راه های افزایش بازدید کننده استریم (ویور استریم)

0

چکار کنیم استریم ما بازدید کننده بیشتری داشته باشد . بهترین روش برای افزایش ویو استریم بازی چیست ؟ این سوالات را معمولا گیمر هایی که می خواهند استریمر شوند می پرسند و ما سعی می کنیم روش های استاندارد افزایش بازدید کننده را در این جا مطرح کنیم. پس همراه باشید.

انتخاب بازی درست

هنگام انتخاب بازی برای استریم کردن ، باید به میزان محبوبیت بازی توجه داشت و بدنبل بازی هایی بود که از جذب مخاطب بیشتری برخوردار هستند . مخاطبان عموما به دنبال بازی های محبوب و داغ هستند و اگر شما هم بازی را که قصد دارید استریم کنید بر همین اساس انتخاب کنید امکان جذب مخاطب بیشتری خواهید داشت . بازی هایی جدید و پر سر و صدا و همچنین بازی های محبوبی مانند جی تی ای وی رول پلی و فورتنایت از این دسته بازی ها هستند که همیشه از جذب مخاطب زیادی برخوردار بوده اند.

شما همچنین می توانید از سایت توییچ برای شناسایی بازی های برتر استفاده کنید. این سایت لیستی از بازی های محبوب را در اختیار شما قرار می دهد.

البته از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که بازی های محبوبی که برای چندین سال است استریم می شوند کار را برای شما سخت تر می کند و رقابت با دیگر استریمر ها از چالش های پیش روی شما خواهد بود. البته این موضوع در ایران آنچنان مانعی برای شما نخواهد بود و تقریبا برای همه بازی ها فضا برای رقابت وجود دارد.

استریم مداوم و با برنامه ریزی

مانند هر نوع از وب سرویس هایی که انتشار محتوا دارند ،وقتی که یک کانال استریم راه می اندازید باید  به صورت منظم و طی زمان بندی مشخص باشد و این روند را باید دائما ادامه دهید.

شما می توانید زمان استریم خود را بر اساس زمان آزادی که دارید تنظیم کنید اما کلید موفقیت ثابت و تدام استریم در آن زمان می باشد. البته انتخاب زمان های با پیک بالا نیز دارای اهمیت می باشد مثلا ساعت 7 صبح زمان مناسبی برای استریم کردن نیست و کسی آن موقع صبح به استریم شما نگاه نمی کند. اما در انتهای شب مطمئنا باز خورد بیشتری خواهید داشت.

صحبت کنید

اگر شما هنگام استریم بازی فقط سکوت کنید و به بازی بپردازید، خیلی دلیلی برای بازدید کننده نمی گذارید که بار دیگر همه به استریم شما نگاه کند. لازم نیست که شما مداوم صحبت کنید بخصوص در بازی هایی که نیاز به تمرکز دارید ، اما شما می توانید یه گفت و گوی ساده ، روان و بامزه با مخاطبین خود داشته باشید. سعی کنید در طول بازی به سوالاتشان پاسخ دهید و به نحوی بیینده را با بازی خود درگیری کنید به گونه ای که بیینده احساس کند در روند بازی تاثیر دارد و او نیز درگیر بازی است.

این ایده که در ابتدا یا انتهای بازی، وقتی را به مخاطبین خود اختصاص دهید نیز بد نیست و می تواند به جذب و افزایش بازدید استریم کمک کند.

قدردانی از عضوهای جدید در هنگام استریم

در هنگام بازی وقتی عضو جدیدی به استریم شما پیوست از او تشکر کنید و با عبارت هایی مانند “خوش آمدید” ، ” به به ، سلام …” یا ” به استریم خودتون خوش آمدید” سعی در جذب مخاطب داشته باشید. این کار را می توانید در بخش هایی از بازی که وقفه دارید انجام دهید.

برقراری ارتباط با مخاطبین در شبکه های اجتماعی

این روش نیز می تواند در حفظ و نگه داری مخاطبانتان کار آمد باشد. از اینستاگرام و یا تلگرام می توانید برای این کار استفاده کنید . آنها را در جریان استریم خود بگذارید ، از نظرات و پیشنهادات آن ها استفاده کنید و یا پست های جذاب در مورد بازی ها بگذارید.

انگیزه دادن به مخاطبان برای برگشت

شما می توانید با چیدن سناریو در بازی خود ، مخاطب را ترغیب به بازگشت دوباره کنید. همچنین می توانید با مشخص کردن هدیه ای هر چند کوچک به صورت دوره ای آن ها را ترغیب به بازگشت کنید. حال می تواند این ایده یک گیفت کارت باشد یا هدیه دادن یک بازی به مخاطب .

پلی دادن با دیگر گیمر ها

استریم کردن به مدت طولانی به صورت تنهایی می تواند مخاطبان را خسته کند. پیشنهاد می کنیم با دیگر گیمر ها ارتباط برقرار کنید و به صورت دو نفره یا گروهی بازی کنید. این عمل برای مخاطبان شما جذاب خواهد بود .

استفاده از تجهیزات مناسب

آخرین موردی که می ماند و شاید بسیار اهمیت دارد ، داشتن تجهیزات مناسب برای استریمینگ هست. از سیستم قوی گرفته تا اینترنت خوب و سایر تجهیزات مانند میکروفون ، وب کم مناسب و یا حتی نور پردازی اتاق استریمنگ می تواند در کیفیت استریم شما موثر باشد.

یک هندزفری ساده تا یک میکروفن حرفه ای زمین تا آسمان فرق  می کند و در داشتن یک استریم خوب می تواند شما را یاری کند. اینترنت ضعیف می تواند مخاطبان شما را کلافه کند و برای همیشه قید استریم شما را بزند.

 

شما چه راه حل هایی برای افزایش بازدید استریم دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید