خواص خوردن پوست موز برای کاهش وزن و پوست سالم تر

0

موز یک میوه محبوب بین اغلب افراد می باشد و شاید کمتر کسی را بشناسید که از موز خوشش نیاید . موز یک میوه مقوی است و دارای خواص بسیاری می باشد و این موضوع را همه می دانند. اما آیا می دانستید پوست موز نیز خاصیت دارد . تقریبا تمامی افرادی که موز می خورند به طور سنتی پوست موز را جدا می کنند و آن را به سطل آشغال می اندازند. اما پوست موز دارای خواص بسیاری است و خوردن پوست موز باعث کاهش وزن ، پوست سالم تر و بهبود خواب می شود. این موضوع توسط یکی از برجسته ترین متخصصین تغزیه استرالیا بنام سوزی بورال مطرح شده است .

این متخصص رژیم غذایی ادعا می‌کند که خوردن پوست موز می‌تواند خواب شما را بهبود بخشد، پوست سالم‌تری را به ارمغان بیاورد و نیز به کاهش وزن شما کمک کند .

سوزی بورل در وبلاگ خود نوشته است :” تا حداقل ۱۰ درصد فیبر رژیمی در پوست موز می توان یافت.”

این متخصص رژیم غذایی در استرالیا می‌افزاید : ” تقریبا  ۲۰ درصد از ویتامین B۶ و تقریبا  ۲۰ درصد یا بیشتر ویتامین C در ان وجود خواهد داشت و میزان جذب پتاسیم و منیزیم را افزایش خواهد داد .”

البته خانم بورل به کسانی که مقاله او را مطالعه می کنند، توصیه نمی کند که پوست موز را همزمان با خود موز بخورند.

او توصیه می‌کند که پوست موز را پخت دهند تا نرم شود ، زیرا حرارت دادن پوست موز، باعث از بین رفتن دیواره سلولی موز می شود و به نوبه خود جذب مواد مغذی را آسان تر می کند.

این متخصص تغزیه برجسته استرالیایی می‌گوید که پوست موز می‌تواند در دستور العمل‌های غذایی مانند اسموتی ها مورد استفاده قرار داد.

ترکیب کردن پوست موز با اسموتی ها، موثرترین راه برای استفاده از آنهاست . برای مثال اگر دسر شما با یک موز کامل همراه است می توانید پوست آن را به تکه های کوچک تر تبدیل کنید و به سادگی با اسموتی خود مخلوط کنید.

خانم بورل در مقاله خود می‌نویسد که موز با پوست زرد روشن ، نسبت بالاتری از آنتی‌اکسیدان‌های مربوط به اثرات ضد سرطان را دارا می باشد.

او اضافه می‌کند که موزهای کم‌تر رسیده با پوست سبز غنی از اسید آمینه تریپتوفان است که به کیفیت خواب بهتر کمک می کند. همچنین پوست سبز موز دارای نوعی از فیبر ها می باشد که برای روده مفید می باشد.

 

دیدگاه بگذارید