محاسبه سرعت اینترنت مورد نیاز برای استریم ، گیم ، اینستاگرام

0

آیا سرعت اینترنت شما به اندازه کافی است که بتواند با تقاضاهای فزاینده ای که امروزه برا آن وارد شده است کنار بیاید؟

ایا سرعت اینترنت شما برای گردش در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، یا داشتم گیم پلی عالی به همراه استریم ویدیو جواب گو هست؟ در ادامه به تعاریف اصلی و در نهایت محاسبه سرعت اینترنت مورد نیاز برای استریم ، گیم ، اینستاگرام و … می پردازیم.

اینترنت یک ابزار ضروری است. آیا می خواهید کالایی سفارش بدهید ؟ یا می خواهید به یگ موسیقی گوش دهید؟ آیا نیاز به شرکت در کلاس یا جلسات دارید؟ به احتمال زیاد بخصوص این روزها که ویروس کرونا سبک زندگی  مردم را تغییر داده است اولین گزینه شما استفاده از اینترنت می باشد.
از آنجا که ما به اینترنت وابسته هستیم ، انتخاب ارائه دهنده خدمات اینترنتی که اینترنت با سرعت بیشتر را ارائه می دهد بسیار مهم است.
سوال این است که چگونه سرعت اینترنت را تعیین می کنید و هنگام انتخاب طرح مناسب برای نیازهای خود ، چه نکاتی را در نظر می گیرید؟

منظور از سرعت اینترنت چیست؟

اینترنت یک سیستم جهانی از شبکه‌های متصل است . سرعت اینترنت همان سرعت تبادل اطلاعات شما با این شبکه جهانی  می باشد . سرعت اینترنت در megabit به ازای هر ثانیه ( Mbps ) اندازه‌گیری شده‌است , اما قبل از اینکه بدانید  به چه سرعتی نیازدارید باید پارامتر های مورد نیاز را بشناسید .

پهنای باند (Bandwidth)

سرعت اینترنت شما به این معنی بود که با چه سرعتی اطلاعات را در مدت‌زمان معینی مبادله می‌کنید , پهنای باند شما به این معناست که چه مقدار اطلاعات می‌تواند در این مدت زمان مشخص به شما برسد و ان را دریافت کنید . هرچه جریان اطلاعات بیشتر باشد , سرعت بهتر خواهد بود.

هر دو اصطلاح اغلب مورد سو استفاده قرار می‌گیرند ، به خصوص توسط ارایه دهندگان خدمات اینترنت ( ISP ) ، که از این پارامترها به عنوان وسیله‌ای برای فروش  خدمات به مشتری ها استفاده می کنند. آن‌ها این پلن ها را به عنوان داشتن سرعت اینترنت بهتر بدون اشاره به اینکه آن‌ها فقط پهنای باند بیشتری دارند ، تبلیغ می‌کنند. این پلن های ارائه شده توسط سرویس های فروش اینترنت با پهنای باند بزرگ‌تر فقط به یک مقدار بزرگ‌تر از بسته‌های داده اجازه می‌دهد که در یک مرحله ارسال شوند و به مشتری توهم دریافت اینترنت سریع‌تر را القا می کند.

تاخیر (Latency)

Latency زمانی است که برای انتقال داده ها از یک قسمتی از شبکه به قسمت دیگر طول می کشد. این بدان معناست که ارائه دهنده خدمات اینترنتی که Latency کمتری داشته باشد می تواند سرعت بهتری را ارائه می دهد. تاخیر در میلیونیوم ثانیه (میلی ثانیه) اندازه گیری می شود و این واژه ای است که اگر یک پلیر گیم باشید ممکن است با آن برخورد کرده باشید.

سرعت بارگذاری و بارگیری (Upload and Download Speeds)

سرعت بارگذاری سرعت انتقال داده ها از دستگاه شما به اینترنت و سرعت بارگیری سرعت ارسال داده ها از اینترنت به دستگاه شما است.

Bit, Megabits, Gigabits, Byte, Kilobytes, and Megabytes

بیت ، مگابیت ، گیگابیت ، بایت ، کیلوبایت و مگابایت همه واحد های اندازه گیری داده یا همان دیتا هستند که سرعت اینترنت هستند که میزان حرکت داده ها در واحد ثانیه را اندازه گیری می کند. 
برای درک بهتر اگر مسافت را به عنوان داده در نظر بگیرم می توانیم واحد هایی مانند متر ، سانتی متر و یا میلیمتر را مثال زد

مگابیت یک میلیون بیت است ، در حالی که گیگابیت یک میلیارد بیت است. یک بایت واحد داده برابر با هشت بیت است و یک کیلوبایت هزار بایت است ، در حالی که یک مگابایت یک میلیون بایت است.

Mbps and MBps

مگابیت بر ثانیه  ثانیه برای اندازه گیری سرعت اینترنت استفاده می شوند.  از طرف دیگر مگابایت بر ثانیه برای اندازه گیری ریت جابجایی داده  استفاده می شود.

سرعت اینترنت شما با مگابیت بر ثانیه نمایش داده می شود اما ریت انتقال داده با مگابایت بر ثانیه نمایش داده می شود.

اگر دقت کرده باشید خدمات دهنده های اینترنت ، پلن های فروش را بر حسب مگابیت بر ثانیه ارائه می دهند. اما وقتی از نرم افزارهایی دانلود مانند اینترنت دانلود منیجر استفاده می کنیم واحد سرعت را برحسب مگابایت بر ثانیه مشاهده می کنیم.

پهنای باند (Broadband)

 اینترنت پرسرعت معمولاً به پهنای باند برمی‌گردد و اف سی سی (Federal Communication Commission) مسئولیت تنظیم آن را بر عهده دارد.

مقادیر ۲۵ مگابایت بر ثانیه برای دانلود و 3 مگابیت بر ثانیه برای آپلود مقادیر استانداردی برای یک اینترنت با سرعت و با کیفیت بالا به حساب می آید.

سرعت اینترنت شما در سال ۲۰۲۱ چقدر باید باشد؟

شاید زیباترین جواب برای این سوال “هرچه سرعت بیشتر ، بهتر” باشد. اما وقتی بحث هزینه به وسط می آید مطمئناً شما نمیخواهید پول اضافی را بابت سرعت اینترنتی که واقعا مورد نیاز شما نیز بدهید.

خوب بریم سراغ حساب و کتاب سرعت اینترنت مورد نیاز شما، در این جا ما استفاده های متفاوت اینترنت را بررسی میکنیم و مقدار مینیموم سرعت اینترنت که مورد نیاز آنها را مطرح می‌کنیم:

  • ایمیل، پخش موزیک آنلاین و جستجوی ساده اینترنت: این موارد معمول ترین و ساده ترین استفاده از اینترنت به حساب می آیند که میانگین و سرعت برای آنها یک تا ۵ مگابیت بر ثانیه باید باشد
  • شبکه های اجتماعی : داشتن یک سرعت میانگین بین ۵ تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه برای آپلود عکس یا مشاهده ویدئو در اینستاگرام یا یوتیوب می تواند مناسب باشد.
  • تماس تصویری و یا کنفرانس آنلاین: برای این مورد نیز سرعت بین ۵ تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه می تواند یک تماس تصویری لذت بخش را بدون لگ برای شما فراهم کند.
  • استریم ویدیو: برای مشاهده ویدیوهای آنلاین از شبکه های مختلف ارائه دهنده فیلم و سریال سرعت بین ۱۰ تا ۱۵ مگابیت بر ثانیه مناسب است.
  • گیمینگ: سرعت شما برای یک گیمینگ آنلاین بین ۱۰ تا ۲۵ مگابایت در ثانیه می باشد.
  • دانلود های سنگین و ویدیو های 4k: در اینجا شما باید سرعت اینترنت شما چیزی حدود ۳۵ تا ۵۰ مگابایت بر ثانیه باشد.

مقادیر بالا برای حالتی بیان شده است که شما در یک لحظه و با یک سیستم یکی از فعالیت های بالا را انجام دهید اما درست اینترنت شما در خانه به اشتراک گذاشته می شود شما نیاز به پهنای باند بیشتری دارید.

سرعت اینترنت مورد نیاز شما چیست آیا تقسیم بندی های بالا را قبول دارید؟ نظرات خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع makeuseof
دیدگاه بگذارید