اپدیت کارت گرافیک در ویندوز 10: روش خودکار و دستی

0

اگر می‌خواهید حداکثر عملکرد از کارت گرافیک خود را داشته باشید باید به فکر اپدیت کردن درایور آن باشید.
اپدیت های جدید کارت گرافیک معمولا به همراه خود ویژگی هایی برای بهتر کردن عملکرد کارت گرافیک شما دارند و ایرادات احتمالی را برطرف کرده یا باعث ثبات و پایداری بهتر کارت گرافیک می شوند . به همین خاطر مهم است که کارت گرافیک خود را همیشه آپدیت نگه دارید.

به روز رسانی کارت گرافیک نسبتا کار ساده ای است و امروز ما می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه درایور  کارت گرافیکی خود را در ویندوز 10 به دو روش خودکار و دستی اپدیت کنید .

  • روش اول : آپدیت خودکار کارت گرافیک

یکی از راحت ترین کار ها، استفاده از نرم افزار های مخصوص آپدیت درایور ها می باشد. این نرم افزار ها به صورت اتوماتیک مدل کارت گرافیک شما را تشخیص داده و آپدیت جدید و مناسب کارت گرافیک شما را دانلود و نصب می کند.

یکی از این نرم افزار ها  DriverFrix می باشد. که عملکرد خوبی را از خود نشان داده است و در تست هایی که از آن صورت گرفته موفقیت آمیز بوده است.

بعد از اینکه این نرم افزار نصب شد. شروع به اسکن سیستم شما می کند و درایور هایی که نیاز به آپدیت دارند را شناسایی می کند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که چند دقیقه صبر کنید و منتظر بمانید تا اسکن به پایان برسد. بعد از آن شما گزارشی دریافت می کنید که نشان می دهد آیا درایور کارت گرافیک شما یا هر درایور دیگری نیاز به آپدیت دارد یا خیر.

  • روش دوم: استفاده از Device Manager

این ویژگی در خود ویندوز 10 قرار دارد و به روش زیر می توانید اقدام کنید.

  1. کلید های Windows Key + X را همزمان بزنید. در منو باز شده گزینه  Device Manager را انتخاب کنید.
  2. در پنجره باز شده از از سمت چگ به بخش Display adapters بروید و روی کارت گرافیک خود راست کلیک کنید.
  3. سپس از گزینه های نمایش داده شده ، Update Driver Software  را انتخاب کنید.
  4. در این قسمت نیز بر روی کلیک کنید .
  5. حال صبر کنید تا ویندوز به دنبال آپدیت مورد نظر بگردد و آن را نصب کند.

 

  • روش سوم : دانلود دستی آپدیت کارت گرافیک

از گزینه دوم در تصویر بالا  برای زمانی که شما کارت گرافیک را دانلود کرده اید و می خواهید به صورت دستی نصب کنید استفاده می شود .

  1. کافی است محلی که فایل آپدیت قرار دارد را مانند تصویر زیر مشخص کنید و اجازه دهید تا ویندوز فایل مورد نظر را شناسایی کرده و آن را نصب کند.

هشدار ! برای آپدیت دستی باید حتما آپدیت مورد نظر با مدل کارت گرافیک شما یکی باشد و دقیقا آپدیت مربوط به کارت گرافیک خود را دانلود نمایید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. 

منبع windowsreport
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید