نکات کلیدی راه های کاهش وزن و جلوگیری از چاقی

متاسفانه اضافه وزن و چاقی در همه جوامع معضلی خطرناک است و در پی آن بیماریهای خطرناکی را برای افراد ایجاد می کند. در اینجا سعی شده نکاتی را در مورد راه های کاهش وزن ارائه دهیم. پس سعی کنید از این نکات در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

نکات کلیدی راه های کاهش وزن

۱ آّب بخورید

آّب بخورید

فکر کنم بار ها و بارها این جمله را از تلویزیون شنیده اید. ” روزی 8 لیوان آب بخورید” .بله درسته ما هم اینجا تاکید می کنیم روزی 8 لیوان آب بخورید . زیرا باعث می شد عملکرد بدن شما را بالاببرد و سوخت و ساز بیشتری صورت بگیرد.

۲ افزایش کلسیم بدن

افزایش کلسیم بدن

تحقیقات جدید نشان می دهد کمبود کلسیم در  بدن باعث بد کار کردن بعضی هورمون ها در بدن می شود که نتیجه آن چاق شدن می باشد. با استفاده از فراورده های لبنی مانند ماست ، پنیر  و ماهی قزل آلا کلسیم بدن خود را افزایش دهید.

۳ همیشه خوردن

اینکه ساعت به ساعت تمایل به خوردن داشته باشید چیز بدی نیست. وقتی شکم شما شروع به سر و صدا کردن می کند یعنی اینکه بدن شما نیاز به سوخت دارد. پس جلو آن را نگیرید و با عث کاهش فعالیت بدن نشوید. فقط کافی است مواد غذایی با فیبر بالا مصرف کنید. استفاده از موادی مانند میوه ها ، سبزیجات و یا پنیر کم چرب  می تواند مناسب باشد.

 

۴ دور کردن استرس از خود

دور کردن استرس از خود

استرس باعث ازاد شدن کوریتزل در بدن می شود. کوریتزول یک هورمون در بدن می باشد که به بدن شما می گوید در هنگام استرس چاق تر شو . پس استزس  را از خودتان دور کنید. یوگا یا کلاس های مدیتیشن می تواند در کاهش استرس موثر باشد.

۵ کاهش دادن نوشابه های رژیمی

کاهش دادن نوشابه های رژیمی

شاید فکر کنید با تغییر نوشابه های خود به نوشابه های رژیمی کالری کمتری دریافت می کنید. اما این نوشابه رژیمی ممکن است در سوخت و ساز بدن شما مشکل ایجاد کند. هر چند آب جای گزین بهتری می باشد اما اگر نمی توانید خوردن نوشابه را ترک کنید. مقدار آن را در هفته کاهش دهید.

 

۶ خواب مناسب

خواب مناسب و کافی به متابولیسم بدن کمک می کند و سلامت بدن شما را حفظ می کند شما در روز نیاز به 8 ساعت خواب دارید. پس اگر کمتر از این مقدار بخوابید باعث کاهش سوخت و ساز کالری میشوید. دلتون رو خوش نکنید، زیاد خوابیدن هم همین تاثیر را در بدن شما دارد. پس یک خواب منظم را برای خود برنامه ریزی کنید.

۷ نور خوردشید

نور خوردشید

تحقیقات نشان می دهد اگر بدن شما در طول روز در محیط تاریکی باشد باعث واکنش هایی در بدن می شود که نتایجی شبیه به خواب زیاد دارد و اضافه وزن را به همراه خواهد داشت. بهترین روشنایی روز از ساعت 11 تا ساعت 3 بعد از ظهر می باشد. پس از جای خود بلند شوید و در ببیرون  دوری بزنید. با اینکار ضربان قلب شما بالا می رود و هوای تازه را استشمام می کنید.

تمرین در هوای سرد

هر نوع تمرینی در یک روز سرد باعث افزایش توانایی بدن در سوزاندن چربی ها می شود. تحقیقات نشان می دهد. تمرین و ورزش باعث سوزاندن چربی سفید بدن که اصطلاحا به ان چربی بد می گویند می شود.

 

 

این مطلب ادامه دارد و بروزرسانی می شود.

 منبع  msn

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید