جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

توصیه هایی درخصوص کبد چرب

0

توصیه هایی درخصوص کبد چرب

کبد چرب یکی از مشکلات شایع افراد دارای چربی خون بالا و چاق می باشد. برای تشخیص این بیماری علاوه بر سونوگرافی از آزمایش آنزیم های کبدی نیز استفاده می شود. این بیماری از خفیف تا شدید دسته بندی می شود و باید از همان ابتدای تشخیص درمان های جدی شروع گردد. 
رژیم غذایی تاثیر به سزایی در بروز این بیماری دارد و باید در مصرف چربی های ناسالم حیوانی و مصرف بیش از اندازه قند میوه دقت نمود.

رژیم گیاهخواری برای افراد مبتلا به کبد چرب بسیار مناسب است. همچنین رژیم غذایی که درصد بالایی برنج، نان و قندهای ساده داشته باشد شرایط بیماری شما را بدتر خواهد کرد. به همین منظور استفاده از سبزیجات و میوه های تازه، حبوبات و دانه های روغنی در کنار هم لازم و ضروری است.

جوانه ها از جمله غذاهای با ارزش تغذیه ای زیاد هستند که به کاهش چربی های کبد شما کمک می کنند. آنها را فقط در حد مصرف روزانه تهیه نمایید و اجازه ندهید تا جوانه به رنگ سبز تبدیل شود و قبل از رشد بیش از حد آنها را مخلوط با سالاد و غذای اصلی خود مصرف کنید.
تحقیقات علمی مختلفی اثرات مثبت شکلات تلخ (بالای 70%) را بر روی بیماری کبد چرب ثابت کرده اند و مصرف آن به این بیماران توصیه می شود. 

زرده تخم مرغ اگر بیش از 2-3 عدد در هفته مصرف شود به دلیل کلسترول زیادی که دارد شاید برای کبد شما مشکل ایجاد کند. اما سفیده تخم مرغ می تواند منبع خوب و کامل پروتئینی برای شما باشد.
بیماران کبد چرب به خود گرسنگی ندهند و در زمان احساس گرسنگی حتما با مصرف میوه و سبزی گرسنگی خود را بر طرف کنید. 
از جمله میان وعده های سالم می توان به شیر نارگیل یا شیر بادام، سبزیجات خام، میوه و آب سبزیجات اشاره کرد.
آب لیمو و سرکه به دلیل خاصیت اسیدی که دارند برای طعم دار کردن غذا و همچنین گوشت و مرغ قبل از پخت و از بین بردن برخی فاکتورهای غذایی ناسالم آنها مناسب هستند.

توصیه هایی درخصوص کبد چرب

منبع  شبکه سلامت

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید