4 دلیل اضافه وزن و چاقی و راه های ترک آن

0
  • اگر شما هم از این اشتباهات دارید از این به بعد این کارها را ترک کنید.

دلیل های اضافه وزن و چاقی

در اینجا ما چند مورد از اشتباهات رایج در غذا خوردن را به شما یاد آوری می کنیم که دلیل اضافه وزن و چاقی می باشد. انتظار نداریم که همه را یک جا ترک کنید. تحقیقات نشان داده شده است که اگر آهسته آهسته کار را انجام دهید اراده بیشتری برای ترک یکی یکی این عادت ها خواهید داشت. همان ضرب المثل معروف که می گوید: “رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود. رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.”

1- خوردن اسنک ها و فست فودها

اگر شما گرسنه باشید اراده خود را از دست می دهید. پس هر جا که به یک غذای خوشمزه رسیدید نمی توانید خودتان را کنترل کنید. پیشنهاد ما این است که به جای آن از غذا های سالم در وعده صبحانه و میان وعده خود استفاده کنید. تا هنگام مواجه با این غذا ها کنترل بهتری داشته باشید. این عادت یکی از دلیل ها چاقی و اضافه وزن در افراد می باشد.

پیشنهاد ترک این عادت : این کار ساده است وعده های غذایی خود را به 3 قسمت تقسیم کنید و در هر وعده 500 کالری غذا دریافت کنید. و دو میان وعده 100 تا 200 کالری را در برنامه خود قرار دهید. به این نکته توجه کنید که بدن اغلب مردان به صورت طبیعی در روز به  1800 تا 2200 کالری در روز  نیاز دارد. پس هدف درست خوردن است نه محدود کردن خود در غذاها.

2- سریع غذا خوردن

فقط خودتان را از خوردن غذا ها محروم نکنید. سعی کنید آرام غذا خوردن را تمرین کنید. با این کار به بدن اجازه می دهید که زمان سیر شدن را به شما خبر دهد و نگذارد شما اضافه بر نیاز بدن غذا بخورید. بر اساس تحقیقات مختلف در این زمینه و ازمایش های صورت گرفته بر روی افراد بین 5 تا 15 دقیقه طول می کشد تا مغز بفهمد شما سیر شده اید.

پیشنهاد ترک این عادت : بدن شما می خواهد مطلبی را به شما بگوید. پس اهسته غذا بخورید و تلویزیون و روزنامه یا گوشی را کنار بگذارد.

3- تعطیلات و مهمانی های آخر هفته

سعی کنید اوقات فراغت خود در آخر هفته را با دید و بازدید و فعالیت های ورزشی و از این دست کارها بگذرانید و از خوردن غذاهای مفصل و کنترل نشده در مهمانی ها دوری کنید.

پیشنهاد ترک این عادت : تمرکز شما در مهمانی و جشن های آخر هفته بر روی غذا ها نباشد.

4- غذا خوردن در مقابل تلویزیون

تحقیقات نشان داده است افرادی که در مقابل تلویزیون غذا می خورند مقدار بیشتری کالری دریافت می کنند. همچنین کمتر فعالیت بدنی انجام می دهند. این عادت نیز یکی از دلیل های افزایش وزن و چاقی می باشد.

پیشنهاد ترک این عادت : هنگام تماشا کردن تلویزیون یک تمرین انجام دهید یا به عقب و جلو حرکت کنید.

منبع  menshealth

ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید