دوربین فیلمبرداری Ursa Mini Pro 12K

0

استفاده از یک دوربین فیلمبرداری با کیفیت 12k ممکن است در این لحظه که تلویزیون های موجود در بازار کیفیت رزولوشن تا 8k را ارائه می دهند مفید و منطقی به نظر نرسد .

اما همانطور که کمپانی Blackmagic اشاره می‌کند، روزی می رسد که کیفیت های 4k یا 8k از دور خارج می شوند و رزولوشن های بالاتری مانند 12k به یک نرمال تبدیل می شوند.


طراح دوربین استرالیایی “Blackmagic Design ” اخیرا  دوربینی با نام Ursa Mini Pro 12K معرفی کرده است که یک مدل نسل سومی از دوربین های حرفه ای می باشد و برخی آن‌ را فراتر از زمان خود می دانند .

مشخصات دوربین فیلمبرداری Ursa Mini Pro 12K

شاتر دوربین دارای یک سنسور 12.288 در 6480 –  12K سوپر، 35 سنسوره با 14 استاپ در محدوده دینامیکی می باشد که بر روی همان شاسی قبلی قرار گرفته است.

با این مشخصات کاربر می تواند فیلم هایی تا رزولوشن 12k در 60 فرم بر ثانیه یا با رزولوشن 8k در 110 فریم بر ثانیه و یا 4k  در 220 فرم بر ثانیه را ضبط کند.

اگر فیلمبرداری را با کدک RAW Blackmagic انجام دهید ، شما حتی می‌توانید فیلم را بر روی یک لپ‌تاپ ویرایش کنید ، یک شاهکار که کمپانی Blackmagic  می‌گوید ممکن است با کدک های دیگر نشود این کار را انجام داد.

امکانات اضافی دوربین فیلمبرداری Ursa Mini Pro 12K

امکانات رفاهی دیگر شامل یک لنز قابل تعویض است که قابلیت سازگاری با مانت لنزهای PL ، EF و F را دارد.

مانت چیست؟ مانت به دهانه فلزی محل نصب لنز گفته می‌شود، یعنی همان سوراخی که لنز‌ها روی آن بسته می‌شوند و روی بدنه دوربین‌ها قرار دارد. نوع مانت یا دهانه لنز یکی از مشخصه های کلیدی هر دوربین با قابلیت تعویض لنز است.

هم چنین در این دوربین از کارت ریدر های dual UHS-II SD / CFast  با پورت ارتباطی usb تایپ C استفاده شده است .

کمپانی بلک مجیک می گوید این دوربین گزینه ای مناسب برای فیلم ها در آینده می باشد.

دوربین Ursa Mini Pro 12K کمپانی بلک مجیک هم اکنون با قیمت 9995 دلار قابل پیش خرید می باشد.

دیدگاه بگذارید