن است وردپرس نتواند ایمیل بفرستد.

اگر ایمیل را دریافت نکردید ، نگران نباشید. شما همچنین می توانید رمز عبور WordPress را با استفاده از phpMyAdmin تنظیم مجدد کنید.

 

6. با ارائه دهنده میزبانی وردپرس تماس بگیرید

بسیاری از شرکت های میزبان وردپرس به طور خودکار فعالیت مشکوک را در یک وب سایت وردپرس تشخیص می دهند و دسترسی را برای جلوگیری از حملات مسدود می کنند.

این اقدامات احتیاطی امنیتی گاهی اوقات فقط روی قسمت مدیریت وردپرس تأثیر می گذارد و صفحه ورود به سیستم ممکن است برای مدتی غیرقابل دسترسی شود.

اما ، اگر به حالت عادی برنگردد ، یا در تمام صفحات سایت خود خطای 401 را مشاهده کرده اید ، باید بلافاصله با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید.

کارمندان آنها می توانند گزارش های دسترسی و خطا را بررسی کنند تا مشکل برای شما برطرف شود.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید