ساده ترین روش استفاده از تبلت و گوشی به عنوان مانیتور دوم کامپیوتر

0

اگر نیاز دارید چند کار را همزمان با هم  انجام دهید اما مانیتور شما کوچک است، باید مانیتور خود را بزرگتر کنید.

اما بزرگتر کردن صفحه نمایش به چه صورت امکان پذیر است؟

شما می توانید با اضافه کردن یک مانیتور جدید دیگر در کنار مانیتور قدیمی خود اینکار را به لطف اماکنی که ویندوز در اختیار شما قرار داده است انجام دهید. و به صورت جداگانه از یک کامپیوتر در دو صفحه مجزا استفاده کنید

اما اگر هزینه خرید یک مانیتور را نداشته باشید یا اصلا نیاز ندارید که صفحه دوم شما خیلی بزرگ باشد می توانید از تبلت یا حتی از گوشی خود به عنوان صفحه دوم استفاده کنید. در اینجا روش انجام این کار را که بسیار ساده می باشد را به شما آموزش می دهیم.

برای انجام این کار احتیاج به یک برنامه واسط داریم از میان برنامه های موجود ، برنامه Spacedesk یکی از بهترین و ساده ترین گزینه ها برای انجام این کار می باشد که به صورت رایگان ارائه شده است.

استفاده از تبلت و گوشی به عنوان مانیتور دوم

 

مرحله 1 : نصب Spacedesk بر روی pc

اول از همه , شما باید Spacedesk را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کنید . پس برای دانلود به لینک زیر مراجعه نمایید و با توجه نوع ویندوز خود یکی از مدل های 64 یا 32 بیتی را دانلود نمایید.

دانلود برای کامپیوتر

سپس کافی است مراحل نصب را انجام دهید.

مرحله 2: نصب Spacedesk بر روی تبلت یا گوشی آندروید

حالا که سمت ویندوز را نصب کرده اید, چیزی که باید انجام دهید این است که روی دستگاه android خود نیز نصب کنید .

دانلود برای اندروید

مرحله 3 : اتصال گوشی به کامپیوتر

در ابتدا باید هر دو سیستم را به یک شبکه وای فای متصل نمایید. سپس به طور عادی با باز کردن اپ در گوشی یا تبلت خود باید بتواند کامپیوتر را شناسایی کرده و با زدن “Connect” به آن متصل شوید .

اما اگر به هردلیلی پیدا نشد می توانید با استفاده از گزینه “Auto Network Search,”کامپیوتر خود را جست و جو کنید. یا در نهایت به صورت دستی IP address را وارد کنید.

اکنون می توانید از تبلت یا گوشی خود به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید