مشکل شماره گذاری تصاویر در ورد 2019 و مخفی کردن متن فصل

0

در این مقاله قصد داریم به شما نحوه شماره گذاری فصل در ورد را آموزش دهیم و روش مخفی کردن متن سرفصل ها و همچنین نحوه صحیح شماره گذاری تصاویر در متن را اموزش دهیم و مشکل جابجایی شماره تصاویر و راست به چپ کردن آن را در ورد 2019 به شما آموزش دهیم.

موارد بالا که گفته شد ، عمده مشکل هایی هستند که در هنگام تنظیم یک مقاله یا پایان نامه در نرم افزار ورد به خصوص ورد 2019 ممکن است با آن ها مواجه شوید  و با این ویدیو آموزشی کاملی که قرار داده ایم به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید.

خلاصه و توضیحات ضروری را در ادامه به صورت متنی می آوریم اما آموزش کامل همراه با جزییات در ویدیو آورده شده است.

 

شماره گذاری فصل ها در ورد

در ابتدا شما باید برای متن های سرفصل یک استایل خاص مانند heading 1 را تعریف کنید. این تنظیمات در بخش Home و در قسمت styles وجود دارد.

حال کافی است که از همان بخش Home به قسمت paragraph بروید و گزینه multilevel list را انتخاب کنید. از منو باز شده موردی را که در تصویر نشان داده شده را انتخاب کنید.

 

با این کار تمام متنی هایی که با استایل heading 1 هستند به عنوان فصل شناخته می شوند.

 

روش حذف کردن متن شماره فصل در ورد

بعد از انجام مرحله قبل در کنار سر فصل ها متن chapter 1 را مشاهده می کنید که مطمئنا نمی خواهید این متن را مشاهده کنید. اگر آن را حذف کنید دوباره تنظیمات شماره گذاری فصل از بین می رود. راه حل :

دوباره از بخش Home به قسمت paragraph بروید و گزینه multilevel list را انتخاب کنید. از منو باز شده به قسمت define new multilevel list را انتخاب کنید .

حال در پنجره باز شده بر روی font کلیک کرده و تیک hidden را که در تصویر نمایش داده شده را بزنید.

با انجام این کار و زدن ok  مشاهده می کنید که متن پیش فرض سر فصل ها حذف می شوند.

 

راست به چپ کردن کپشن تصاویر

مشکل جابجا نوشتن شماره تصویر و شماره فصل را می توانید در ویدیو مشاهده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید