6 روش حل مشکل دانلود نکردن فایل در واتساپ وب

نسخه وب واتساپ دارای تمامی ویژگی های مهم نسخه آندرویدی آن می باشد از جمله آن ها می توان به دانلود فایل‌هایی مثل عکس ها, ویدئو ، اسنادی مانند pdf  و حتی فایل‌های صوتی اشاره کرد . اما گاهی نسخه وب دارای مشکل هایی می شود که شما نمی توانید فایل ها را در واتساپ دانلود کنید و حتی دکمه دانلود را نیز مشاهده نمی کنید. یا هر چه بر روی دکمه دانلود کلیک می کنید اتفاق خاصی نمی افتد. این مشکلات فقط در کامپیوتر اتفاق می افتد. در ادامه می خواهیم 7 روش حل مشکل دانلود نکردن فایل در واتساپ وب را بررسی کنیم.

1.راه‌اندازی مجدد مرورگر و کامپیوتر

باید ابتدا با راه‌حل اولیه شروع شود , و یکی از آن‌ها راه‌اندازی مجدد مرورگر است . مرورگر را ببندید و باز کنید . سپس سعی کنید فایل‌ها را دانلود کنید . اگر مشکل حل نشد , کامپیوتر خود را ری استارت کنید .

2.بررسی اتصال شبکه

اطمینان حاصل کنید که اینترنت به درستی روی کامپیوتر کار می‌کند . سعی کنید یک صفحه جدید را در مرورگر باز کنید . اگر وب سایتی مانند گوگل باز نشد ، شما مشکل اینترنتی خواهید داشت. اگر از ارتباط اینترنت خود با مرکز سرویس دهی مطمئن هستید، شاید با خاموش و روشن کردن مودم مشکلتان حل شود . همچنین مقاله ی نیز می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

3.تاریخ و زمان را بررسی کنید

شما باید تاریخ و زمانی که سیستم شما نشان می دهد را نیز چک کنید. دقت کنید که زمان به روز باشد. برای انجام این کار در ویندوز , روی زمان در نوار وظیفه کلیک کنید و Adjust date/time را انتخاب کنید .


سپس در پنجره باز شده گزینه Set time automatically را روشن کنید و همچنین Sync Now را بزنید تا تاریخ بروز شود.

4.اتصال مجدد واتساپ وب

احتمال دارد برای حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ وب نیاز باشد یک باردیگر نسخه وب را فعال کنید و سپس متصل شوید . برای این کار, ابتدا باید از نسخه وب خارج شوید . برای انجام این کار , روی آیکون سه نقطه‌ای بالای فهرست گپ کلیک کنید . Log outرا از آن انتخاب کنید . زمانی که از سیستم خارج شد , از شما خواسته می‌شود که کد qr را دوباره اسکن کنید . پس از اینکه وارد شدید دوباره برای دانلود فایل اقدام کنید.

5.غیر فعال کردن افزونه های بلاک تبلیغات

اگر از افزونه های ad blocker استفاده می کنید سعی کنید آن ها را غیرفعال کنید . اگر با غیرفعال کردن این افزونه ها مشکل حل شد پس می توان گفت مشکل از این پلاگین ها بوده است. البته شما لازم نیست به طور کل این افزونه ها را حذف کنید و در بخش تنظیمات می توانید ادرس واتساپ وب را در بخش استثنا ها قرار دهید.

6.کش و کوکی مرورگر خود را حذف کنید

این مساله ممکن است مربوط به کوکی ها یا کش مرورگر شما باشد که با پاک کردن آن ها می توان به حل این مشکل امیدوار بود.

در اینجا روش حذف کش و کوکی ها در مرورگر گوگل کروم گفته شده است.

مرحله ۱ : باز کردن گوگل و روی آیکون سه نقطه‌ای بالای آن کلیک کنید. سپس Settings را انتخاب کنید.

مرحله 2 : به پایین اسکرول کنید و روی Advancedکلیک کنید . در لیست جدید باز شده بر روی Clear browsing data کلیک کنید.

مرحله 3 : تیک مربوط به گزینه های ‘Cookies and other site data’ و ‘Cached images and files’ را بزنید.

مرحله 4 : مرورگر خود را ببندید و دوباره واتساپ وب را باز کنید.

آیا روش های بالا مشکل شما در دانلود فایل در واتساپ وب را حل کرده است یا خیر ؟

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید