با انجام این دو حرکت ساده برای شکم به تناسب اندام برسید

همه ما می دانیم که مشاغل کاری ، خانه و خانواده اغلب وقت انسان را پر می کند و باعث می شود که زمانی را به سلامت و بدن خود اختصاص ندهیم. به همین دلیل جی دی تصمیم گرفته است. به بهانه ورزش قسمتی به نام چالش هفتگی را تدارک دیده ایم. امیدواریم شما نیز هر هفته این چالش ها را انجام دهید. و در روزگاری که مشغله های فکری زیادی وجود دارد از سلامت خود غافل نشویم.
هسته ی اصلی بدن شما که شامل شکم ، کمر و سینه ها می شود ، در طول روز فعالیت های زیادی از جمله خم شدن و جابجا کردن بار های سبک و سنگین انجام می دهد. از جنبه ظاهری نیز داشتن شکمی ماهیچه ای مهم می باشد و در جذابیت و زیبایی تاثیر بسزایی دارد.
حال به سراغ آموزش این دو حرکت موثر برای شکم می رویم.

دو حرکت ساده برای شکم

۱. کرانچ دوچرخه ایستاده

این حرکت همان طور که از اسمش پیداست کمی به پدال زدن دوچرخه شباهت دارد. شما می توانید در هر مکانی این حرکت را انجام دهید. وقتی که در اتاق هستید و یا وقتی که در حال تماشا کردن یک فیلم هستید ، می توانید این حرکت رانجام دهید.
حرکت کرانچ دوچرخه ایستاده برای شکم

  روش انجام آن

 • پاهای خود را به انداز عرض شانه باز کنید. و دستان خود را در پشت سرتان قرار دهید.
 • در این مرحله زانوی پای چپ خود را بالا بیاورید و در همین زمان آرنج دست راست خود را به زانویتان نزدیک کنید.
 • پای چپ و دست راست خود را به مکانی قبلی بر گردانید .
 • این باز دست و پای مخالف را به هم نزدیک کنید.
  تعداد ست پیشنهادی ۳ ست
  تعداد انجام حرکت در هر ست هر سمت  ۱۰ بار
  مدت زمان استراحت بین ست ها ۱۵ ثانیه

آموزش تصویری:

2. حرکت پلانک

این حرکت را شاید بار ها و بارها ما در تمرینات گذشته آموزش داده ایم شاید بتوان گفت این حرکت برای شکم و بازو بی نظیر می باشد.
حرکت پلانک برای شکم

روش انجام این حرکت:

 • بر روی پا ها و ساعد دست خود قرار بگیرید. بدن خود را در راستای یک خط مستقیم قرار دهید. مراقب باشید در طول حرکت کمر شما خم نشود.
 • حال بدن خود را تا هر مقدار که ممکن است در این وضعیت نگه دارید. هر چه مدت بیشتری در این وضعیت خود را نگه دارید ماهیچه های شکم شما قوی تر خواهد شد.
این دو حرکت ساده برای شکم در سوازندن چربی  و تقویت ماهیچه های آن نقش بسزایی را دارند. پس امیدواریم چالش این هفته را به نحو احسن انجام دهید.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید