اموزش اتصال دسته پلی استیشن و ایکس باکس به اپل

0

در این مقاله نحوه اتصال دسته پلی استیشن و ایکس باکس به اپل (دستگاه های داری ios 13 شامل ای پد ، اپل TV و …) را اموزش می دهیم.

با توجه به به روزرسانی های نرم‌افزاری اخیر ios ، دارندگان پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس ۳۶۰ می توانند از دسته های بازی خود برای بازی کردن گیم در دستگاه های اپل استفاده کنند.

به روز رسانی جدید ios به کاربران اجازه می‌دهد تا دسته های کنسول تان را به راحتی به دستگاه های اپل متصل کنید. این دستگاه ها می توانند آی پد ، تلویزیون اپل ، یا هر دستگاه دیگری که نرم افزار iOS ۱۳ روی آن نصب است، باشد.

هیچ محدودیتی برای این که از دسته های پلی استیشن یا ایکس باکس برای کدام بازی استفاده کنید وجود ندارد و این آپدیت جدید برای بازی هایی مثل فورتنایت یا کال اف دیوتی موبایل در ای پد مناسب است.

تنظیم کنترل‌ر با دستگاه های اپل به طور باور نکردنی ساده است . با این حال ، فرآیند اتصال دسته به دستگاه به طراحی سیستم‌عامل بستگی دارد و ممکن است کمی متفاوت باشد.

مرحله ۱ : کنترل خود را در حالت pairing بگذارید

صرف‌نظر از اینکه از کدام نوع دسته کنسول استفاده می کنید  شما باید دسته را در حالت pairing بگذارید.

برای DualShock ۴  در پلی استیشن، به طور همزمان دکمه ” share ” و دکمه PS home ( دکمه مرکزی پایین ) را فشار دهید . زمانی که نوار نوری روی قسمت بالای دستگاه شروع به چشمک زدن کند ، این کار صورت گرفته است.

برای جفت کردن یک کنترل‌کننده کنسول ایکس باکس ، اول باید آن را چک کنید که آیا برای جفت کردن بلوتوث آماده است یا خیر. در مورد ایکس باکس جالب این است که شما می‌توانید به سرعت تشخیص دهید کدام کنترل‌کننده بلوتوث را پیشنهاد می‌کند . دسته ای که از بلوتوث پشتیبانی می‌کند ، یک پلاستیک دور دکمه اکس باکس و هم رنگ با رنگ اصلی دسته دارند. در دسته ای که بلوتوث ندارد این پلاستیک همرنگ بامپر دسته می باشد که در تصاویر زیر مشخص می باشد.

اگر شما دسته ایکس باکس وان دارید. دکمه ای که لوگو اکس دارد را فشار و نگه دارید.  تا زمانی که نور پس زمینه لوگو شروع به چشمک زدن کند.

مرحله ۲ : اتصال دسته کنسول به دستگاه های دارای ios و اپل TV

بعد از انجام مرحله یک وقتی شما دستگاه اپل خود  را روشن می کنید و به بخش تنظیمات می روید با روشن کردن بلوتوث ، لیست دستگاه های آماده اتصال به شما نشان داده خواهد شد. حال کافی است دسته کنسول مورد نظر خود را از بین لیست انتخاب کنید. اگر می خواهید از دسته ها برای بازی استفاده کنید کافی است دکمه های لوگو پلی استیشن یا ایکس باکس را یک بار فشار دهید.

تنظیمات تلویزیون اپل بسیار شبیه به کار بالاست اما با کمی تفاوت . تلویزیون (اپل ) خود را روشن کنید و به تنظیمات بروید . زمانی که در آنجا هستید با اسکرول به پایین ، می‌توانید گزینه ” بلوتوث ” را ببینید ، روی آن کلیک کنید , دسته بازی شما باید در بخش Other Devices” نمایش داده شود . با انتخاب آن دسته کنسول مورد نظر به تلویزیون اپل متصل می شود.

مرحله ۳ : قطع کردن اتصال

برای قطع کردن اتصال کافی است در دستگاه با تنظیمات بلوتوث مراجعه کنید و روی “disconnect” کلیک کنید .

منبع digitaltrends
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید