حل مشکل پخش نکردن Hx265 در potplayer

26

جدیدن پلیر محبوب pot player  در نسخه های جدید خود پشتیبانی از فایل های HEVC / H265  را بصورت پیش فرض متوقف کرده است و با اجرای ویدیو های با این فرمت ممکن است خطایی مانند تصویر بالا را مشاهده کنید. اما راه حل چیست و چگونه می توان مشکل پخش نکردن کدک 265 را در پات پلیر حل کرد.

حل مشکل پخش نکردن Hx265 در potplayer

در ابتدا اگر شما هم اکنون از pot player استفاده می کنید باید مطمئن باشید که پک کدک این نرم افزار را که معمولا در ابتدای نصب نمایش داده می شود و شما می توانید با متصل بودن به اینترنت این کدک را دانلود کنید را دارید. در غیر این صورت بهتر است این پلیر را حذف نموده و از ابتدا نصب کنید یا کدک را به صورت جداگانه دانلود کنید.

 

در ابتدا پس دانلود نرم افزار pot player با اقدام به نصب کردن برنامه به صفحه ای مانند تصویر زیر می رسید که باید همانند آن تیک مربوط به گزینه های نمایش داده شده را بزنید و اتصال به اینترنت نیز داشته باشید. با زدن بر روی close  برنامه به صورت خودکار شروع به دانلود کدک ها می کند. و پس از اتمام دانلود پنجره ای مانند زیر به شما نمایش داده می شود.  بر روی I Agree بزنید.

 

در مرحله بعد مانند تصویر تیک های مربوطه را زده و سپس بر روی Next بزنید.

حال محل نصب را انتخاب کرده و install را بزنید. و در نهایت close را بزنید.

تا اینجای کار شما پلیر و کدک های لازم را نصب نموده اید ، اما همچنان ویدیوهای با فرمت x265  برای شما پخش نخواهد شد و باید تنظیمات را نیز دست کاری کنید . برای اینکار برنامه pot player را اجرا کنید و مانند تصویر زیر ، گزینه preference را انتخاب نمایید یا کلید میانبر F5 را بزنید.

در پنجره باز شده از بخش سمت چپ ، مسیر زیر را انتخاب کنید.

Filter Control –> Video Decoder

سپس از بخش راست بر روی آیکون سه نقطه مقابل HEVC کلیک کنید.

در پنجره باز شده از بخش سمت چپ مانند تصویر گزینه مقابل H.265/HEVC را روی FFmpeg64.dll قرار دهید و OK را بزنید.

در انتها نیز در پنجره زیر ok را زده تا تغییرات ذخیره شود.

حال به راحتی می توانید ویدیو های با فرمت x265 را پخش کنید.

نمایش دیدگاه ها (26)