آموزش شبیه سازی رزبری پای در کامپیوتر 3 روش

0

اگر چه قیمت یک برد رزبری پای در اروپا ارزان به حساب می آید اما در کشور ما خرید برد زبری پای همچنان آسان نیست و گران قیمت به حساب می آید . پس بهتر است اول نحوه کار با این برد و کارایی آن آشنا شویم و سپس اقدام به خرید آن کنیم .

احتمالا در مورد شبیه سازی شنیده‌اید . این کار اساسا  به شما این امکان را می‌دهد که نرم‌افزاری را که به صورت عادی سازگاری با سیستم شما ندارد را در کامپیوتر اجرا کنید.

ماشین‌های مجازی این شانس را به شما می دهند که سیستم های عامل جدید را بر روی سیستم خود اجرا کنید و نحوه کار با آن ها را تجربه کنید.

به هر کسی که اولین بار می خواهد لینوکس را تجربه کند ، اغلب ماشین های مجازی VMware و VirtualBox به آن ها توصیه می‌شود. اما ما اینجا می خواهیم  نرم افزار رزبری پای را بر روی pc شبیه سازی کنیم ، با ما همراه باشید تا روش انجام این کار را با هم انجام بدهیم.

شما سه گزینه پیش رو دارید:

 1. شبیه سازی رزبری پای با QEMU
 2. اجرا کردن رزیری پای دسکتاپ با لایو دیسک
 3. نصب رزبری دسکتاپ بر روی مشاین مجازی

با هم این سه روش را بررسی می کنیم.

شبیه سازی رزبری پای با QEMU

 

برنامه‌های ماشین مجازی مانند VMware و VirtualBox یک محیط سخت‌افزاری مجازی را ایجاد می‌کنند . با این حال ، این ها تقریبا همیشه مبتنی بر معماری ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی هستند . در حالی که این امر آن‌ها را برای مجازی سازی اغلب سیستم‌عامل ها ایده‌آل می‌سازد ، اما برای هر  سیستم‌عاملی  که بر روی چیپست های ARM اجرا می‌شود ناسازگار است .

اینجاست که QEMU وارد می‌شود و قادر است که چیپست های ARM مانند رزبری پای را شبیه سازی کند. در نتیجه ، می ‌توان از آن برای ساخت یک Pi مجازی بر روی هر PC استفاده کرد .

دانلود : QEMU Raspbian for Windows (رایگان)

 1. فایل زیپ دانلود شده را در آدرسی مانند ( C:/QEMU)  استخراج کنید.
 2. ریز پوشه QEMU را باز کنید.
 3. بر روی دابل کلیک کتید.
 4. حال شما یک فضای کاری رزبری پای را مشاهده خواهید کرد.
توجه داشته باشید که این ابزار پیکربندی را می توان در هر نقطه از یک خط فرمان با استفاده از دوباره راه اندازی کرد.

sudo raspi-config

وقتی کار شما تمام شد از کلید های جهت استفاده کنید و Finish را انتخاب کرده و اینتر را بزنید.

 

اجرای رزبری پای بوتیبل (دیسک لایو)

استفاده از QEMU  در بسیاری از موارد جواب گوی کار شما است اما دارای کاستی هایی نیز می باشد. یکی از این کاستی ها این است که شما از ورژن قدیمی سیستم عامل  Raspberry Pi استفاده می کنید .

در این روش جایگزین ، کار بسیار ساده است و تنها کافی است فایل اجرایی برنامه را از لینک زیر دانلود کنید و سپس درون فلش یا دی وی دی بریزید و سپس سیستم خود را ری استارت کرده و از روی فلش یا دی وی دی بوت نمایید.

دانلود : Raspberry Pi Desktop (رایگان)

استفاده از ماشین مجازی

اگر هیچ کدام از روش های بالا را نمی خواهید می توانید از ماشین های مجازی مانند VirtualBox یا VMware Workstation استفاده کنید.

مراحل کلی به صورت زیر می باشد:

 1. نرم افزار ماشین مجازی را نصب کنید.
 2. یک ماشین مجازی ایجاد کنید.
 3. فایل iso از Raspberry Pi Desktop live disk را به آن اضافه کنید.
 4. ماشبن مجازی را ران کنید.
 5. Raspberry Pi OS را نصب کنید
 6. کار تمام است.

دقت داشته باشید کمی روش های نصب بر روی دو ماشین مجازی متفاوت است . در ویدیو زیر روش نصب رزبری پای بر روی VMware Workstation  نمایش داده شده است.

 

منبع https://www.makeuseof.com/tag/emulate-raspberry-pi-pc/
دیدگاه بگذارید